Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Informacja o możliwości przyjęcia zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Kliencie, kupując w Agata S.A. sprzęt elektroniczny lub elektryczny („sprzęt”), możesz nieodpłatnie:

  • pozostawić zużyty sprzęt pochodzący z gospodarstwa domowego w punkcie sprzedaży, o ile sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt który kupiłeś,
  • jeśli dostarczyliśmy Ci nowy sprzęt przeznaczony do gospodarstw domowych, w miejscu jego dostawy możesz oddać zużyty sprzęt, o ile sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt sprzedany,
  • pozostawić małogabarytowy zużyty sprzęt pochodzący z gospodarstwa domowego w punkcie sprzedaży bez konieczności zakupu nowego sprzętu,  jeśli żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm.

Agata S.A. nie przyjmuje niekompletnego sprzętu - takiego który nie zawiera istotnych, z uwagi na przeznaczenie sprzętu do jakiego został zaprojektowany, części składowych, podzespołów i materiałów eksploatacyjnych, stanowiących część sprzętu, z którego powstał zużyty sprzęt, w dniu wprowadzenia do obrotu tego sprzętu.
Produktu oznaczonego symbolem  nie należy łączyć z odpadami z gospodarstw domowych. 
W sprzęcie elektrycznym i elektronicznym występuje bowiem wiele szkodliwych substancji niebezpiecznych dla środowiska i zdrowia ludzi.

Gospodarstwa domowe spełniają bardzo ważną rolę w przyczynianiu się do ponownego użycia i odzysku, w tym recyklingu, zużytego sprzętu. Dla odpadów jakim jest sprzęt, istnieje odrębny system zbiórki. Sprzęt można zwrócić w punkcie sprzedaży lub lokalnych punktach zbioru sprzętu. Informacje na temat lokalizacji takich punktów znajdują się na stronie właściwego Urzędu Miasta.

Zwracany sprzęt elektryczny i elektroniczny nie może stwarzać zagrożenia dla zdrowia lub życia osób przyjmujących zużyty sprzęt.

Jeżeli zużyty sprzęt jest wyposażony w baterie lub akumulatory, należy jest usunąć oddzielnie, zgodnie z wymogami przepisów prawa.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 11.09.2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. z 2015, poz. 1688).