Fronty do szafek kuchennych

Pokaż filtry
1285 w tej kategorii
×

Cena

od:
do:

Kolekcja

Trwa wczytywanie produktów...

Trwa wczytywanie produktów...

Jeszcze nie tak dawno temu pokój, w którym przygotowywano posiłki, był niczym innym jak pomieszczeniem gospodarczym pełniącym drugorzędną funkcję w domu. Było to zwykle miejsce niewygodne, słabo oświetlone i wentylowane, nieraz dekorowane tylko po to, by ukryć zabrudzone miejsca. Miało jednak swój urok: surowość, prostota i piękno sprzętów takich jak kamienne zlewy, masywne kominki czy urokliwe regały do przechowywania ceramiki, wina czy przetworów mlecznych do dziś pozostają kanonem, do którego w mniejszym lub większym stopniu wracamy. W Salonach Agata wiemy, że liczą się zarówno sprzęty, jak i armatura, ale ostatecznego szlifu kuchni nadają fronty kuchenne.

Fronty kuchenne — estetyczne wykończenie każdej kuchni

Dziś kuchnia pełni zgoła odmienną funkcję — często w nowoczesnych apartamentach otwarty salon płynnie łączy się z jadalnią i kuchnią. Taki kształt to efekt licznych przemian społecznych, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych w okresie międzywojennym. Od ok. lat 20. XX wieku w kuchniach rządziły wyemancypowane, nowoczesne gospodynie domowe. Wiele powojennych kuchni przeszło istną rewolucję: powierzchnię mebli pokryto nowymi, łatwymi w czyszczeniu materiałami laminowanymi, drewno wykorzystywano do celów dekoracyjnych, a nie czysto konstrukcyjnych, a sprzęty AGD przykryto jednolitym kawałkiem blatu roboczego. Kuchnie stały się odzwierciedleniem statusu społecznego, a ludzie byli skłonni inwestować w nie coraz większe sumy. Na przestrzeni lat proces ten uwidocznił zainteresowanie nabywców tego typu meblami. Dzisiejsze kuchnie to ergonomiczne, ale przede wszystkim estetyczne pomieszczenia, które w głównej mierze zawdzięczamy frontom kuchennym.

Rodzaje frontów kuchennych — frezowane, lakierowane, akrylowe

Powszechnym typem frontów są fronty kuchenne lakierowane i akrylowe. Oba rodzaje są wykonane z płyt wiórowych pokrytych specjalną folią z tworzywa sztucznego o najróżniejszych efektach dekoracyjnych. Oba rodzaje frontów mają zbliżone do siebie parametry, jednak różni je proces produkcji. Fronty lakierowane produkuje się, nakładając na płytę MDF kilka warstw specjalnego lakieru o wykończeniu błyszczącym, matowym lub półmatowym. Paleta barw, w której można je wykończyć, jest praktycznie nieograniczona. Tego typu fronty są trwałe i odporne na wilgoć także na obrzeżach, ponieważ lakierem są pokryte również krawędzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tej technologii wykonać fronty kuchenne frezowane. Do tej kategorii zaliczymy zarówno te ze żłobieniem na palce zamiast uchwytów meblowych, jak i modele, które przybierają rozmaite kształty frezowania, a czasem nawet efekt trójwymiaru. Fronty kuchenne akrylowe produkuje się w nieco odmienny sposób: na płytę MDF nanosi się cienką, dekoracyjną matę akrylową, która daje idealnie równą, aksamitną powierzchnię. Ilość dekorów jest jednak nieco węższa niż w przypadku frontów lakierowanych. W ich przypadku również można osiągnąć efekt połysku i matu, przy czym fronty akrylowe błyszczące sprawiają wrażenie szklanych. Modele akrylowe są bardzo odporne; niestraszne im uszkodzenia, tłuszcze, promienie UV. Wadą dla niektórych inwestorów może okazać się brak możliwości wykonania frezowanych uchwytów.

Kolory frontów kuchennych — biel, czerń, szarość

Kolor frontów kuchennych to dziś kwestia zupełnie indywidualna. W kategorii najpopularniejszych kolorów niezmiennie króluje biel, a tuż po niej szarość. Białe fronty kuchenne to synonim elegancji, czystości i ponadczasowości tak charakterystycznej dla nowoczesnych wnętrz. Szarość z kolei doskonale sprawdza się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i stylizowanych: loftowych, skandynawskich, klasycznych i wielu innych. Coraz częściej obserwuje się jednak, że biel i szarość, dotychczas najczęściej obecne w nowoczesnych kuchniach, ustępują miejsca odważniejszej i ciemniejszej palecie barw. Czarne, grafitowe czy metaliczne szare fronty kuchenne, to znakomity przykład. Na naszej stronie internetowej Klienci mogą swobodnie wybierać spośród popularnej kolorystyki drewna czy betonu, a także jednokolorowych barw w najmodniejszych odcieniach.

Nowoczesne fronty kuchenne kontra klasyczne — na jakie się zdecydować?

Wśród Klientów salonów meblowych Agata nie brakuje zwolenników kuchni nowoczesnych i klasycznych. Nasza bogata oferta pozwoli wybrać takie rodzaje frontów kuchennych, które zadowolą zróżnicowane gusta. Nowoczesne fronty kuchenne są najczęściej wybieraną opcją przez osoby zamieszkujące we wnętrzach typu open space, gdzie kuchnia, jadalnia i salon stanowią otwartą przestrzeń. Najczęściej jest to nowe budownictwo mieszkaniowe, często w budynkach wielorodzinnych o stosunkowo ograniczonym metrażu. Nowoczesne, minimalistyczne kuchnie modułowe świetnie sprawdzają się tego typu przestrzeni. Z kolei miłośnicy klasyki mogą wybrać fronty frezowane z ramką, szprosami lub pionowym frezowaniem. Także fronty przypominające naturalne drewno, np. buk czy dąb, nadają kuchni elegancki oraz ponadczasowy wygląd. W Salonach Agata znajdziesz fronty kuchenne idealne do każdego wnętrza. Dzięki licznym kolekcjom dostępnym na naszej stronie internetowej z pewnością wybierzesz wymarzoną barwę, fakturę, a w przypadku modeli imitujących drewniane fronty kuchenne także stopień usłojenia. Zachęcamy również do skorzystania z planera kuchni, dzięki któremu zobaczysz Twoje pomysły na wizualizacjach oraz do kontaktu z naszymi projektantami, którzy pomogą Ci w realizacji marzeń.

Czytaj więcej>>

Porównaj produkty

Dodaj min. 2 produkty do porównania.