Lodówki

Pokaż filtry
11 w tej kategorii
×

Cena

od:
do:

Szerokość

od: do:

Wysokość

od: do:

Producent

Typ

Trwa wczytywanie produktów...

Trwa wczytywanie produktów...

Nowoczesna i niezawodna lodówka to Twój główny sprzymierzeniec w kuchni - zapewnia świeżość łatwo psującym się produktom spożywczym. W Salonach Agata oferujemy starannie wyselekcjonowany wybór innowacyjnych i funkcjonalnych modeli zarówno do zabudowy, jak i wolnostojących. Zwłaszcza lodówka pod zabudowę pomoże Ci zoptymalizować przestrzeń i doskonale zintegrować się z dowolnym stylem, który obrałeś do swojej nowej kuchni. Wspólnym mianownikiem wszystkich sprzętów jest aspekt technologiczny - chłodziarki, które prezentujemy w ofercie, to wysokowydajne urządzenia, które pozwolą Ci uzyskać maksymalne oszczędności.

Lodówki do zabudowy — podstawa każdej kuchni

Nie ulega wątpliwości, że lodówka to podstawa każdej kuchni we współczesnym domu. Choć ciężko w to uwierzyć, model lodówki z zamrażarką świat poznał dopiero w 1939 r. Jak radzono sobie wcześniej? Łatwo psujące się pokarmy przechowywano np. w studniach lub glinianych naczyniach z zimną wodą, gdzie utrzymywano temperatury poniżej 10°C. Dzisiaj lodówka daje nam możliwość dłuższego przechowywania jedzenia, zwłaszcza tego, które szybko się psuje, przez co byłoby potencjalnie niebezpieczne dla naszego zdrowia. Krótko mówiąc, lodówka jest integralną częścią naszego życia.

Lodówki z zamrażalnikiem oferujące idealną ilość miejsca do przechowywania

Współczesna lodówko-zamrażarka łączy proste linie charakterystyczne dla nowoczesnego wzornictwa i najwyższą dbałość o wydajność. Pojemne wnętrza tych sprzętów AGD są doskonale zaprojektowane pod względem organizacji i ułożenia produktów dzięki szeregowi przegródek i półek o zróżnicowanej temperaturze. Część z nich przeznaczono na butelki, jajka, mięso i warzywa. Wiele z tych produktów wymaga bowiem oddzielnego przechowywania. W lodówce marki Whirlpool przewidziano m.in. oddzielną przestrzeń na nabiał, warzywa i owoce, dzięki czemu nie przesiąkną one innymi zapachami z lodówki. Z kolei lodówkę Beko wyposażono w technologię naśladującą 24-godzinny cykl słoneczny, która za pośrednictwem przycisków w trzech kolorach oddaje naturalne warunki oświetlenia. Zabieg ten przyczynia się do dłuższego utrzymania się w owocach i warzywach witamin A i C. Ponadto unikalny system cyrkulacji powietrza sprawia, że wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz zamrażarki. W modelach kombinowanych dwudrzwiowych jest miejsce również na zamrażarkę. Ważnym aspektem powinno być dla nas zarówno zamrażanie, jak i odmrażanie - a raczej brak jego konieczności. Wiele nowoczesnych lodówek wyposażono w praktyczną technologię No Frost, która do minimum ogranicza tworzenie się lodu. Oznacza to, że już nigdy więcej nie będziesz musiał odmrażać lodówki - zaoszczędzisz przy tym cenny czas oraz wysiłek!

O czym pamiętać, wybierając lodówkę? Wymiary, różnorodność funkcji itp.

Aby wybrać najlepszą lodówkę do zabudowy zgodną z naszymi osobistymi potrzebami, musimy ocenić wiele aspektów. Przede wszystkim zdecydujmy, czy interesuje nas lodówka do zabudowy, czy też wolimy modele wolnostojące. W każdym jednak przypadku wyboru dokonujemy zazwyczaj, rozważając następujące elementy:
  • wymiary zewnętrzne (wysokość, szerokość) oraz dostępna przestrzeń w środku, zwłaszcza głębokość. Sprzęt po zamknięciu musi być idealnie wyrównany i wypoziomowany z resztą mebli kuchennych;
  • pojemność lodówki - modele do zabudowy zazwyczaj nie przekraczają 280 litrów. Ta pojemność jest zwykle odpowiednia dla czteroosobowej rodziny, choć może okazać się niewystarczająca dla większych gospodarstw domowych;
  • klasa energetyczna urządzenia - pamiętaj, że lodówka jest stale podłączona do prądu, dlatego musi gwarantować niskie zużycie. Czynnik ten prawdopodobnie wpłynie również na koszt lodówki, ale warto pamiętać, że jest to inwestycja początkowa, która w dłuższej perspektywie pozwoli Ci sporo zaoszczędzić;
  • poziom emitowanego hałasu - wystarczy odczytać pomiar wyrażony w decybelach znajdujący się na etykiecie. Akceptowalna wartość to 50 db;
  • dodatkowe opcje, jak np. układ wewnętrzny półek i szuflad, systemy np.: No Frost, AirFlow, HarvestFresh, SuperCool itd. oraz obecność sygnałów świetlnych lub dźwiękowych, które mogą ostrzegać o awariach lub błędach, takich jak chociażby banalne (ale niezwykle częste) niezamknięcie drzwi.

Klasy energetyczne lodówek

Ile energii zużywa lodówka? Lodówka stanowi około 20% całkowitego zużycia energii elektrycznej w każdym gospodarstwie domowym. Wybór energooszczędnej lodówki znacznie zmniejsza rocznie koszty energii i ślad środowiskowy - oto jeszcze jeden powód, aby wybrać sprzęt o wysokiej efektywności energetycznej. Czy wiesz, że z początkiem marca 2021 r. w całej Unii Europejskiej wprowadzono nową uproszczoną etykietę energetyczną? W miejsce dotychczasowych oznaczeń i klas od A+++ do D wprowadzono prostszy, bardziej intuicyjny system. Skalowane w dół oceny energetyczne wahają się teraz od A (produkt najbardziej energooszczędny) do G (model najmniej energooszczędny). Zmiany te są efektem przeprowadzonych przez Komisję Europejską badań, które wykazały, że klienci wciąż mieli problem z odróżnieniem najbardziej energooszczędnych urządzeń. Na etykiecie danego sprzętu znajdziesz również informację o skali emitowanego hałasu (od A do D), a w przypadku pralek, suszarek i zmywarek dowiesz się, ile wody przypada na jeden cykl prania. Co ważne, wszystkie sprzęty, w tym lodówki, które dotychczas były oznaczone emblematem A+++ (czyli o najwyższym stopniu energooszczędności) na nowej etykiecie energetycznej mają literę C. Pierwsze dwie litery zarezerwowano dla produktów, które pojawią się w przyszłości. Zachęcamy do skorzystania z oferty Salonów Agata. Oferujemy nie tylko możliwość zakupu mebli kuchennych i pasującego do nich sprzętu AGD, ale także profesjonalne usługi projektowania kuchni. Pomieszczenia te wyposażone w proponowane przez nas sprzęty natychmiast staną się kompletne, a możliwość dokonywania zakupów na raty sprawi, że będziesz mógł cieszyć się nową kuchnią prędzej niż myślisz.

Czytaj więcej>>

Porównaj produkty

Dodaj min. 2 produkty do porównania.