powrót

Poczuj najwyższy poziom komfortu podczas odpoczynku – pufy i hockery

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Płaskie, okrągłe, kwadratowe i podłużne – pufy to niewielkie meble, które w naszych domach mogą mieć wszechstronne zastosowanie. W praktyczny sposób posłużą jako podnóżek, dodatkowe miejsce do siedzenia, a także miejsce do przechowywania różnych przedmiotów. Największą zaletą puf i hockerów jest jednak ich atrakcyjny design i wygoda, jaką zapewniają podczas odpoczynku.

Pufy do salonu – jeszcze więcej przyjemności podczas codziennego relaksu

Miękkie poduchy, wygodne fotele oraz tapicerowane pufy i hockery to obietnica słodkiego lenistwa i gwarancja błogiego odprężenia po pracy. Ciekawym zestawieniem są pufy do salonu zakupione razem z kompletem wypoczynkowym. Szeroka pufa może stanowić przedłużenie narożnika, pozwalając wygodnie ułożyć się do popołudniowej drzemki. Pufa to także świetne rozwiązanie w niewielkim salonie, w którym brakuje miejsca na standardowy narożnik. Dostawiając szeroki puf do sofy, uzyskamy narożnik w kształcie litery „L”, który sprawdzi się na wyjątkowe okazje, stając się wygodnym siedziskiem dla gości.

Pufy i hockery z podnoszonym siedziskiem mogą pełnić z kolei dodatkowe miejsce do przechowywania. W większych modelach z powodzeniem zmieścimy dodatkowy koc czy narzutę. Wielbicielki szydełkowania w otwieranej pufie mogą przechowywać natomiast akcesoria do robienia na drutach, do których będą miały łatwy i szybki dostęp. Kilka samodzielnych puf może stworzyć również osobną przestrzeń, którą w pokoju dziennym zagospodarujemy jako przestrzeń do relaksu. Pufy do salonu w tej samej kolorystyce i stylistyce co kanapa stworzą spójną aranżację, ale jeśli chcemy podkreślić ich obecność, warto postawić na intensywne i nasycone barwy. Taki akcent z pewnością ożywi wystrój pomieszczenia i przykuje uwagę.

Pufy do sypialni – jakie wybrać?

Fotel z podnóżkiem to kolejny zgrany duet, na jaki warto zwrócić uwagę. Wystarczy przysunąć pufę do fotela, by wygodnie oprzeć na niej stopy i ułożyć się w pozycji półleżącej. To zdecydowanie jeden z najbardziej komfortowych sposobów odpoczynku, gdy wieczorem chcemy oddać się lekturze lub posłuchać muzyki. Fotel z podnóżkiem sprawi, że poczujemy się jak w luksusowym apartamencie, zapewniając sobie iście królewski wypoczynek.

Pufy i hockery to również meble często wybierane przez rodziców do sypialni dziecięcych i młodzieżowych. Dlaczego? Ponieważ dzięki podnoszonemu siedzisku mogą pełnić funkcję dyskretnego schowka na książki, zabawki czy inne akcesoria, dzięki czemu nie tylko wypoczynek, ale i codzienne funkcjonowanie w pokoju staje się łatwiejsze. Młodzi ludzie uwielbiają pufy przede wszystkim za wygodę i atrakcyjny design. Wybór pada zwykle na siedziska wypełnione granulatem. Ich oparcie jest tak miękkie, że dosłownie można się w nim zatopić, a konstrukcja pozwala na odciążenie kręgosłupa i dostosowuje się do kształtu ciała.

Pufy i hockery – stylowe dodatki do wnętrz

Niewielkie i lekkie pufy można swobodnie przesuwać, co zapewnia mnóstwo możliwości aranżacyjnych we wnętrzach. To także jeden z najprostszych sposobów, aby odmienić charakter pomieszczenia lub dodać mu wyrazistości. Pufy i hockery najczęściej postrzegane są jako dodatek do fotela lub sofy, ale mogą być traktowane także zupełnie niezależnie jako pojedynczy mebel, stanowiąc ważny element wystroju. Niezwykle elegancko i klasycznie prezentują się pufy do salonu i sypialni na drewnianych nóżkach. Szyku doda im także welurowe obicie, często wykorzystywane w aranżacjach glamour. Do nowoczesnych wnętrz doskonale pasować będą natomiast pufy o minimalistycznym wyglądzie i geometrycznych kształtach.

Pufy i hockery to wielofunkcyjne meble o atrakcyjnym wyglądzie i praktycznym zastosowaniu, które z pewnością podniosą komfort wypoczynku. Wielość kształtów oraz różnorodność kolorów i wzorów tapicerki sprawi, że z łatwością znajdziemy model idealnie pasujący do naszego wnętrza.