powrót

Nowoczesne dekoracje bożonarodzeniowe — inspiracje

Kiedy zaopatrzyć się w dekoracje świąteczne? Tak naprawdę nigdy nie jest za wcześnie, aby wczuć się w świąteczny nastrój, a dla wielu odliczanie dni dzielących nas od Bożego Narodzenia już się rozpoczęło. O ile jednak łatwo jest udekorować dom ozdobami świątecznymi uchodzącymi za tradycyjne, to co w przypadku, jeśli jesteś prawdziwym indywidualistą i wielbicielem nieszablonowych rozwiązań? Podpowiadamy, jakie nowoczesne ozdoby świąteczne wybrać, jeśli preferujesz nowatorskie podejście do tradycji.

Proponowane przez nas modne dekoracje świąteczne pasują do aranżacji w każdym stylu, wnosząc nutę elegancji do wnętrz. Proponujemy takie, które wprowadzają do domu odrobinę zieleni, nawet jeśli nie masz gdzie postawić choinki na zbyt małym metrażu oraz takie, za pomocą których stworzysz intymną atmosferę w blasku światełek i świec. Oto zestawienie kilku pomysłów na dekoracje bożonarodzeniowe, z których możesz czerpać inspiracje.

Nowoczesne dekoracje na święta

Nowoczesne ozdoby bożonarodzeniowe — co zamiast choinki?

Prawdziwą bohaterką świątecznych dni jest choinka. Niezależnie od tego, czy jest to mały cyprysik w doniczce postawiony na parapecie, czy majestatyczna jodła sięgająca pod sam sufit, dekorowanie jej za pomocą lampek, szyszek i ozdób takich jak chociażby tradycyjne bombki, zawsze sprawia radość i daje ogromną satysfakcję. A co jeśli wcale nie planujesz wstawiać do domu choinki? Czy rezygnacja ze świątecznego drzewka pozbawi wnętrze specyficznej świątecznej atmosfery? Absolutnie nie!

Zaskocz znajomych lub rodzinę naprawdę oryginalną alternatywą. Pamiętaj, że kluczowym słowem jest kreatywność: stwórz więc niepowtarzalną nowoczesną choinkę, używając prostych przedmiotów, zwłaszcza drewna. Możesz dać drugie życie suchym gałązkom pozbieranym w pobliskim lesie i zawiesić je na ścianie w układzie tworzącym trójkąt. To samo możesz stworzyć ze starych desek znalezionych w piwnicy, a nawet z drewnianej drabiny. Jeśli forma choinki jest dla Ciebie wciąż zbyt konwencjonalna, zawieś w reprezentatywnym miejscu efektowne naturalne gałęzie z drzewa liściastego. Dodaj subtelne lampki choinkowe LED oraz nowoczesne bożonarodzeniowe dekoracje w formie zawieszek, np. ze szkła.

Trzymaj się koncepcji monochromatycznej, która wprowadza wyjątkową elegancję do wnętrz. Dobrze sprawdzi się także jemioła, która choć bardzo tradycyjna — może być genialnym substytutem iglaka, dodatkowo zapewniając kojącą zieleń we wnętrzach. Możesz zawiesić ją nad stołem w jadalni, stworzyć proste wieńce na drzwi czy po prostu rozłożyć małe gałązki na świątecznym stole.

Latarenki bożonarodzeniowe

Bożonarodzeniowe dekoracje do nowoczesnego mieszkania, czyli jak nadać mu świąteczny klimat?

Pamiętaj, że w bożonarodzeniowy czas nie musisz wiązać się z rozpoznawalnymi kolorami takimi jak połączenie wszechobecnej czerwieni, zieleni i złota. Jeśli chcesz oderwać się od tradycji, zwrócić uwagę na najnowsze trendy: dekoracyjne gałązki z listkami miłorzębu, kule z mchu czy wyglądające jak prawdziwe śnieżnobiałe kwiaty magnolii.

Czym byłyby nowoczesne ozdoby świąteczne bez tekstyliów? Boże Narodzenie to czas blasku — nie wahaj się zatem dodawać do wnętrz dekoracyjnych tkanin błyszczących z daleka niczym biały puch w zimowym słońcu. W Salonach Agata znajdziesz poszewki na poduszki, koce, nowoczesne obrusy na stół czy komplety pościeli dostępne w szerokiej gamie świątecznych motywów oraz ze złotym lub srebrnym nadrukiem, które możesz zestawić razem, aby uzyskać bardziej oryginalny efekt.

Świąteczne poduszki dekoracyjne

Świece, lampki, girlandy — nowoczesne dekoracje bożonarodzeniowe

Grudzień, choć jest najciemniejszym miesiącem w roku, jest jednocześnie najjaśniejszym — to wtedy zapalamy lampki i girlandy świetlne, aby wprowadzić świąteczną atmosferę wokół swoich domostw. Są to nieodzowne elementy na święta do ogrodu, ale i do domu. Różnorodność wzorów wykracza daleko poza tradycyjne lampki choinkowe. Na rynku znajdziesz artykuły takie jak świecące girlandy — od industrialnych po skandynawskie, w postaci pojedynczych punktów świetlnych, stożków, kul czy żarówek. Szczególną cechą świetlnych dekoracji bożonarodzeniowych w domu jest to, że można je wykorzystać do stworzenia przytulnej atmosfery przez cały rok, dekorując meble czy ściany.

Pojedyncze punkty świetlne, jak np. ażurowe klosze lampy w świąteczne wzory, nowoczesne latarenki w geometrycznych kształtach, świeczniki czy świece rozstaw w wielu miejscach w domu — światło bijące zewsząd umili Ci czas oczekiwania na Wigilię i wprowadzi podniosłą atmosferę podczas tej jedynej w swoim rodzaju kolacji.

Nowoczesne ozdoby na święta

Gdzie sprawdzą się nowoczesne dekoracje bożonarodzeniowe?

Od stołu w jadalni, przez salon po sypialnię — każde otoczenie można wzbogacić drobnymi detalami lawirującymi pomiędzy nowoczesnością a tradycją, które wprowadzą Cię w błogi nastrój jeszcze na długo przed świętami. To, co sprawia, że nowoczesne ozdoby świąteczne są wyjątkowe, to ich zdolność do wnoszenia innowacji i świeżości do niezwykle mocno zakorzenionej tradycji. Nieco inny element centralny niż stereotypowa choinka zwykle wystarczy, aby wnieść nutę oryginalności, bez poświęcania piękna ducha świąt Bożego Narodzenia. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić nowoczesne ozdoby świąteczne, zapraszamy do Salonów Agata. Zainspiruj się także aranżacjami, jakie prezentujemy na stronie internetowej w zakładce „Boże Narodzenie”.

Hasła tematyczne: Pokój dzienny dekoracje