Cukiernice i mleczniki - Wyposażenie jadalni

Pokaż filtry
15 w tej kategorii
×

Cena

od:
do:

Kolor

Materiał wykonania

Trwa wczytywanie produktów...

Trwa wczytywanie produktów...

CUKIERNICE I MLECZNIKI

Cukiernice i mleczniki to praktyczne naczynia, bez których żaden serwis kawowy nie będzie w pełni kompletny. Najczęściej znajdują swoje zastosowanie podczas spotkań w gronie przyjaciół lub popołudniowej kawy z drugą połówką. Umieszcza się je na stole w jadalni lub na blacie ławy w salonie, tuż obok filiżanek ze spodkami oraz dzbanka, aby każdy zainteresowany mógł wzbogacić swój aromatyczny napar według własnego uznania. Choć niektórzy preferują gorzką herbatę bądź intensywną, małą czarną, wielu ludzi chętnie uzupełnia zawartość filiżanki o szczyptę cukru lub nieco mleka. Gospodarz z całą pewnością powinien im zatem zaoferować taką możliwość, korzystając z estetycznych elementów zastawy kawowej.

Komplet cukiernica i mlecznik jako uzupełnienie serwisu kawowego

Mlecznikjest niewielkim dzbankiem, który umożliwia dostęp do mleka wszystkim uczestnikom kawowej degustacji. Często posiada ergonomiczny uchwyt oraz odpowiednio wyprofilowany dzióbek, aby móc precyzyjnie nim operować. Dużym nietaktem byłoby ustawienie na stole butelki lub kartonu z mlekiem, więc zdecydowanie warto kupić to niewielkie naczynie z trwałej ceramiki lub wyrafinowanego porcelitu.

Cukiernica z porcelany niejednokrotnie jest wyposażona w pokrywkę zapobiegającą przedostawaniu się do wnętrza naczynia zanieczyszczeń. Często ma ona otwór przeznaczony na łyżeczkę. Oba naczynia można oczywiście kupować osobno, ale alternatywnym rozwiązaniem jest wybór kompletu cukiernica i mlecznik. Mają one wtedy spójne wzornictwo, dzięki czemu prezentują się doskonale. Wystarczy dopasować je do dominującego we wnętrzu stylu aranżacyjnego.

Cukiernica z pokrywką oraz mlecznik a styl aranżacyjny

Białe cukiernice i mleczniki o zaokrąglonych krawędziach to ponadczasowa klasyka. Trudno wyobrazić sobie pomieszczenie, do którego by nie pasowały, więc zasłużyły na miano uniwersalnych. Naczynia z fioletowymi akcentami, wzbogacone o zdobienia przedstawiające gałązki lawendy, sprawdzają się natomiast perfekcyjnie w pomieszczeniach prowansalskich i rustykalnych.

Czytaj więcej>>

Porównaj produkty

Dodaj min. 2 produkty do porównania.