powrót

Zieleń w salonie - z jakim kolorem ją łączyć?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Salon to kluczowe pomieszczenie w każdym domu, które stanowi centrum życia rodzinnego. Odpowiedni dobór mebli i kolorów nie tylko wpływa na jego wygląd, ale i komfort domowników. Coraz większą popularnością cieszą się zielone wnętrza, akcentujące równowagę i spokój. Kolor zielony znakomicie uzupełnia się z wszelkimi kremowymi i białymi odcieniami. Jest również wdzięcznym kompanem drewnianych dodatków, a w zestawieniu z wyrazistym żółtym, granatowym czy czerwonym kolorem nabiera wyjątkowej głębi.

Jak zaaranżować zielone wnętrze salonu?

Jak urządzić salon, aby był jednocześnie funkcjonalny i przytulny? Przed rozpoczęciem aranżacji warto zastanowić się, czego oczekujemy od danego pomieszczenia. Czy ma to być miejsce relaksu w gronie najbliższych, czy reprezentacyjna przestrzeń do przyjmowania gości? Gdy znana jest już odpowiedź na to pytanie, można przechodzić do wystroju wnętrza. Dobrze jest wziąć pod uwagę swoje ulubione wzory, kolory i materiały, które zdecydują o stylu aranżacyjnym. Wyjątkowo ciekawą propozycję do salonu stanowią zielone akcenty kolorystyczne. Dobrze sprawdzą się zarówno jako główny motyw, jak i dopełnienie wystroju. Zielone wnętrze podkreślić można za pomocą odpowiednio dobranych mebli lub dodatków zdobiących pomieszczenie. Wyjątkowego klimatu w pokoju dziennym doda również zieleń na ścianach, która sprawdzi się m.in. w stylu nowoczesnym, vintage lub klasycznym. Aby wnętrze salonu nie zrobiło się zbyt przytłaczające, zieleń ścian należy zestawić z jasnymi, kremowymi dodatkami, które uczynią salon niezwykle przytulnym miejscem. Istnieje cała paleta odcieni zieleni - od pistacji, poprzez nasycony kolor trawy, oliwki, aż po ciemną zieleń butelkową. Wybór odpowiedniej barwy na ścianę zależy tak naprawdę od indywidualnych potrzeb i wizji.

Zielone meble do salonu - dodaj charakteru swojemu wnętrzu

Kolor zielony to kolor natury - odpręża, uspokaja i relaksuje. W domowym salonie, w którym odpoczynek i skupienie są bardzo ważne, zieleń będzie idealnym kolorem przewodnim. Warto zauważyć, iż zielone ściany to nie jedyny sposób na wprowadzenie tej barwy do mieszkania. Równie efektowne okazać się może przełamanie delikatnej i stonowanej kolorystyki salonu zielonymi meblami wypoczynkowymi. Jakie meble do salonu spełnią oczekiwania domowników i ich artystyczną wizję wnętrzarską? Możliwości jest mnóstwo. Jeśli meble mają być głównym akcentem kolorystycznym w pomieszczeniu, dobrze posłużą do tego zielone kanapy, sofy czy narożniki. Dzięki swoim dużym rozmiarom i położeniu w samym centrum pomieszczenia zielone meble do salonu przyciągną uwagę oraz nadadzą oryginalny wystrój wnętrza. Chcąc uzyskać bardziej subtelne akcenty zieleni w swoim salonie, można zwrócić uwagę na fotele, pufy lub krzesła. Ciekawym pomysłem jest również zastosowanie intensywnej zieleni na kocach, narzutach i pledach. To dużo szybszy sposób na uzyskanie zielonych akcentów bez konieczności wymiany obicia mebli lub zakupu nowych.

Dodatki do zielonych mebli - na co zwrócić uwagę?

W udanej aranżacji salonu sekret tkwi w szczegółach. Zaliczyć można do nich dobre oświetlenie, które wpływa na komfort, samopoczucie oraz atmosferę w pomieszczeniu. Lampy wiszące, oprócz oczywistych funkcji oświetlających, stanowią jednocześnie designerski dodatek i oryginalne uzupełnienie aranżacji. Spośród akcesoriów do zielonego salonu, dobrym pomysłem aranżacyjnym będą lampy i świeczniki w połyskujących srebrnych bądź złotych odcieniach, które poprzez swoją elegancję uczynią wnętrze niezwykle stylowym pomieszczeniem. Zieleń ścian w salonie o mniejszym metrażu warto wzbogacić również ciekawymi dodatkami w postaci luster. Duże, prostokątne tafle optycznie powiększą i rozjaśnią przestrzeń, z kolei okrągłe modele luster spełnią nie tylko funkcję użytkową, ale również posłużą jako estetyczne elementy dekoracyjne i piękne dodatki do zielonych mebli.

Pragnąc zmienić wystrój pokoju dziennego, należy postawić na moc zieleni. Wprowadzając zieloną barwę do salonu, nada się stylowy wygląd i przytulny akcent, który uprzyjemni każdą wolną chwilę, zapewniając pełen relaks i spokój każdemu domownikowi.