Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Jak urządzić pokój z kącikiem do czytania?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Kącik do czytania to miejsce szczególne, dlatego powinien panować tam spokój i odpowiedni nastrój. Wygodny fotel do czytania i lampa stojąca do czytania to nie wszystko, ale już solidna podstawa, jeśli myślimy o takiej strefie w salonie. Jak urządzić to miejsce? Jaka lampa podłogowa do czytania zajmie mało miejsca i najlepiej spełni swoją funkcję? Jakie fotele do czytania będą najwygodniejsze?

Jak i gdzie znaleźć miejsce na kącik do czytania w mieszkaniu?

Najczęściej znajduje się ono w salonie w kąciku sofy, gdzie lubimy przysiąść, żeby wypić wieczorem herbatę, chociaż może też być umiejscowione też w sypialni czy w pokoju młodzieżowym. Kącik do czytania nie wymaga wiele miejsca, wystarczy jedynie kilka podstawowych mebli i dodatków.

Nie każdy w mieszkaniu ma fotel, ponieważ na mebel ten zwykle brakuje już miejsca. Warto jednak wygospodarować kawałek podłogi – czy koło łóżka w sypialni, czy też kanapy w salonie, aby taki wygodny fotel do czytania się w domu znalazł. Lepsze oparcie dla pleców i łokci, często w komplecie z podnóżkiem, dają ogromny komfort naszemu ciału zmęczonemu po całodniowej gonitwie.

Wygodny fotel do czytania

Najwygodniejsze fotele do czytania to na pewno te z wysokim oparciem dla pleców i podłokietnikami, np. modne fotele „uszaki”. Idealnie by było, gdyby do fotela można było dokupić jeszcze podnóżek z tej samej serii. W ten prosty sposób stworzymy przytulny kącik do czytania dla każdego z domowników.

Fotele do czytania nie zawsze muszą być wykonane z tej samej tkaniny i w tej samej barwie co tapicerka kanapy. Kontrastowa kolorystyka świetnie spełnia funkcję dekoracyjną dla pomieszczenia, w którym umieścimy mebel. Przykładowo, w skandynawskim, biało-szarym wyposażeniu w meble pokoju dziennego, żółty, czerwony lub turkusowy fotel będzie modnym akcentem i przysłowiową kropką nad i, która nada mu charakteru.

Odpowiednie oświetlenie – lampa stojąca do czytania

Obok fotela czy sofy, gdzie mamy zamiar czytać książki, musi znaleźć się odpowiednie i dodatkowe oświetlenie. Lampa podłogowa LED do czytania, czy stołowa lampa z kryształkami znakomicie spełni swoją funkcję, a dodatkowo nada pomieszczeniu przytulnego nastroju. Wybór jest ogromny, w zależności od stylu, jaki chcemy nadać naszemu pomieszczeniu, w którym zaaranżowaliśmy kącik do czytania.

Nowoczesna lampa stojąca do czytania może być wykonana z chromowanej stali czy z drewna i mieć klosz z tkaniny albo z plastiku lub szkła. Niezależnie od naszego gustu każda lampa podłogowa do czytania, np. lampa podłogowa retro, jest ważnym i istotnym elementem dekoracji dla salonu czy sypialni.

Co jeszcze powinno się znaleźć w kąciku do czytania?

Lampa stojąca do czytania – jest, wygodny fotel do czytania – jest. Co jeszcze przyda się w takim miejscu? Na pewno warto wyposażyć nasz kącik do czytania dodatkowo w mały stolik kawowy z półką, na którą możemy odkładać czytane przez nas książki. Miejsce stanie się jeszcze bardziej przytulne dzięki takim dekoracjom jak poduszki, koce czy ciepły dywan, na którym możemy oprzeć bose stopy.

Kącik do czytania to wcale nie takie mało istotne miejsce w mieszkaniu, ale wbrew pozorom bardzo potrzebne. Kiedy już je stworzymy, na pewno będzie często wykorzystywane jako ostoja dla relaksu w domowym zaciszu.

Przykładowe meble do kącika do czytania