Kieliszki - Wyposażenie jadalni

Pokaż filtry
71 w tej kategorii
×

Cena

od:
do:

Pojemność w ml

od: do:

Zastosowanie

Kolor

Trwa wczytywanie produktów...

Trwa wczytywanie produktów...

KIELISZKI

Nie trzeba być wielkim znawcą alkoholi z całego świata, aby wiedzieć, że każdy rodzaj trunku należy serwować w odpowiednim szkle. W asortymencie naszego sklepu znajduje się szerokie spektrum kieliszków przeznaczonych do wina, szampana, likieru, nalewki i wielu innych. Oferta obejmuje produkty wysokiej jakości, które charakteryzują się solidnością, choć sprawiają wrażenie kruchych i niezwykle delikatnych. Dostępne są zarówno kieliszki o minimalistycznym designie oraz prostej formie, jak i fantazyjnie zdobione kieliszki ze szkła kryształowego.

Czym charakteryzuje się kieliszek do wina czerwonego?

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że rodzaj i kształt kieliszka ma znaczenie w kontekście odczuwalnych walorów smakowych trunku. Istnieją pewne reguły, którymi warto kierować się, wybierając szkło do konkretnego alkoholu. Kieliszek do wina czerwonego powinien mieć wystarczająco długą nóżkę, aby móc komfortowo za nią chwycić. Najlepiej, aby jego czasza była pękata i nieznacznie zwężała się ku górze. Wówczas dużo łatwiej wyczuć najbardziej dyskretne niuanse z bukietu aromatów. Serwując czerwone wino, warto pamiętać także o tym, aby napełniać kieliszek maksymalnie do 1/3 wysokości. Tylko wtedy trunek zaprezentuje pełnię walorów smakowych i zapachowych.

Komplet kieliszków do szampana na specjalną okazję

Uroczyste otwarcie butelki wina musującego i wlanie go do kieliszka do szampana ma najczęściej miejsce wtedy, gdy chcemy coś uczcić. W ten sposób na przykład świętuje się ważne sukcesy lub wygłasza toast za zdrowie i pomyślność solenizanta. Warto w takiej sytuacji sięgnąć po kieliszki ze szkła kryształowego o odpowiednim kształcie. Smukła czasza sprzyja widoczności bąbelków, wpływając tym samym na atrakcyjność walorów wizualnych. Rytualny, mały łyk szampana oddziałuje zatem na szereg zmysłów, przez co zestaw intensywnych doznań sensorycznych jest kompletny. Każdy, kto chce się o tym przekonać, powinien zapoznać się z naszą ofertą kieliszków.

Czytaj więcej>>

Porównaj produkty

Dodaj min. 2 produkty do porównania.