Środki czyszczące - Dywany

Pokaż filtry
5 w tej kategorii
×

Cena

od:
do:
Trwa wczytywanie produktów...

Trwa wczytywanie produktów...

ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO DYWANÓW

Żeby doprowadzić dywan do stanu idealnej czystości, czasem nie wystarczy użycie odkurzacza. Podłogi ulegają częstym zabrudzeniom, tym bardziej, jeśli w domu mieszkają dzieci lub zwierzęta. Odpowiednia wiedza w zakresie środków czyszczących dedykowanych takim powierzchniom pozwoli na skuteczne usunięcie zabrudzeń z dywanów, wykładzin czy laminatów. Można także wcześniej zabezpieczyć powierzchnię przed powstawaniem zabrudzeń za pomocą impregnatów do dywanów.

Czyszczenie dywanów z trudnych plam

Odplamiacze do dywanów to skuteczny środek na pozbycie się uporczywych zabrudzeń, np. od wina lub gumy. Można go używać nie tylko do czyszczenia dywanów, ale także innych powierzchni, takich jak wykładziny lub tapicerowane meble. Nie niszczy on czyszczonych materiałów i nie odbarwia kolorów. Aplikacja jest wygodna, ponieważ odplamiacz występuje w sprayu. Może się jednak zdarzyć, że plamie towarzyszy przykry zapach, np. w przypadku posiadania zwierząt lub palenia papierosów w pomieszczeniu. Warto wypróbować wówczas odświeżacz do powierzchni dywanowych i tapicerowanych, który także usuwa zabrudzenia.

Rozwiązaniem odpowiednim do odkurzaczy piorących jest koncentrat do prania wykładzin dywanowych. Czyszczenie podłogi za jego pomocą jest bardzo wygodne, zwłaszcza jeśli zabrudzenie występuje na większej powierzchni. Środek taki niweluje także nieprzyjemny zapach. Jest bardzo wydajny, ponieważ rozpuszcza się go w wodzie.

Impregnaty do dywanów

Utrzymanie wykładzin dywanowych w czystości będzie łatwiejsze, jeśli zadbamy o nie jeszcze przed powstaniem zabrudzenia. Impregnat do dywanów pozwala na zminimalizowanie nagromadzania się brudu oraz zapobiega filcowaniu włókien poprzez pokrycie powierzchni warstwą ochronną. Jeśli powstaną ewentualne plamy, łatwiej będzie je usunąć. Zabrudzenia powstałe na materiałach wrażliwych na wodę warto likwidować za pomocą piany aktywnej. Można ją stosować także do tapicerek.

Czytaj więcej>>

Porównaj produkty

Dodaj min. 2 produkty do porównania.