Pokój gracza
Pokój gracza

Marzysz o własnym pokoju gamingowym? A może chcesz wygospodarować w mieszkaniu kameralny kącik dla gracza? Umebluj go w taki sposób, by nic nie zakłóciło Ci przejścia na wyższy level. Wybierz takie biurko, fotel i oświetlenie, które pozwolą Ci swobodnie oddawać się kreatywnej rozgrywce.
Kilkugodzinny „rolplej” kończy się bólem w lędźwiach? To znak, że już czas by wymienić fotel na gamingowy. Ergonomiczny kształt oparcia pozwoli Ci rozsiąść się wygodnie, a funkcja bujania - swobodnie reagować na ekscytującą fabułę gry. Dodatkowe poduszki pomogą Ci utrzymywać ciało w zdrowej pozycji i odciążą mięśnie karku. Dostosujesz pozycję oparcia, głębokość i wysokość siedziska do swojego wzrostu. Regulowane podłokietniki umożliwią napiętym mięśniom rąk odpoczywanie w trakcie rozgrywki.Brakuje Ci miejsca na nowy monitor i boisz się stawiać swój kubek z kawą przy klawiaturze. Nie trać szans w ulubionej „zręcznościówce” z powodu niedobranego biurka. Biurko dla gracza ma większy blat więc zmieszczą się na nim 2 monitory. Otwory na kable, uchwyt na słuchawki i odpowiednia ilość miejsca na nogi sprawią, że w pełni skupisz się na akcji. Specjalne uchwyty na kubek pozwolą Ci bezpiecznie nawadniać się w trakcie gry.Stwórz nastrój, który pozwoli Ci lepiej wcielać się w postacie, mistrzowsko obmyślać strategię i znajdować kreatywne rozwiązania. Wybierz lampy z regulacją temperatury i dopasuj intensywność światła do rodzaju gry. Wypełnij pokój listwami i taśmami LED. Złagodzisz kontrast między ciemnością a światłem monitora. Z pomocą pilota lub dotykowo zmieniaj kolor światła, by podkreślić charakter gry.

Pokój gamingowy

Dlaczego warto urządzić pokój dla gracza?

Zastanawiasz się czasem, co tak naprawdę dzieje się w trakcie gry? Gracz przeżywa emocjonujące przygody, wciela się w role, poznaje ludzi i projektuje nowe światy. W tym czasie rozwija swoją spostrzegawczość, uczy się myślenia strategicznego i szybkiego podejmowania decyzji. Gra jest przecież jak tor treningowy dla jego mózgu. Dzięki niej może w bezpieczny sposób ćwiczyć reakcje na stresujące bodźce. 

Dlatego pokój gracza komputerowego powinien przede wszystkim zapewniać mu relaks, sprzyjać koncentracji i zwiększać jego szanse na wygraną. Kolor ścian, rodzaj tapety czy dekoracji do pokoju gracza to rzecz gustu. Urządzając go, warto skupić się na rozmieszczeniu sprzętu komputerowego i gadżetów niezbędnych do gry. Sprzęt powinien znajdować się w zasięgu ręki gracza, a kable powinny być przechowywane w bezpieczny sposób.

Jakie biurko dla gracza wybrać?

Biurko gamingowe powinno być tak duże, by mieściły się na nim monitory do gry i klawiatura. W małych pokojach sprawdzą się biurka z szafkami, w których można przechowywać swoje drogocenne kolekcje. Warto szukać biurek, które zapewniają dużo miejsca na nogi, by swobodnie reagować na wydarzenia w grze.

Fotel gamingowy czy biurowy?

Gracz nieraz gwałtownie zmienia pozycję ciała. Dlatego fotel dla gracza powinien mieć wytrzymałą konstrukcję z pięcioramienną podstawą na kółkach. Czym różni się od zwykłego fotela biurowego? Pozwala wyregulować siedzisko i podłokietniki, ma wygodną – tapicerowaną powierzchnię, duże oparcie i jest wyposażony w dodatkowe poduszki pod lędźwie. Fotele gamingowe są zaprojektowane w taki sposób, by zapewniały komfort siedzenia dla gracza nawet podczas wielogodzinnej sesji.

Fajne gadżety do pokoju gracza

Warto zainwestować w ozdoby do pokoju gracza, by uzupełnić przestrzeń gamingową rzeczami, które podkreślą jej sportowy charakter. Dobrym pomysłem jest zawieszenie na ścianie plakatów z postaciami z gry i obrazków z motywującymi hasłami.

Ledy w pokoju gracza

Taśmy ledowe, lampki na biurko i kolorowe listwy LED RBG sprawiają, że pokój gracza prezentuje się bardzo nowocześnie. Jednak ich głównym zadaniem jest stworzenie nastroju, który pozwala wczuć się w atmosferę gry. Oświetlenie na taśmie możesz przymocowywać nie tylko do mebli, ale i do sprzętu elektronicznego. W ten sposób stworzysz wystrój pokoju zwycięzcy.