powrót

Jak twardość materaca wpływa na komfort Twojego snu?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Idealny materac powinien być dobrany do naszej wagi, stanu kręgosłupa oraz pozycji, w której śpimy. Źle dobrany produkt może nagatywnie wpływać na jakość naszego życia, a jednocześnie doprowadzić do powstania schorzeń układu kostnego. Po nocy spędzonej na niewłaściwym materacu mięśnie są napięte, a my możemy odczuwać ból barków, kręgosłupa czy głowy.

Komfort w każdym calu

Jednym z najbardziej komfortowych rozwiązań dostępnych na rynku jest materac siedmiostrefowy, stworzony dla najbardziej wymagających użytkowników, dla których komfort snu to sprawa priorytetowa. Produkt podzielony jest na siedem funkcjonalnych części, które odpowiadają poszczególnym partiom naszego ciała: głowa (strefa ta przyczynia się do poprawy krążenia krwi), ramiona (powoduje rozluźnienie mięśni oraz odciąża kręgi), kręgosłup (zapewnia mocne podparcie), miednica (pozwala zachować podparcie dla kręgosłupa wtedy, gdy śpimy na boku), biodra (wzmacnia stawy biodrowe), nogi (elastyczna część, która poprawia krążenie krwi) oraz stopy (pomaga się im odprężyć po całym dniu). 

Zastosowany w materacach system zróżnicowanej twardości sprężyn sprawia, że każda część ciała zyskuje odpowiednie wzmocnienie, natomiast w miejscach gdzie nasze ciało wywiera największy nacisk na materac, wsparcie danej strefy jest najmocniejsze (w przypadku materacy piankowych efekt ten uzyskuje się poprzez odpowiednie profilowanie i cięcie pianki). 7-strefowy podział funkcjonalny materacy z kolekcji Galaxy Line oraz Natura odpowiada naturalnej, anatomicznej budowie ciała człowieka.

Materace 7-strefowe

Wszystkie materace z kolekcji Natura oraz większość z kolekcji Galaxy Line (dostępne w salonach Agata) posiadają 7 stref twardości, dzięki czemu zapewniają wyjątkowy komfort podczas codziennego użytkowania. Wśród materacy 7-strefowych znajdują się zarówno modele sprężynowe, jak i te, wykonane z różnego rodzaju pianek. Interesującym produktem jest dwustronny materac STAR II, który po jednej stronie posiada wypełnienie ze średnio-twardej pianki wysokoelastycznej, po drugiej stronie natomiast 10-centymetrowa warstwa pianki wykonana została z materiału o nieco innej gęstości, zapewniającej większą twardość. Pokrowiec wykonany jest w technologii jednoigłowej, a po bokach dodatkowo zastosowano wygodne uchwyty, które pomagają przenieść lub obrócić materac.

Warto zaufać liderom

Decydując się na inwestycję w wygodny oraz ergonomiczny materac, warto skorzystać z oferty topowych producentów, którzy od wielu lat specjalizują się w tworzeniu produktów zapewniających komfortowy i zdrowy sen. Dzięki temu zyskujemy pewność, że zakupiony produkt jest najwyższej jakości, a jednocześnie wykonany został z najlepszych dostępnych na rynku materiałów. Nie bez znaczenia jest również gwarancja producenta, która w przypadku materacy z kolekcji Galaxy Line wynosi 7 lat, w przypadku materacy Spectro 10 lat, natomiast materace Natura objęte są 2- i 5-letnią gwarancją producenta.