Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Ostrzeżenie przed udziałem w nieprawdziwych konkursach organizowanych przez fałszywe profile Agata Meble


Z dnia: 26.03.2018


Spółka otrzymała informację, że do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, II Wydział Karny, został wniesiony akt oskarżenia przeciwko osobom oskarżanym w sprawie o oszustwo za pomocą portalu internetowego Facebook. Sprawa prowadzona jest pod sygnaturą akt II K 13/18.


Z dnia: 29.08.2017


Spółka otrzymała informację, że sprawa oszustwa za pomocą portalu internetowego Facebook, przy wykorzystaniu znaków firmowych Agata S. A. w Katowicach poprzez ogłaszanie konkursów, w których biorąc udział należało dokonać wpłaty środków za pomocą przelewu bankowego lub przesyłając wiadomość SMS jest prowadzona w Prokuraturze Okręgowej w Nowym Sączu, Samodzielny IX Dział do Spraw Informatyzacji i Analiz, ul. Jagiellońska 56 a, 33 – 300 Nowy Sącz.


Z dnia: 22.12.2016


W związku z ogłaszaniem nieprawdziwych konkursów oraz zakładaniem fałszywych profili Agata Meble na portalu facebook.com i zawiadomieniem organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa informujemy, że Prokuratura Rejonowa Katowice – Wschód w Katowicach, z siedzibą 40–844 Katowice, ul. Kossutha 11 prowadzi postępowanie pod sygnaturą 2 Ds. 553/16.


Z dnia: 15.12.2016


W związku z nieustannym pojawianiem się nowych, fałszywych profili Agata na portalu facebook.com, gdzie ogłaszane są nieprawdziwe konkursy, w których udział wymusza wysyłanie kosztownych SMS’ów lub wypełnianie płatnych formularzy informujemy, że zawiadomiliśmy Prokuraturę Rejonową Katowice – Wschód w Katowicach o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Osoby, które czują się pokrzywdzone w sprawie, prosimy o kontakt z wyżej wskazaną Prokuraturą w Katowicach. Ponadto, informujemy, że wszelkie ważne informacje dotyczące sprawy, w tym również sygnatura pod jaką sprawa została zarejestrowana, będą publikowane na tej stronie internetowej.


Z dnia: 25.11.2016


Informujemy, że „Salony Agata” jest jedynym oficjalnym profilem Agata S. A. na portalu facebook.com. Agata S. A. nie jest organizatorem ani autorem konkursów i innych akcji promocyjnych organizowanych  i publikowanych poza wyżej wskazanym profilem na portalu facebook.com. Stanowczo przestrzegamy przed braniem udziału w tych konkursach i akcjach promocyjnych powołujących się na Agata S.A., a organizowanych poza wyżej wskazanym profilem, klikaniem linków publikowanych przez profile podszywające się pod Agata S.A., udostępnianiem jakichkolwiek danych osobowych ich autorom oraz wysyłaniem sms-ów na podane w nich numery. Agata S.A. jest kolejną znaną na polskim rynku marką, w stosunku do której w ostatnim czasie zostały podjęte tego rodzaju bezprawne działania.