powrót

Jak zaprojektować idealne wezgłowie do łóżka?

Inspiracje do 12 rozmiarów zagłówków FIBI

Godzinami przeglądasz zdjęcia łóżek tapicerowanych. I nic. Wciąż szukasz idealnego wezgłowia. Chcesz, aby dzięki niemu sypialnia wyglądała nowocześnie, a zarazem przytulnie? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz samodzielnie zaprojektować zagłówek do łóżka. Zobacz przykładowe kompozycje z paneli dla 12 rozmiarów zagłówków.

Czym jest zagłówek FIBI?

Zagłówek FIBI to część łóżka modułowego. Pozwala skomponować łóżko według własnego pomysłu. Wybierasz szerokość i wysokość zagłówka. Montujesz zagłówek do ramy łóżka FIBI. Dobierasz panele tapicerowane i tworzysz własne kompozycje. Efekt? Niepowtarzalne wezgłowie w Twojej sypialni.

Jak dobrać wysokość zagłówka?

Zdecyduj się na taką wysokość zagłówka, która najlepiej pasuje do Twojej sypialni: 90 cm, 110 cm lub 130 cm. Najwyższe zagłówki sprawdzają się zwłaszcza w dużych sypialniach. W bardzo małym pokoju lepiej zaprezentuje się niski zagłówek. 

Sporo zależy też od sposobu, w jaki chcesz wykorzystać ścianę za łóżkiem. Zastanów się, jak wiele dekoracji i zdjęć masz zamiar umieścić na ścianie. Czy będą na niej wisieć jeszcze jakieś półki? Ile miejsca masz do dyspozycji?

Jaką szerokość zagłówka wybrać?

Ramy łóżek kontynentalnych zaprojektowano w taki sposób, by można było do nich dopasować zagłówek o takiej samej szerokości, jak powierzchnia spania. Oczywiście, zagłówek może być większy. Im szerszy - tym bardziej przytulnie. 

Do pozostałych ram FIBI trzeba wybierać zagłówek co najmniej o 20 cm szerszy niż powierzchnia spania łóżka. Trzymaj się poniższych zasad, a Twoje łóżko i zagłówek będą stanowić perfekcyjnie dobraną parę:

  • Do łóżka o szerokości 140 cm pasują zagłówki o szerokości: 160 cm, 180 cm, 200 cm
  • Do łóżka o szerokości 160 cm pasują zagłówki o szerokości: 180 cm, 200 cm
  • Do łóżka o szerokości 180 cm pasują tylko zagłówki o szerokości: 200 cm

Jak tworzyć kompozycje w zagłówku?

W centralnej cześć zagłówka znajduje się specjalna tkanina, do której możesz przyczepiać tapicerowane panele dekoracyjne. Dzięki rzepom możesz je łatwo ściągać i wymieniać. 

Układanie paneli najlepiej zacząć od górnego rogu. Zawsze staraj się przykładać panele blisko siebie, aby nie zostawały żadne luki. Zaangażuj rodzinę w układanie paneli, a przyjemnie spędzicie czas.

Jakich paneli tapicerowanych użyć?

Do stworzenia własnej kompozycji możesz wykorzystać wszystkie panele w kształcie trójkąta, kwadratu oraz prostokąta. Ich wymiary są wielokrotnością 20 cm, więc idealne wypełnią puste miejsce zagłówku.

Jakie zalety ma tapicerowany zagłówek?

To przede wszystkim wygodne podparcie dla pleców. Szczególnie pomocne, gdy spędzasz czas w łóżku z książką lub oglądasz telewizor w sypialni. Jest miękkie i dobrze wpływa na samopoczucie. 

Chroni ścianę przed zabrudzeniem, a Ciebie przed zimną ścianą. Szybciej zagrzejesz się więc pod kołdrą w chłodne - zimowe wieczory. 

Zagłówek FIBI sprawi, że sypialnia zyska przytulny charakter, który pozwala się relaksować i wspomaga zdrowy sen. Dzięki możliwości personalizacji stworzysz w swoim domu przestrzeń zaprojektowaną na Twoich własnych zasadach. 

Wiesz już, jakie kształty, wzory i kolory zmiksujesz w swoim zagłówku? Wybierz jego rozmiar oraz panele tapicerowane, które najlepiej wpasują się w Twoją sypialnię.

Hasła tematyczne: Sypialnia łóżko