Co decyduje o tym, że wchodząc do czyjegoś mieszkania, masz ochotę zostać na dłużej, a czasem nawet… zamieszkać na zawsze? To nie metraż, nie katalogowa sofa, ani nie świeżo malowane ściany. To magia detalu. Akcesoria – niepozorne, często lekceważone – są jak przyprawy w kuchni: bez nich nawet najpiękniejsze wnętrze będzie mdłe. Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić mieszkanie w bloku, by nie przypominało sąsiedniego, albo ile kosztuje urządzenie mieszkania, by efekt był spektakularny – czytaj dalej. Oto cztery kategorie dodatków, które naprawdę robią różnicę.


Obraz GEOMETRIC WOMAN I 70x100 cm
Cena regularna: 209,-

Obraz MAN SHAPE ELEGANT 40x50 cm
Cena regularna: 69,90


Szafka z półkami boho CALASETTA
Cena regularna: 1059,-

Obraz MAN SHAPE ELEGANT 40x50 cm
Cena regularna: 69,90
Tekstylia – miękkie akcenty z charakterem
Wyobraź sobie pokój pełen pięknych mebli, doskonale dobranych stylowo i kolorystycznie, z przemyślanymi detalami... oświetlony jedynie centralną lampą sufitową. Brzmi jak scenografia niedokończonego filmu, prawda? Oświetlenie to potężne narzędzie w rękach projektantów. Eksperci w swoim fachu kierują się zasadą oświetlenia wielopoziomowego, na które składają się:
oświetlenie górne (centralne) – wybierz lampę, która będzie punktem centralnym pomieszczenia – może to być geometryczna konstrukcja dla miłośników minimalizmu, klasyczny kryształowy żyrandol dla fanów glamour czy industrialny model z żarówkami Edisona dla entuzjastów loftowych wnętrz.
Oświetlenie zadaniowe – czyli lampki biurkowe, kinkiety nad miejscem do czytania czy oświetlenie blatu roboczego w kuchni. Nie tylko ułatwiają codzienne czynności, ale też tworzą przytulne strefy w domu.
Oświetlenie dekoracyjne – girlandy świetlne, lampiony, świece, a nawet listwy LED ukryte za meblami. To one tworzą nastrój i dodają wnętrzu głębi. Oświetlenie punktowe skierowane na ulubiony obraz czy roślinę podkreśli ich urodę, a girlandy z żarówkami zawieszone nad łóżkiem zamienią zwykłą sypialnię w romantyczny azyl. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o magii świateł, sprawdź także nasz artykuł jak za pomocą lamp stworzyć niesamowity nastrój.


Oświetlenie: graj światłem jak reżyser
Nisze i wnęki często bywają postrzegane jako architektoniczne wyzwanie lub – co gorsza – zupełnie zapominamy o ich istnieniu. To błąd! A co, gdyby przekształcić je w najbardziej spektakularny element całego mieszkania?
Czymś, co natychmiast przykuwa uwagę, są lewitujące regały. Jeśli masz do dyspozycji dowolną niszę, zamontuj półki na niewidocznych mocowaniach (koniecznie wypełniając całą przestrzeń wnęki) tak, by sprawiały wrażenie, jakby unosiły się w powietrzu. Aby wzmocnić efekt, możesz podświetlić je paskiem LED. Wyeksponuj na nich kilka starannie dobranych przedmiotów: geometryczną rzeźbę, kolekcję kryształowych obiektów czy pojedynczą, wyrazistą roślinę. Dzięki temu wnęka stanie się prawdziwą galerią sztuki współczesnej.
A może kolorowy mikrokosmos w niszy? Pomaluj wnętrze wnęki kontrastującym z resztą ściany kolorem – głębokim granatem, butelkową zielenią czy intensywnym burgundem. Następnie wypełnij ją kolekcją drobnych przedmiotów w spójnej kolorystyce: ceramicznymi figurkami, miniaturowymi roślinami, świecznikami o geometrycznych kształtach. Taki zabieg tworzy trójwymiarowy mały świat, który wciąga wzrok i intryguje.
Możesz także wypełnić wnękę akwarium – to pomysł, który zachwyci nie tylko miłośników podwodnego świata. Migoczące w wodzie światło rzuca na ściany hipnotyzujące refleksy, a kolorowe rybki stanowią żywy, zmieniający się element dekoracyjny. Dobierz odpowiednie rośliny i oświetlenie, a uzyskasz efekt jak z futurystycznego filmu!
Masz wnękę z dużym oknem w kuchni? Zaaranżuj mini bar: dwa hokery, niewielka konsolka, kilka kieliszków zawieszonych do góry nogami, stylowe karafki i podstawowe akcesoria barmańskie – to wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć funkcjonalny i niezwykle efektowny punkt spotkań towarzyskich. Alternatywnie możesz stworzyć kącik kawowy z ekspresem – w tak zaaranżowanej przestrzeni nowy dzień zaczniesz ze znacznie lepszym humorem!


