Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Dwukolorowe meble kuchenne — inspiracje i wskazówki do stworzenia pięknej kuchni

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Obecnie w tworzeniu aranżacji kuchni coraz bardziej popularne staje się wykorzystywanie dwukolorowych szafek kuchennych. Dzięki takiemu zabiegowi pomieszczenie staje się ciekawsze. Szukasz inspiracji na wykorzystanie dwukolorowych mebli do kuchni? Przeczytaj poniższy artykuł i zobacz, jak modnie urządzić takie wnętrze.

Dwukolorowe meble kuchenne - jasna góra i ciemny dół

Projektanci podczas aranżacji kuchni dwukolorowej często wykorzystują kontrast barw. Jeżeli we wnętrzu wykorzystuje się jasne i ciemne barwy, meble jasne najczęściej umieszcza się na górze, a ciemne na dole. Dzięki temu zabiegowi pomieszczenie staje się lekkie wizualnie, a całość zyskuje ciekawą stylistykę. Zamiana tych odcieni również jest dopuszczalna, jednak często wywołuje optyczne wrażenie ciężkości.

Jak łączyć kolory? Najbezpieczniejsza jest biel, ponieważ pasuje do każdego koloru. Można z nią zestawiać zarówno chłodne, jak i ciepłe barwy. Nie dość, że doskonale łączy się z wszystkimi odcieniami, to jeszcze z odmiennymi wykończeniami i materiałami: połysk z matem, białe fronty ze szklanymi itp. Dobrze sprawdza się we wszystkich aranżacjach, a zwłaszcza w nowoczesnych, minimalistycznych czy skandynawskich. Najczęściej można jednak spotkać kuchnie, w których biała barwa łączy się z szarością lub drewnem. Biel i czerń to z kolei połączenie, które dodaje pomieszczeniu dystyngowanej elegancji.

Kuchnia w kolorze bieli i drewna

Projekt wnętrza pochodzi z serwisu noiladnie.pl

Niektórzy coraz odważniej aranżują swoje kuchnie, wybierając nieszablonowe, nasycone kolory, które stanowią doskonałą ozdobę nowoczesnego wnętrza. Równie interesująco wyglądają całe ciemne kuchnie: ci, którzy preferują taki wystrój pomieszczeń, decydują się na drewniane fronty u góry i ciemniejsze - czarne - na dole. Wciąż jednak zostaje zachowany ten sam schemat: jaśniejsza góra i ciemniejszy dół.

Zastosowanie dwóch kolorów szafek daje pełne pole do popisu w doborze barw. W Salonach Agata znajdziecie wiele gotowych propozycji aranżacji wnętrza oraz inspiracji na dwukolorowe meble kuchenne. Swoje pomysły będziecie mogli zweryfikować, samodzielnie tworząc projekt mebli z wykorzystaniem planera kuchni online.

Jaki blat wybrać do mebli kuchennych w dwóch kolorach?

Blat jest bardzo ważnym elementem w aranżacji kuchni. Jest jedną z najczęściej używanych powierzchni na co dzień, dlatego musi być praktyczny, ale należy pamiętać, że często nadaje on ostateczny sznyt zabudowie kuchennej. Dlatego też jego wybór nie może być przypadkowy.

W przypadku dwukolorowych mebli do kuchni świetnie sprawdzi się blat dopasowany kolorystycznie do górnych frontów. Jeśli zatem przykładowo zdecydowaliście się na białe fronty kuchenne na górze, a szare na dole, wybierzcie blat w białym kolorze. Może to być modny obecnie marmur z charakterystycznymi cienkimi szaro-czarnymi nitkami. Marmur doskonale wygląda w modnych ostatnio aranżacjach kuchni w stylu mid century modern, zwłaszcza w połączeniu z dolnymi szafkami w granacie lub butelkowej zieleni. Można w takim przypadku pokusić się o „przedłużenie” blatu na ścianę pomiędzy dolnymi a górnymi frontami - nieszablonowy efekt gwarantowany!

Szaro-drewniana kuchnia

Projekt wnętrza pochodzi z serwisu noiladnie.pl

W stylu skandynawskim i klasycznym najbardziej popularnym materiałem na blat jest drewno naturalne oraz syntetyczne - blaty kuchenne laminowane do złudzenia mogą przypominać usłojenie prawdziwego drewna. W przypadku dwukolorowej kuchni z drewnianymi frontami należy przemyśleć zastosowanie drewnianych blatów - kolor i usłojenie drewna mogą nie być tożsame i łatwo wówczas o przesyt i wrażenie chaosu. W takim przypadku można zdecydować się na blaty w klasycznej czerni lub jednokolorowe zbliżone odcieniem do wybarwienia drewna.

