Zlewozmywaki

Pokaż filtry
87 w tej kategorii
×

Cena

od:
do:

Szerokość

od: do:

Głębokość

od: do:

Producent

Kolor

Ilość komór

Minimalna szerokość szafki

Trwa wczytywanie produktów...

Trwa wczytywanie produktów...

Zlew kuchenny to podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Nawet jeśli na co dzień używasz zmywarki, w Twojej kuchni powinien się znaleźć chociaż kompaktowy zlew jednokomorowy. Sprawdź, jaki zlewozmywak kuchenny sprosta Twoim kulinarnym wyzwaniom, a przy okazji stanie się ozdobą wnętrza.

Zlewy kuchenne — piękno, nowoczesność i klasyka

Współcześnie produkowane zlewy mają być nie tylko odporne na uszkodzenia i łatwe do utrzymania w czystości. Oczekuje się od nich idealnie dopracowanej estetyki. Strefa zlewozmywakowa ze zlewem i baterią odgrywa ważną rolę dekoracyjną, podkreślając stylistykę szafek kuchennych i charakter całej aranżacji. W Salonach Agata znajdziesz piękne i funkcjonalne zlewozmywaki, odpowiednie zarówno do kuchni nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych.

Zlewy jedno- i dwukomorowe idealnie dopasowane do mniejszych i większych kuchni

Dostępne w naszej ofercie zlewy posiadają różne rozmiary, kształty i ilość komór, żebyś mógł dobrać model idealnie dopasowany do rozmiaru kuchni, szerokości szafki i indywidualnych potrzeb w zakresie zmywania naczyń. Znajdziesz u nas zarówno zlewozmywaki kuchenne jednokomorowe, jak i dwukomorowe. Jeśli rzadko gotujesz, masz dużą zmywarkę lub mało miejsca w kuchni, możesz wybrać zlew jednokomorowy z ociekaczem lub bez. Ociekacz to wydzielona powierzchnia na zlewie, służąca do odkładania umytych naczyń. Jeżeli masz dużą rodzinę, sporo zmywasz, a do tego dysponujesz przestronną kuchnią, odpowiedni dla Ciebie będzie zlewozmywak dwukomorowy. Możesz zdecydować się albo na klasyczny zlew dwukomorowy, w którym obie komory są tej samej wielkości, albo na model tzw. 1,5-komorowy. Druga komora z odpływem jest w nim mniejsza i ma charakter pomocniczy. Służy głównie do płukania owoców i warzyw czy mycia sztućców.

Jaki zlew wybrać i czym się kierować podczas wyboru? Najważniejsze kwestie dotyczące zlewozmywaków

Na początku zastanów się, gdzie i w jaki sposób chcesz zamontować zlew. Zmierz szafkę. Zlewy dzielą się na wymagające różnych minimalnych szerokości szafki, np. 40, 45, 50, 60 lub 80 cm. Zlewozmywaki narożne potrzebują szafki o wymiarach co najmniej 90 × 90 cm. Następnie podejmij decyzję, czy kupowany zlew ma być lewy, prawy czy odwracalny. Przykładowo, zlewozmywak prawy ma komorę z prawej strony, a ociekacz z lewej. Zwróć uwagę na materiały, z których wykonano zlew. Do wyboru masz m.in. zlewozmywak granitowy, ze stali nierdzewnej, ze szkła hartowanego czy zlew ceramiczny. Warto też sprawdzić, czy w zestawie ze zlewem znajdują się dodatkowe akcesoria, np. automatyczny odpływ.

Materiał — zlewy z granitalu, stali nierdzewnej, zlewozmywaki ceramiczne

Ogromną popularnością od lat cieszą się zlewozmywaki ze stali nierdzewnej. Stal nierdzewna to materiał łatwy do utrzymania w czystości, bardzo odporny na wysokie i niskie temperatury oraz nieutrwalający zapachów. Nowoczesnym rozwiązaniem są zlewy z granitalu. Granital to materiał zawierający nawet 80% cząstek granitowych, połączonych wysokiej jakości spoiwem żywicowym. Zlewy z granitalu są wytrzymałe, elastyczne, odporne na szoki temperaturowe, bezproblemowe w czyszczeniu, przyjemne w dotyku i dostępne w różnych kolorach. Warto przyjrzeć się także zlewom ceramicznym, które cechuje wysoka odporność na zadrapania, uszkodzenia mechaniczne i działanie wysokich temperatur. Pięknie wyglądają zwłaszcza w stylizowanych kuchniach. Podsumowując, zlew to niezbędnik w każdej kuchni. Pełni funkcję praktyczną i dekoracyjną. Współcześnie projektowane zlewy zachwycają designem. W Salonach Agata – sklepach stacjonarnych i internetowym, znajdziesz nowoczesne zlewy o różnych rozmiarach, kształtach, kolorach i funkcjonalnościach.

Czytaj więcej>>

Porównaj produkty

Dodaj min. 2 produkty do porównania.