Serwetki i serwetniki

Pokaż filtry
83 w tej kategorii
×

Cena

od:
do:

Typ produktu

Kolor

Wzór

Trwa wczytywanie produktów...

Trwa wczytywanie produktów...

Serwetki i serwetnik to duet, który powinien znaleźć się na każdym stole, stanowiąc dopełnienie jego nakrycia. Serwetki w wielu sytuacjach ratują stół lub strój biesiadnika przed plamami trudnymi do wywabienia. W tak kryzysowych sytuacjach okazują się być wręcz ostatnią deską ratunku, dlatego warto mieć je zawsze pod ręką. Ochrona przed plamami to nie jedyna funkcja, jaką pełnią serwetki. Estetycznie ułożone obok nakrycia każdego gościa lub umieszczone w eleganckim serwetniku, stanowią efektowną ozdobę stołu, która podkreśla i uzupełnia cały jego wystrój. Aby jednak tak było, należy wybrać odpowiedni rodzaj serwetek, stosowny do okazji i dopasowany do pozostałych elementów wystroju stołu. Wiele różnorodnych serwetek jest dostępnych w propozycjach przygotowanych przez nasze salony. Wśród nich nie zabrakło kolorowych serwetek papierowych oraz eleganckich serwetek z materiału, które swoim wyglądem podkreślają podniosły nastrój panujący przy stole. Które z nich wybrać?


Serwetki na każdą okazję

Serwetki doskonale pasują do każdej okazji. Bardziej proste w swojej formie, ułożone w drewnianym lub metalowym serwetniku, z pewnością odnajdą swoje miejsce na stole w czasie codziennych posiłków. Bardziej efektowne, wykonane z materiału i ozdobione haftem lub innym dekoracyjnym detalem, uświetnią większe uroczystości, natomiast serwetki świąteczne, nawiązujące swoim nadrukiem do świętowanych okoliczności, idealnie komponują się ze świątecznym wystrojem stołu. Wymienione rodzaje serwetek znalazły się pośród propozycji przygotowanych przez nasze salony. Wiele możliwości wyboru pozwala dopasować serwetki do własnych potrzeb zgodnie z zasadą, że jest to dodatek, który swoje zastosowanie znajduje w wielu różnych sytuacjach.


Sztuka układania

Jak ładnie złożyć serwetki, by faktycznie stały się ozdobą stołu? Białe, cienkie i niewielkie serwetki papierowe najlepiej umieścić w serwetniku. W zależności od tego, jakim dysponujemy możemy używać serwetnika drewnianego, serwetnika metalowego lub wykonanego z innego tworzywa. Serwetki w serwetniku ustawiamy pośrodku stołu, dbając o to, by znajdowały się w miarę możliwości w równych odstępach od każdego gościa, co zapewni każdemu ze zgromadzonych swobodny dostęp do nich. Jeśli stół, przy którym się gromadzimy jest duży, możemy zdecydować się na ustawienie dwóch serwetników, by zapewnić gościom jak największą wygodę. Większe, warstwowe serwetki papierowe możemy ułożyć obok każdego nakrycia przeznaczonego dla gości. W zależności od własnych umiejętności możemy po prostu złożyć je na pół lub spróbować stworzyć z nich fantazyjną konstrukcję (stożek, wachlarz lub inną ozdobę). Serwetki z materiału możemy wraz ze sztućcami umieszczonymi w ich środku zawinąć w rulon i spiąć ozdobną klamrą lub wybrać nieco łatwiejsze rozwiązanie i umieścić je pod talerzami, tworząc w ten sposób efektowną oprawę dla nakrycia. Każda metoda na ułożenie serwetek na stole będzie dobra pod warunkiem, że zrobimy to starannie i estetycznie. Aby wzmocnić efekt wizualny, warto postarać się dopasować ich odcień do ogólnej kolorystyki wystroju stołu oraz całego wnętrza. Jeżeli decydujemy się na efektowny kontrast kolorystyczny, zadbajmy o to, by nie wprowadzać zbyt dużo jaskrawych barw, które mogłyby niepotrzebnie rozpraszać wzrok i psuć efekt końcowy. W tym wypadku zasada „mniej znaczy więcej” sprawdza się idealnie.

Czytaj więcej>>

Porównaj produkty

Dodaj min. 2 produkty do porównania.