Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

Kolekcje

Pokaż filtry
133 w tej kategorii

Filtruj

×

Kolor

Styl

POKÓJ DZIENNY

Pokój dzienny to wizytówka każdego mieszkania. Dla wielu z nas to najważniejsze pomieszczenie w całym domu, dlatego kupując meble do salonu, zastanawiamy się, jaki rodzaj wybrać oraz czym zaskoczyć swoich gości. Jednak w pokoju dziennym to domownicy spędzają najwięcej czasu i to nam przede wszystkim musi odpowiadać jego styl i elementy wyposażenia. Zarówno mały, jak i duży salon można urządzić na wiele sposobów. Aranżacja pokoju powinna rozpocząć się od przemyślenia, jakie funkcje ma spełniać i jak spędzamy w nim czas. W wielu domach najważniejszym sprzętem w pokoju dziennym jest telewizor i odpowiednia szafka RTV. W innych w centralnym miejscu musi stać duży stół do gry w karty. Jeszcze inni najczęściej biesiadują wokół stolika kawowego. Wybierając meble do salonu, trzeba kierować się subiektywnymi odczuciami. Jeżeli najczęściej oglądamy telewizję, zadbajmy o odpowiednio wyposażone miejsce, w którym ustawimy sprzęt elektroniczny. Z kolei jeśli często przyjmujemy gości lub relaksujemy się w fotelu wypoczynkowym, wybierzmy praktyczny stolik kawowy, który pozwoli nam ustawić serwis kawowy lub odłożyć czytaną książkę. Nie ma wątpliwości, że przy każdym zakupie mebli nadrzędna jest wygoda użytkowników.

Aby było łatwiej
Rozpoczynając aranżację pokoju dziennego, warto zadać sobie także pytanie, w jakim otoczeniu czujemy się najlepiej. Niektórzy są zwolennikami klasycznych wnętrz, w których dominują stonowane, ciepłe barwy, miękkie tkaniny, tradycyjne dywany czy zasłony. Inni wolą wnętrza nowoczesne z intensywnym akcentem kolorystycznym, a czasem wręcz minimalistyczne, które cechują się prostotą form meblowych i dodatków. Kiedy ustalimy już główny trend, musimy wybrać meble. Tu napotkamy na miłą, ale czasem też kłopotliwą niespodziankę. Wybór mebli jest tak duży, że nie trudno zagubić się w gąszczu propozycji. Dlatego właśnie salony Agata proponują kompletne kolekcje mebli do pokojów dziennych, co zdecydowanie ułatwia urządzanie wnętrza. Kolekcje mebli zostały pomyślane w taki sposób, aby prezentowały ciekawe wzornictwo, były oryginalne i funkcjonalne jednocześnie. Kolekcja to zestaw mebli, w skład którego mogą wchodzić komody, witryny, szafki RTV, półki, regały, stoły i stoliki kawowe. Każdy zestaw prezentuje odmienny styl, kolor i fakturę materiałów, z których wykonano poszczególne elementy. Z dostępnych kolekcji można dowolnie wybierać poszczególne meble do salonu i stworzyć całkowicie niepowtarzalną aranżację pokoju, odpowiadającą potrzebom i gustom domowników.

Jak dokonać właściwego wyboru?
Aranżacja pokoju dziennego może być łatwiejsza po zapoznaniu się z wizualizacjami wnętrz przygotowanymi na naszej stronie internetowej. Ponad sto różnych zdjęć ukazuje, jak poszczególne kolekcje mebli prezentują się w danym pomieszczeniu. Urządzając salon, można skorzystać z gotowych rozwiązań, ale także wypracować własną koncepcję. Niewątpliwie warto zwrócić uwagę na kolekcje w nowoczesnym stylu. Elementy imitujące beton czy metalowe konstrukcje wpisują się w najnowsze trendy i doskonale prezentują się w industrialnych wnętrzach. Białe meble wykończone na wysoki połysk to zwrot ku elegancji i wnętrz w stylu glamour. Z kolei meble w kolorze drewna wyraźnie nawiązują do natury i będą odpowiadać nie tylko osobom, którym bliskie są trendy eko, ale także wszystkim miłośnikom stylu skandynawskiego. Zwolennicy klasyki również znajdą coś dla siebie. Frezowane fronty mebli, finezyjne nóżki czy uchwyty w kolorze srebra emanują swoją elegancją i urzekają wszystkich, którym bliska jest tradycja.

Czytaj więcej>>