powrót

10 pomysłów na prezent gwiazdkowy

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Prezenty pod choinkę to najbardziej wyczekiwane podarunki w całym roku. Każdy chce obdarować swoich bliskich prezentami, które ich ucieszą. Przedświąteczna bieganina powoduje, że często wyparowują z głowy najlepsze pomysły, a czas upływa nieubłaganie. Oto 10 doskonałych propozycji na prezenty świąteczne.

Miły koc

Fajne prezenty pod choinkę to te, które nie tylko cieszą oko, ale także są użyteczne. Jeśli podarunek jest uniwersalny, to mamy dużą szansę, że naprawdę się spodoba. Ciepły koc przydaje się każdemu i to w zasadzie bez względu na porę roku. Przecież miło jest uciąć sobie letnią, popołudniową drzemkę, otulając się mięciutkim kocem. Z kolei zimą zalety takiego koca są oczywiste.

Komplet pościeli

Jedną trzecią życia spędzamy w sypialni, a komfortowy sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Każdego ucieszy więc komplet pościeli, choćby był on już kolejnym otrzymanym w tym roku. Jeśli pościel ta jest wykonana z bawełny o satynowym splocie, to tym bardziej będzie mile widziana. Trzeba przyznać, że bardzo trudno znaleźć osobę, która narzeka na nadmiar kompletów pościeli w swojej szafie.Szkło i porcelana

Panuje przekonanie, że tylko panie zadowolone są z prezentów służących do podawania potraw i napojów. To jednak nie jest prawdą, ponieważ chociażby kubki to znakomite upominki pod choinkę właśnie dla panów. Oni często z dumą obwieszczają, że to ich kubek i nikt w rodzinie nie powinien z niego korzystać. Równie ochoczo zabierają taki kubek do pracy. Nie ma także takiego pana, wielbiciela whisky, który nie ucieszyłby się z prezentu, jakim jest zestaw szklanek i karafka przeznaczony właśnie do serwowania whisky.Panie też uwielbiają szkło i porcelanę. Wiele z nich uważa, że z porcelanowych filiżanek kawa smakuje najlepiej. Wystarczy wstąpić do sklepu z kompletami kawowymi, aby zobaczyć klientki pieczołowicie wybierające wzory. Można też sprawdzić, ile zestawów kawowych znajduje się w zaprzyjaźnionych domach. Szybko okaże się, że jest ich zwykle kilka, a gospodyni domu marzy o następnym. Prezent świąteczny dla siostry, mamy czy cioci w postaci porcelanowych, kawowych filiżanek z pewnością będzie dobrze przyjęty.

Bardzo dobrym podarunkiem są też wszelkiego rodzaju przedmioty domowego użytku, wykonane ze szkła. W każdym domu podaje się ciasta i ciastka, a te postawione na stole na pięknej paterze smakują przecież jeszcze lepiej. Lista prezentów pod choinkę może także obejmować wszelkiego rodzaju misy i miski szklane. Tych w każdym domu nie ma nigdy zbyt wiele. Przydają się do wszystkiego – do sałatek, potraw, do sosów, a nawet do chipsów i orzeszków. Szkło to także dzbanki do napojów, a tych z kolei w wielu domach po prostu brakuje.

Coś dla babci i dziadka

Gdy zapytasz babcię lub dziadka, co chcieliby dostać pod choinkę, to z reguły odpowiedzą, że chcą cieszyć się Twoją obecnością i nic im już nie potrzeba. Jednak lampa na stół to bardzo dobry prezent świąteczny dla seniorów. Potrzebują dobrego światła do czytania, bo przecież wzrok już nie ten co kiedyś. Innym pomysłem na prezent, który z pewnością przyda się w tym wieku jest termofor w sweterku. To doskonały sposób na rozgrzanie się, by później móc cieszyć się długimi, zimowymi wieczorami.