W celu dostosowania strony do Twoich preferencji oraz zainteresowań przechowujemy na urządzeniu, z którego korzystasz (komputerze, telefonie itp.) tzw. „pliki cookies” i im podobne, z możliwością ich odczytu. Korzystając dalej z naszej strony, bez zmian ustawień przeglądarki internetowej, wyrażasz na to dobrowolną zgodę.
Ponadto informujemy, że administratorem danych zawartych w tych plikach jest Agata S.A. Dane mogą być przetwarzane przez nas i naszych zaufanych partnerów w celach marketingowych, w szczególności poprzez wyświetlanie spersonalizowanych reklam, na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu. Szczegóły wraz z instrukcjami zmiany ustawień najpopularniejszych przeglądarek internetowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Rozumiem
100 zł rabatu za każde wydane 1000 zł albo 60 rat 0%

Pokrywki

Pokaż filtry
18 w tej kategorii
×

Cena

od:
do:

Średnica

Odbiór osobisty
Pokrywka żaroodporna 30 cm
16,99
Szczegóły

Towar niedostępny online

Trwa wczytywanie produktów...

Trwa wczytywanie produktów...

POKRYWKI DO GARNKÓW

Gotowanie bez pokrywki jest możliwe, jednak – decydując się na rezygnację z tego elementu – trzeba liczyć się z wieloma niedogodnościami, jakie będą mu towarzyszyć. Wolniejszy proces nagrzewania wnętrza naczynia determinuje dłuższy czas gotowania. Szybciej parująca woda sprzyja przypalaniu oraz zmusza do stałego kontrolowania potrawy i uzupełniania płynu, co nie pozostaje bez znaczenia dla intensywności smaku. Pokrywka stanowi też zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami, które dzięki niej nie mają możliwości dostać się do garnka. Po zakończeniu gotowania pokrywka na garnku znacznie opóźnia wychładzanie potrawy. Wszystkie te zalety użytkowe pokrywek sprawiają, że są to akcesoria niezbędne w każdej kuchni.

Żaroodporne pokrywki z nienagrzewającym się uchwytem

Te produkty pozwalają na wygodną eksploatację, ponieważ można swobodnie podnosić je, aby dodać do przygotowywanej potrawy kolejne składniki, przyprawy lub skontrolować smak. Stabilne utrzymanie produktu jest możliwe dzięki poręcznemu uchwytowi, co pozwala na sprawne działania w kuchni bez ryzyka oparzenia. Warto pamiętać, że szczelnie przylegająca pokrywka do garnka uniemożliwia ewakuację nadmiaru pary wodnej, co może sprzyjać kipieniu potrawy – aby temu zapobiec, producenci nowoczesnych pokrywek wyposażają je w dziurkę, którą ucieka para wodna. Właśnie takie modele znajdują się w tej kategorii.

Jakie pokrywki do garnków wybrać?

Za najbardziej praktyczne uważa się produkty przezroczyste. Ich transparentność pozwala bowiem kontrolować proces gotowania bez konieczności podnoszenia pokrywki. W naszym asortymencie znajdują się pokrywki żaroodporne o różnej średnicy, dzięki czemu każdy z łatwością dobierze model idealny do posiadanych naczyń. W ofercie dostępne są również pokrywki 3w1 z silikonowym rantem, zapewniające możliwość dopasowania średnicy do trzech rozmiarów garnków. Obecność pokrywki w kuchni jest nieodzowna, aby cieszyć się wygodnym przyrządzaniem posiłków.

Czytaj więcej>>

Porównaj produkty

Dodaj min. 2 produkty do porównania.