% ZOBACZ OKAZJE w sklepie online | Tylko do niedzieli Sprawdź

% ZOBACZ OKAZJE w sklepie online
| Tylko do niedzieli
Sprawdź

powrót

Tekstylia na jesień - koce, narzuty i poduszki

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Nawet najlepiej zaprojektowane wnętrze wyposażone w nowoczesne meble nie może obejść się bez tekstylnych dodatków. To właśnie dekoracyjne detale, a wśród nich narzuty i poduszki, dopełniają dobrą aranżację. Późna jesień to dobry czas, aby wzbogacić nasze pokoje o gustowne, materiałowe gadżety i przygotować się na długie zimowe wieczory. Ciepłe koce, świece i nastrojowe oświetlenie pomogą przezwyciężyć chłód i szarość za oknem. Warto więc zadbać, aby pokojowe tekstylia dobrze nam służyły, a jednocześnie stanowiły wisienkę na aranżacyjnym torcie.

Barwy ocieplające

Chociaż wirujące płatki śniegu oraz baśniowa szadź pokrywająca kontury drzew i krzewów niezmiennie budzą nasz zachwyt, wolimy zatrzymać zimową aurę za oknem. Ciepło w mieszkaniu nie zawsze jednak wystarczy, by wnętrze nabrało większej przytulności w najmroźniejszych miesiącach roku. Na szczęście temperaturę możemy podkręcić także na kilka innych sposobów.

Po pierwsze, wprowadzając do salonu lub sypialni dodatki w ciepłych barwach. Najlepiej sprawdzą się odcienie czerwieni, które przywołują na myśl zarówno złotą jesień, jak i klimat nadchodzących świąt bożonarodzeniowych.Czerwona poszewka dekoracyjnana poduszkę lubszkarłatny kocykwe flanelową kratę, mogący służyć także jakonarzuta na kanapę, wniosą do wnętrza pozytywną energię. Brązowe i bordowe świece oraz serwetki dopełnią tej metamorfozy.

Faktury i tekstury

Użycie ciepłych kolorów to najłatwiejszy sposób na przytulną aranżację, ale oczywiście niejedyny. Tekstylia o wyrazistych fakturach i mięsistych, warkoczowych splotach także skutecznie podnoszą optycznie temperaturę wnętrza. Ma to niebagatelne znaczenie, bowiem większość najmodniejszych dziś ozdób, takich jaknarzuta na łóżkoczynarzuty na fotele, jest najczęściej w chłodnych tonach szarości, bieli lub jasnych beżów, wpisujących się dominujące trendy aranżacyjne.

Jednakże nawet w nowoczesnej sypialni, w której dominować będzie biel mebli i ścian, a monochromatyczne tekstylia ogranicza się do odcieni szarości, przy odrobinie wnętrzarskiego wyczucia z łatwością odegnamy wrażenie nieprzyjaznego chłodu.Narzuta-włochaczo wyrazistym zygzakowym deseniu lub jeszcze bardziej zauważalnym splocie, jak np.okrycieimitujące małe, wełniane różyczki, sprawdzą się najlepiej w takiej sytuacji. Jasne,jednolite poduszkio wypukłych zdobieniach spiętrzone na sypialnym łóżku lub subtelnie przyozdabiające sofę także urozmaicą pomieszczenie o zawężonej palecie.

Szarości i pastele

Chcąc uniknąć stosowania intensywnych barw, a jednocześnie nie ograniczając się do hołdowania tylko jednemu kolorowi, warto pomyśleć o wprowadzeniu do białej lub szarej aranżacji odcieni pasteli. Wówczas możemy pozwolić sobie na kilka różnobarwnych tonów, z których najbardziej uniwersalny wydaje się lekki, pudrowy róż.Ciepły kocykw takim kolorze przyda salonowi lub sypialni wdzięku, niezależnie czy służyć będzie jakonarzuta na narożnik czy też nasz stały kompan podczas długich wieczorów spędzanych na oglądaniu filmów lub zanurzaniu się w ulubionej lekturze. Połączenie bieli i szarości z pastelowymi barwami, wśród których wspomniany róż wiedzie niezaprzeczalny prym, można także wykorzystać w sypialni.Narzuta-patchworkz takim zestawieniem odcieni sprawi, że wnętrze stanie się bardziej eleganckie i spokojne, nie tracąc jednocześnie nowoczesnego sznytu.

Odważne zestawienia

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się dywany shaggy oraz inne tekstylia dekoracyjne o dużej puszystości, miękkości i fantazyjnych frędzlach. Takie dodatki, zwracające uwagę swoją osobliwą fakturą, świetnie uzupełniają minimalistyczne wnętrza, w których królują gładkie, połyskliwe powierzchnie. Oryginalnapoduszka shaggymoże z łatwością zrównoważyć katalogową sterylność pomieszczenia. Z kolei ozdobne poszewki o grubym, wełnianym splocie idealnie wpisują się w estetykę stylu skandynawskiego, lubującego się w wyrazistych teksturach i zgrabnym łączeniu szarości z jasnobrązowym drewnem. Coraz popularniejsze stają się także desenie inspirowane naturą (jelenie, wilki, sowy), zarówno w formie prostych grafik i fotorealistycznych nadruków napoduszkach.