W celu dostosowania strony do Twoich preferencji oraz zainteresowań przechowujemy na urządzeniu, z którego korzystasz (komputerze, telefonie itp.) tzw. „pliki cookies” i im podobne, z możliwością ich odczytu. Korzystając dalej z naszej strony, bez zmian ustawień przeglądarki internetowej, wyrażasz na to dobrowolną zgodę.
Ponadto informujemy, że administratorem danych zawartych w tych plikach jest Agata S.A. Dane mogą być przetwarzane przez nas i naszych zaufanych partnerów w celach marketingowych, w szczególności poprzez wyświetlanie spersonalizowanych reklam, na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu. Szczegóły wraz z instrukcjami zmiany ustawień najpopularniejszych przeglądarek internetowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Rozumiem
powrót

Jak urządzić pokój gościnny

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Jak urządzić pokój gościnny? Jeżeli ma on spełniać wyłącznie funkcję taką jak w nazwie, jego wyposażenie nie powinno stanowić większego problemu. Pokój taki urządzamy klasycznie. Podstawą jest oczywiście wygodny mebel do spania, a więc łóżko dwuosobowe lub wygodna sofa z funkcją spania. W pokoju warto umieścić szafę. Wówczas goście będą mieli możliwość powieszenia ubrań na wieszakach, aby nie gniotły się w walizkach. Z pewnością przyda się stolik i fotel.

Ważny jest dobór odpowiednich dodatków dekoracyjnych, bowiem mają one ogromy wpływ na atmosferę w każdym pomieszczeniu. Najczęściej pokoje gościnne utrzymane są w tonacjach spokojnych, podobnych do tych, które stosuje się w sypialni. Pastelowe, delikatne kolory to znakomite tło do wypoczynku. Wnętrze pokoju gościnnego warto zatem urządzić w beżach, żółciach lub delikatnych szarościach. Przytulne zasłony, miękki dywanik i kilka puszystych poduszek – wszystko to sprawi, że w pokoju takim będzie można miło i przyjemnie wypoczywać.

Jednak goście śpią pod naszym dachem z reguły dość rzadko. Warto więc zastanowić się, jakie inne funkcje może pełnić pomieszczenie i jakie meble do pokoju gościnnego przydadzą się także w innych okolicznościach.

2 w 1 – pokój gościnny i gabinet

Coraz więcej osób pracuje w domu i potrzebuje do tego celu spokojnego, zacisznego miejsca. Pokój gościnny jest idealnym pomieszczeniem do tego celu. Gdy zapadnie decyzja o przeznaczeniu jednego pokoju dla gości, warto od razu dostosować wnętrze pokoju gościnnego do wymagań, które stawiamy przed każdym wnętrzem służącym do pracy.

Porzućmy myśl o wstawieniu do pokoju tradycyjnego łóżka. Miejsce to powinna zająć zgrabna sofa z funkcją spania, wyposażona w skrzynię na pościel. Zamiast stolika można śmiało wstawić biurko, które nie będzie zwykłym biurowym meblem. Swoją formą może przypominać zgrabny stolik, przy którym śmiało będzie można wypić kawę i zrelaksować się. Obecnie wiele osób podróżuje z laptopami, wobec tego miejsce takie na pewno się przyda. Szafa i funkcjonalny regał na dokumenty będą znakomitym uzupełnieniem wyposażenia pokoju.

2 w 1 – pokój gościnny i pracownia

W domu niejednokrotnie potrzebujemy nie tylko gabinetu do pracy biurowej, ale także miejsca na własną samotnię i pracownię artystyczną – wiele osób maluje, wyszywa, wytwarza biżuterię i trudni się wieloma innymi twórczymi zajęciami. Pokój gościnny może być zatem świetną pracownią. Możemy wstawić do niego wygodną i zgrabną dwuosobową sofę oraz szafę, która przyda się do przechowywania różnych materiałów. Warto też zainstalować duży blat, przy którym będzie można wygodnie pracować albo biurko o nietypowym kształcie. W pokoju przyda się także regał na drobiazgi.

Pokój gościnny może spełniać wiele różnych funkcji, w zależności od potrzeb domowników. Ważne, aby bez żadnego specjalnego przygotowania można było go przeobrazić w pokój gościnny w każdej chwili.