Blaty kuchenne również mogą być wielobarwne, czyli inny kolor blatu np. na wyspie, a inny na reszcie zabudowy. Taki element wprowadzi nutę zaskoczenia, dlatego świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach nowoczesnych. W każdym przypadku radzimy jednak, by nie wprowadzać zbyt wielu odcieni do dwukolorowej kuchni. Postaw raczej na klasykę: biel, czerń, szarość i drewno. Zachęcamy do skorzystania z naszego planera kuchni Qubik, gdzie z łatwością zwizualizujesz swoje pomysły i dopasujesz blaty kuchenne do korpusów i kolorów frontów szafek.

Dwukolorowe meble kuchenne — inspiracje w dodatkach

Dodatki są nieodłącznym elementem wystroju wnętrza, jednak gdy mowa o aranżacji dwukolorowej kuchni, należy pamiętać, aby nie przesadzić z ich ilością i kolorystyką - dodatki powinny być jednocześnie funkcjonalne, aby później nie okazało się, że są niepotrzebne i tylko się kurzą. Upiększ swoje nowoczesne dwukolorowe meble kuchenne, stawiając raczej na drobne akcenty: naczynia kuchenne, oświetlenie, uchwyty czy ściereczki dopasowane kolorystycznie do frontów szafek. Użycie stonowanych dekoracji pomoże zachować porządek w pomieszczeniu. Jeśli natomiast zależy Ci na mocniejszym akcencie kolorystycznym, zawsze możesz postawić na odżywczą zieleń w postaci świeżych ziół. Sprawdzą się również ponadczasowe drewniane dodatki, które prezentują się dobrze w każdej kuchni i dodają wnętrzu naturalnego, ciepłego charakteru. Wiele ciekawych dodatków potrzebnych do wzbogacenia wyglądu swojej kuchni znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Dwukolorowa kuchnia biało-szara

Projekt wnętrza pochodzi z serwisu noiladnie.pl

Kuchnia otwarta na salon a dwukolorowe meble kuchenne — inspiracje na harmonijne wnętrze

Aneks kuchenny stworzony z wykorzystaniem szafek kuchennych dwukolorowych to cieszące się popularnością rozwiązanie w nowoczesnym budownictwie. Jeśli tworzymy aranżację na otwartym planie, gdzie kuchnia jest jednocześnie częścią salonu, należy starać się zachować harmonię kolorystyczną z pozostałymi meblami i elementami wystroju. Nie wprowadzajmy zatem do tej przestrzeni zbyt wielu kolorów (ani wybarwień, jeśli zdecydowaliśmy się na fronty drewniane). Jednak nie musimy od razu powielać kolorystyki z kuchni w salonie i odwrotnie.

Jeśli Twoja kuchnia jest utrzymana w spokojniejszym tonie i dominują w niej naturalne, jasne barwy, np. z dodatkiem drewna i bieli, bez problemu możesz pokusić się o odważniejsze akcenty kolorystyczne w salonie. Jeśli natomiast w kuchni zastosowano mocniejszą barwę frontów, np. granatową, możesz powielić ten sam kolor na sofie czy zasłonach lub też zaaranżować całą przestrzeń w jasnych odcieniach.

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie wyspy kuchennej jako łącznika pomiędzy kuchnią a salonem. Fronty wyspy od strony kuchni mogą być utrzymane w kolorystyce tego pomieszczenia i analogicznie od strony salonu współgrać kolorystycznie z meblami obecnymi w pokoju dziennym. Ostatnio pojawiło się niezwykle interesujące rozwiązanie: powielenie na wyspie od strony salonu wzoru… podłogi. Ta opcja świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku parkietu, jak i paneli, a najlepszy efekt uzyska się, kładąc ją w jodełkę. To rozwiązanie może wymagać nieco wysiłku ze strony wykonawcy (zakładając, że mamy do czynienia ze świeżo urządzanym mieszkaniem lub generalnym remontem), jednak efekt może przejść najśmielsze oczekiwania.

W dwukolorowej kuchni z wyspą wiele zależy od tego, czego oczekujesz od tego pomieszczenia. Być może preferujesz kuchnię całkowicie otwartą na salon lub wręcz przeciwnie - wolisz ją nieco ukryć przed wzrokiem odwiedzających Cię gości. W tym drugim przypadku świetnie połączysz ją z salonem, umieszczając np. ażurową ściankę o tym samym kolorze, co górne lub dolne fronty. Wypełnij ją książkami, roślinnością lub niewielkimi dekoracjami.

Biało-szara kuchnia

Projekt wnętrza pochodzi z serwisu noiladnie.pl

Dwukolorowe meble kuchenne – podsumowanie

Modna kuchnia dwukolorowa to projekt wymagający dobrego przemyślenia, ale za to dający sporo satysfakcji. W końcu to pomieszczenie uznawane jest za serce domu, więc dlaczego by nie uczynić go ciekawym, awangardowym i inspirującym? Jeśli masz wizję, ale nie potrafisz jej sobie dostatecznie wyobrazić, skorzystaj z planera kuchni online - możesz wybierać do woli spośród 130 korpusów, 30 frontów i 20 blatów w wielu wybarwieniach, by łącząc je dowolnie, stworzyć dwukolorową kuchnię, o jakiej marzysz.