Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Aranżacja salonu - z czym warto łączyć białe meble?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Uniwersalność bieli wykorzystywana jest w wielu stylach aranżacyjnych. Świeża kolorystyka pozwala nie tylko optycznie rozjaśnić czy powiększyć przestrzeń, ale również harmonizuje z wieloma dodatkami. Jeśli więc ktoś jest miłośnikiem odważnych połączeń i lubi często zmieniać wystrój swoich wnętrz, wtedy białe meble do salonu staną się doskonałym tłem dla projektowanych zestawień. Jak wykorzystać ich potencjał oraz z czym je łączyć?

Biel podstawą do eksperymentowania z kontrastami

Biel świetnie wygląda w kontrastowych zestawieniach. Dlatego nie trzeba obawiać się włączania do aranżacji dodatków w intensywnych odcieniach. Ciemne akcesoria tekstylne – dywany, zasłony czy narzuty – przełamią subtelność bieli, nadając całej aranżacji konkretny charakter. Z czym zestawić białe meble do salonu? Możliwości są wręcz nieograniczone! Klasyczna czerń czy granat to propozycja dla tradycjonalistów, którzy stawiają na sprawdzone rozwiązania. Połączenie bieli z ciemnymi kolorami to krok do elegancji, a jeśli wybierze się meble z połyskiem, można osiągnąć luksusowy design. Nie bez powodu biały kolor wykorzystywany jest w stylu glamour jako tło dla połyskujących elementów zdobniczych.

Chcąc przełamać klasykę i uzyskać bardziej oryginalny design, można do białego salonu włączyć pastelową kolorystykę – pudrowy róż czy błękit będą wyglądać równie dobrze. Bazując na neutralności tej jasnej barwy, można wykreować dowolny efekt, nie martwiąc się o niedogranie kolorystyczne – nieprzesadzone jest bowiem stwierdzenie, że biały pasuje do wszystkiego.

Inspiracje do białego salonu – nie tylko w stylu skandynawskim

Choć biel kojarzy się głównie z bezustannie modnym stylem skandynawskim, to nie trzeba ograniczać jej obecności wyłącznie do tego nurtu. W połączeniu z drewnem kolor ten prezentuje się rzeczywiście nadzwyczajnie, warto jednak odkryć potencjał bieli i wykorzystać ją w różnych zestawieniach. Wybierając białe meble do salonu, często rezygnuje się ze ścian w tym kolorze, chcąc uniknąć efektu nadmiernej sterylności. Jest to zasadne, jednak nie zawsze konieczne. Jeśli na jasnych ścianach umieszczone zostaną ciemne dekoracje – obrazy, kinkiety w wyrazistych kształtach czy lustra w solidnych obramowaniach – wtedy nie trzeba martwić się nijakością płynącą z nadmiaru bieli. Ładnie prezentują się też wnętrza, w których jedna lub dwie ściany pomalowane zostały na intensywną, ciemną barwę. Mogą być pokryte ciekawymi tapetami o wymyślnych fakturach – wtedy staną się ozdobnym akcentem jasnego salonu.

Posiadacze białych mebli do salonu mogą dowolnie eksperymentować z dodatkami. Ciemne wazony i donice to jeden ze sposobów na przełamanie schematyczności w aranżacji. Dekoracje można wymieniać sezonowo, podobnie jak tekstylia – wtedy salon całkowicie zmienia swoje oblicze, bez konieczności inwestowania w nowe wyposażenie!

Biały salon z kuchnią – perfekcyjna aranżacja czy eklektyzm?

Jeśli salon połączony jest z częścią kuchenną, wtedy nadmiar bieli może przytłaczać. Dlatego korzystniejszym rozwiązaniem wydaje się wybór jasnych mebli do salonu, a wyposażenie aneksu kuchennego w innych, kontrastujących odcieniach. Wtedy zyska się optyczne oddzielenie strefy salonowego relaksu i kulinarnej przestrzeni roboczej, a także uniknie się jednolitości, której przesyt może przytłaczać swoją sterylnością. Ważne jest także oświetlenie do salonu – lampy stojące z ciemnymi kloszami, bądź białe lampy stojące lub wiszące kinkiety w intensywnych kolorach zapewnią przeciwwagę dla stonowanego tła. Biały kolor może stać się bazą dla stylu eklektycznego, w którym łączy się skrajne i przeciwne nurty, uzyskując niesztampowe rezultaty. Neutralne tło, jakim niewątpliwie jest biel, pozwala z łatwością tworzyć najbardziej wymyślne zestawienia, bez obaw o kiczowaty efekt przesytu.

Biel jest świeża, neutralna i schludna. Taki właśnie efekt uzyskuje się, stawiając na białe meble do salonu. Należy starannie dobierać dodatki i dekoracje, aby nie zaburzyć uporządkowanej estetycznie przestrzeni, a jednocześnie uzyskać oryginalne połączenia, które zachwycą wizualną harmonią. Stawiając na biel jako dominującą barwę w aranżacji, można śmiało eksperymentować, nie obawiając się odważnych i kontrastowych zestawień. Dobrą bazą do ciekawych aranżacji jest np. narożnik biały lub narożnik mały rozkładany.

Przykładowe białe meble do salonu

Szafka nocna LIONEL li 15

Cena regularna:

369,-
Cena najniższa: ,-
Witryna niska GRAY

Cena regularna:

969,-
Cena najniższa: ,-
Szafa SNOW SNWS82

Cena regularna:

1549,-
Cena najniższa: ,-
Szafa SNOW SNWS83

Cena regularna:

2299,-
Cena najniższa: ,-
Komoda SNOW SNWK22

Cena regularna:

999,-
Cena najniższa: ,-
Komoda SNOW SNWK02

Cena regularna:

449,-
Cena najniższa: ,-
Regał SNOW

Cena regularna:

999,-
Cena najniższa: ,-