Podkładki na stół

Pokaż filtry
110 w tej kategorii
×

Cena

od:
do:

Materiał wykonania

Kolor

Kształt

Wzór

Trwa wczytywanie produktów...

Trwa wczytywanie produktów...

Podkładki na stół to rodzaj wyjątkowo praktycznych dodatków, które powinny znaleźć swoje stałe miejsce pośród pozostałych elementów wyposażenia jadalni absolutnie w każdym domu. Doskonale zabezpieczają blat stołu oraz blaty innych mebli kuchennych przed zbrudzeniami i zniszczeniami powstałymi na skutek działania wysokiej temperatury naczyń, w których umieszczane są potrawy. Poza tym, że są bardzo pożyteczne, nie można zapomnieć o jeszcze jednej ważnej funkcji, jaką pełnią podkładki stołowe, a mianowicie o tym, że mogą stać się one efektowną dekoracją stołu – pod warunkiem, że zostaną odpowiednio dobrane. Te wyjątkowe dodatki do jadalni możesz znaleźć w ofercie naszych salonów. Modele przez nas przygotowane są wykonane z różnych tworzyw – dostępne w przeróżnych kolorach, dzięki czemu każdy klient może wybrać te, które najbardziej odpowiadają jego upodobaniom. Jeśli więc szukasz inspiracji w zakresie wyboru podkładek na stół, zapewniamy, że korzystając z naszej oferty, na pewno znajdziesz to, czego potrzebujesz.


Podkładka do zadań specjalnych

Od wielu lat chronimy blaty naszych mebli kuchennych, umieszczając na nich różne tkaniny – obrusy, chusty, serwety. W ten sposób możliwie najbardziej ograniczamy ryzyko zniszczeń powstałych jako rezultat działania wysokiej temperatury oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń będących nieodzownym elementem spożywania posiłków. Choć początkowo ochrona stołu ograniczała się wyłącznie do tkanin, obecnie z wielkim powodzeniem zastępują je wykonane z różnych tworzyw, zarówno naturalnych i sztucznych, podkładki stołowe (np. podkładka korkowa, podkładka bambusowa). Dostępne w różnych kolorach i kształtach, świetnie sprawdzają się w zakresie ochrony stołu, a przy tym stanowią niezwykle efektowny dodatek wystroju jadalni, który swoją obecnością potrafi ożywić i ubogacić każdą aranżację. Dzięki nim blat stołu oraz pozostałych mebli kuchennych zostanie zabezpieczony przed działaniem wysokiej temperatury, nawet jeśli umieścimy na nim naczynia wyjęte prosto z rozgrzanego piekarnika, a piękny, śnieżnobiały obrus zyska skuteczną ochronę przed mało estetycznymi plamami.


Podkładka podkładce nierówna

Korzystając z oferty naszych salonów, możesz wybrać zestaw podkładek stołowych, które doskonale spełnią wyżej wymienione funkcje. Zanim zdecydujesz się na jego zakup, sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Krótki przegląd po dostępnych modelach podkładek stołowych rozpoczynamy od rodzaju tworzywa użytego do ich wykonania. Proponujemy podkładki i maty wyprodukowane z drewna, korka, bambusa, silikonu oraz różnych kombinacji tworzyw sztucznych. Tak duża różnorodność materiałów pozwala dopasować rodzaj podkładek do własnych potrzeb. Dla przykładu podkładka silikonowa lub korkowa świetnie sprawdzi się jako zabezpieczenie stołu przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury, za to maty wykonane z tworzyw sztucznych bardzo dobrze ochronią stół i obrus przed zabrudzeniami. 


Warto pamiętać o tym, że rodzaj materiału warunkuje również łatwość utrzymania produktów w czystości. Zanieczyszczenia zdecydowanie łatwiej jest usunąć z podkładek silikonowych oraz wykonanych z tworzyw sztucznych. Z tego właśnie powodu ten rodzaj mat doskonale sprawdzi się jako ochrona stołu podczas spożywania posiłków przez najmłodszych członków rodziny. Ważny jest też kształt podkładek. Do Twojej dyspozycji pozostają podkładki okrągłe, prostokątne, kwadratowe i owalne. Wybierając formę podkładek, warto wziąć pod uwagę ich praktyczny aspekt, jak i własne preferencje. Na koniec pozostaje wybór kolorystyki. Podkładki można dopasować do ogólnej tonacji kolorystycznej dominującej we wnętrzu, na zasadzie podobieństwa lub efektownego kontrastu. Przygotowaliśmy dla Ciebie jednokolorowe podkładki – od subtelnych odcieni, aż po mocne nasycone kolory oraz barwne maty stołowe w bogato zdobione desenie i geometryczne wzory.

Czytaj więcej>>

Porównaj produkty

Dodaj min. 2 produkty do porównania.