powrót

Projekt kuchni marzeń – jak go zwizualizować?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Meble wykonywane według indywidualnego projektu cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów, którym zależy na stworzeniu funkcjonalnego i spełniającego najwyższe standardy ergonomii wnętrza. Dostosowane do wymiarów pomieszczenia pozwolą wykorzystać całą wolną przestrzeń – to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zagospodarować niewielkie powierzchnie w optymalny sposób.

Projekt kuchni – o czym pamiętać?

Projektując kuchnię na wymiar należy skupić się na jej indywidualnym charakterze. Wnętrze musi być dostosowane do potrzeb i wymogów konkretnego użytkownika albo grupy użytkowników. Bardzo istotną kwestią jest wysokość blatów, która powinna być adekwatna do wzrostu osoby przygotowującej posiłek. Równie ważny jest dobór szafek i szuflad. Dużą popularnością cieszą się ostatnio specjalne głębokie szuflady na pełen wysuw, które świetnie sprawdzą się do przechowywania produktów płynnych, przypraw oraz przyborów kuchennych. Jeżeli mamy liczną rodzinę, warto wybrać zestaw kuchenny z większą liczbą półek i szafek. Jeśli jednak nie potrzebujemy dużo miejsca, nie ma potrzeby tworzyć pełnego zabudowania naściennego.
Projektowanie kuchni jest także uzależnione od tego, czy bezpośrednio łączy się ona z salonem. Wnętrze o charakterze otwartym musi bowiem współgrać z wystrojem pokoju.

Meble na wymiar – od czego zacząć?

Pomiar pomieszczenia

Rzetelne wykonanie pomiarów jest sprawą kluczową i stanowi podstowę dalszych działań. Aby mieć pewność, że zwymiarowanie pomieszczenia zostało przeprowadzone w prawidłowy sposób, warto skorzystać z usług fachowców.

Rozmieszczenie sprzętów kuchennych

Po uzyskaniu podstawowych informacji na temat pomieszczenia kuchennego można zabrać się za projekt zabudowy. Oczywiście, w większości przypadków projekt kuchni musi być dostosowany do istniejących przyłączy wodociągowych lub elektrycznych, co znacznie ogranicza swobodę projektową. Aranżując wnętrze kuchenne, powinniśmy zatem pamiętać o zachowaniu jego funkcjonalności i optymalnym rozmieszczeniu sprzętów codziennego użytku. Bardzo istotna jest także zasada „złotego trójkąta”, w myśl której wierzchołki (zlew, kuchenka i lodówka) powinny być od siebie oddalone w granicach 120-210 cm.

Styl kuchni

Na rynku dostępna jest cała gama zestawów kuchennych stworzonych specjalnie pod zabudowę na wymiar. Dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszą się kuchnie nowoczesne, np. Apetiq, dostępne w różnych, niekiedy bardzo oryginalnych, wariantach kolorystycznych. Ich dużą zaletą jest sposób montażu – funkcjonalny system modułowy sprawia, że dopasują się do każdego wnętrza i spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Osoby preferujące klasyczne i eleganckie rozwiązania mogą wybrać zestawy meblowe z serii Qubik, wykonane z solidnych materiałów i niezwykle funkcjonalne. Dużą zaletą systemów meblowych jest możliwość szybkiej zamiany frontów, a tym samym odświeżenia wyglądu kuchni niskim kosztem.

Materiały

Drewniane meble sprawdzą się w każdej kuchni. Zważywszy na ogromne możliwości obróbki mogą współgrać zarówno ze stylem retro, nowoczesnym, minimalistycznym czy rustykalnym. Fronty z drewna barwionego to dobry wybór do kuchni modernistycznych, polerowane – do kuchni o nowoczesnym wykończeniu, elementy frezowane sprawdzą się natomiast we wnętrzu retro. Osoby poszukujące bardziej ekonomicznych rozwiązań mogą wybrać fronty fornirowane wykonane z płyty wiórowej bądź MDF oklejanej warstwą naturalnego drewna. Podobnie jak w przypadku frontów drewnianych wierzchnia warstwa zabezpieczana jest lakierem. W zależności od preferencji klient może wybrać opcję wykończenia powierzchni na wysoki połysk lub mat. Płyty MDF można oklejać również folią PCV albo lakierować. Meble wykonane z takiego materiału dostępne są w jednolitych barwach, przez co świetnie sprawdzą się we wszystkich wnętrzach nowoczesnych.

Czas realizacji

Czas realizacji mebli na zamówienie wynosi zazwyczaj tydzień. W zależności od stopnia skomplikowania projektu może się jednak wydłużyć.

Wizualizacja kuchni


Bez względu na to, jaką przestrzeń kuchenną projektujesz, warto skorzystać z oferty mebli na miarę dostępnej w salonach Agata. Nieograniczona swoboda aranżacji, możliwość kreatywnego zestawiania detali oraz zagospodarowanie nawet najmniejszej wolnej przestrzeni, to tylko część korzyści wynikających z zakupu mebli wykonywanych na indywidualne zamówienie. Pomożemy Ci stworzyć projekt kuchni marzeń, idealnie dopasowanej do Twoich potrzeb, a następnie wykonamy ją dla Ciebie. Wszystkie szczegóły znajdziesz na www.agatameble.pl.