Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Duży narożnik - do jakich wnętrz pasuje najbardziej?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Narożniki do salonu to jeden z najpopularniejszych trendów w urządzaniu wnętrz. Są modne, wygodne, funkcjonalne i prezentują się naprawdę znakomicie. Z powodzeniem zastępują tradycyjne komplety wypoczynkowe.

Nowoczesny salon

Taki właśnie klasyczny zestaw wypoczynkowy, w postaci olbrzymiej kanapy i dwóch foteli, bez problemu zmieściłby się w obszernym salonie. Dlaczego zatem znacznie częściej decydujemy się na duży narożnik? To mebel, który sprawia, że pomieszczenie wygląda na stylowe, luksusowe i nowoczesne. Salon to najbardziej reprezentacyjna część naszego mieszkania, dlatego warto dokładnie zaplanować jego aranżację. Masywny narożnik 300x200 skórzany, przywodzący na myśl amerykańskie wnętrza, to kwintesencja klasy i elegancji, podobnie jak minimalistyczne narożniki tapicerowane o prostych, geometrycznych formach.

Ustawienie jest ważne

Mając do dyspozycji dużą przestrzeń, nie musimy ustawiać narożnika w samym kącie lub pod ścianą. Możemy go wyeksponować, umieszczając na środku pomieszczenia. To także świetny sposób na oddzielenie salonu od części kuchennej. Miejsce tak gabarytowego mebla powinno być dobrze przemyślane – w przeciwnym razie będzie utrudniał swobodne przejście i przytłoczy wnętrze. Pamiętajmy, że im większy narożnik, tym powinien być niższy – dzięki temu nie zdominuje przestrzeni, nie zasłoni też widoku na salon. Warto również zastanowić się, co znajdzie się za narożnikiem (ściana, okno, a może aneks kuchenny?), a także przed nim (telewizor, kominek), aby całość sprzyjała wypoczynkowi i tworzyła spójną kompozycję.

W centrum uwagi

Musimy być świadomi, że aranżacja salonu z dużym narożnikiem powinna być mu zupełnie podporządkowana. To narożnik organizuje przestrzeń, tworząc umowną granicę strefy wypoczynku, to on będzie skupiał na sobie całą uwagę i stanie się sercem salonu. Tak obszerne bryły nie lubią konkurencji, dlatego duże narożniki najlepiej prezentują się w przestronnych, minimalistycznych wnętrzach, które stanowią dla nich doskonałe tło. Wszelkie znajdujące się w pobliżu regały i komody będą wyglądały na karykaturalnie małe. Pamiętajmy o tym także podczas wybierania stolika kawowego i dodatków (obrazy lub grafiki na ścianie, poduszki dekoracyjne, dywan, lampa podłoga itd.) – wszystko musi być nieco większe, aby zachować odpowiednie proporcje względem narożnika. Postawmy na proste formy i nie więcej niż kilka barw. Ograniczona ilość mebli i dodatków, przemyślana gra kolorów, najwyższa jakość wykonania i użytych materiałów, oryginalny design – to główne elementy minimalistycznego stylu, w który perfekcyjnie wpisują się nowoczesne narożniki. Na jakie meble do salonu możemy się zatem zdecydować? Poza wymienionym już stolikiem kawowym mogą to być na przykład meble modułowe na ścianę z telewizorem – dobrze, aby miały gładkie fronty. Jeżeli zależy nam na regale, powinien być jak największy, nawet na całą ścianę.

Zupełnie innym typem wnętrza, w którym duży narożnik zaprezentuje się równie dobrze, jest salon w amerykańskim klimacie. Cechą charakterystyczną wnętrz zza oceanu jest umiejętne łączenie stylu nowoczesnego z vintage, klasycznej elegancji z rodzinnym ciepłem. Salon amerykański to otwarte, przestronne pomieszczenie o dużym metrażu. Jest wizytówką domu i stanowi miejsce spotkań wszystkich jego mieszkańców, a także przyjmowania gości. Spośród mebli dominuje masywny, sprzyjający komfortowemu wypoczynkowi zestaw, ustawiony najczęściej na środku i zwrócony w stronę kominka. Ponadto ważne są detale i zdobienia. Gzymsy, sztukaterie, boazerie – wszystko to jest mile widziane. W takim ciepłym, przytulnym, ale jednocześnie niezwykle stylowym wnętrzu z pewnością sprawdzi się narożnik skórzany – stanie się aranżacyjną wisienką na torcie.

Duży narożnik w małym salonie? To możliwe!

Duże narożniki mogą okazać się ratunkiem dla nieustawnym pomieszczeń, na przykład tych zbyt wąskich. Wystarczy, że umieścisz mebel na samym końcu, tak aby jego krótszy bok zajął całą ścianę. W takiej konfiguracji świetnie będzie komponował się narożnik w kształcie U. Dzięki temu nie tylko optycznie skróci pomieszczenie, nadając mu właściwe proporcje, lecz także pozwoli w pełni zagospodarować trudną do urządzenia przestrzeń. Postaw na jasne barwy, które dodatkowo optycznie ją powiększą. Tutaj doskonałym rozwiązaniem okaże się narożnik szary duży.

Przykładowe narożniki

Narożnik CALVARO rozkładany
4967,08
Cena najniższa: 5349,-

Cena regularna:

Cena regularna: 5399,-

Narożnik z funkcją relaks SIENA prawy
8459,10
Cena najniższa: 9399,-

Cena regularna:

Cena regularna: 9399,-

Narożnik z funkcją relaks SIENA lewy
8459,10
Cena najniższa: 9399,-

Cena regularna:

Cena regularna: 9399,-

Narożnik z funkcją spania TOLEDO
14264,10
Cena najniższa: 15849,-

Cena regularna:

Cena regularna: 15849,-

Narożnik szary VESTA prawy
14305,08
Cena najniższa: 15549,-

Cena regularna:

Cena regularna: 15549,-