Lampa wisząca MARCO GREEN 3
Cena regularna: 449,-


Lampa wisząca MARCO GREEN 3
Cena regularna: 449,-
Ściany: nie bój się wyjść poza ramy
Białe ściany są jak czyste płótno – pełne potencjału, ale samo w sobie dość... nudne. Jeśli szukasz inspiracji na urządzenie mieszkania, zacznij od ścian! To one stanowią tło dla wszystkich mebli i dodatków, a jednocześnie mogą być samodzielnym elementem dekoracyjnym.
Nie musisz malować wszystkich płaszczyzn – czasem wystarczy jedna, akcentowa, by całkowicie odmienić charakter wnętrza. Głęboki granat za wezgłowiem łóżka, butelkowa zieleń za kanapą czy nawet czarna ściana (tak, czarna!) w jadalni potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Jeśli nie jesteś gotowa na odważne kolory, wypróbuj techniki dekoracyjne – stiuk wenecki, beton architektoniczny czy modne dziś farby strukturalne.
Swój renesans przechodzą także tapety, a współczesne wzory i technologie produkcji pozwalają tworzyć spektakularne efekty. Co powiesz na panoramiczną fototapetę z motywem lasu czy miejskiego pejzażu? Ten wariant doda wnętrzu dynamiki i życia, optycznie powiększając przestrzeń. A co z dekoracjami ściennymi? Zapomnij o pojedynczym obrazku w centrum ściany! Sposobem na przełamanie monotonii i dodanie osobistego akcentu jest gallery wall, czyli kompozycja z kilku lub kilkunastu ramek. Możesz zestawić czarno-białe fotografie rodzinne, kolorowe grafiki, a nawet małe lustra czy dekoracyjne fajanse. Na ścianie świetnie sprawdzą się również dekoracje tekstylne – makramy, ręcznie tkane gobeliny czy kilimy, które wprowadzają do wnętrza ciekawe faktury. Kluczem jest różnorodność w ramach spójnej całości.


Meble i dodatki: niech każdy przedmiot opowiada historię
W pogoni za modnym wnętrzem łatwo wpaść w pułapkę kupowania wszystkiego, co wpadnie w oko. Ale sekretem naprawdę wyjątkowych przestrzeni jest przemyślana selekcja. Współczesne style wnętrzarskie przyzwalają na eklektyzm – możesz łączyć nowoczesne sofy z vintage'owymi stolikami, minimalistyczne witryny z zabytkowymi bibelotami.
Przy wyborze mebli kieruj się nie tylko estetyką, ale też funkcjonalnością. Fotele wypoczynkowe z podnóżkiem mogą stworzyć przytulny kącik do czytania, nawet w niewielkim mieszkaniu. Szezlongi doskonale sprawdzą się w sypialni lub na balkonie, oferując miejsce do relaksu. A modułowe narożniki pozwalają na elastyczne dopasowanie do zmieniających się potrzeb domowników. Ważną rolę w aranżacji odgrywają także witryny i regały – to świetny sposób na wyeksponowanie kolekcji czy pamiątek. Zamiast jednak zapychać każdą półkę, pozwól niektórym obiektom „oddychać” – kompozycja kilku starannie dobranych przedmiotów zrobi większe wrażenie niż zatłoczona ekspozycja.
Dodatki powinny opowiadać historię – podróży, zainteresowań, wartości. Wazon przywieziony z wakacji, rzeźba od przyjaciela-artysty czy odziedziczony po babci zegar – tego typu przedmioty tworzą wnętrze, które jest autentycznym odzwierciedleniem Twoich doświadczeń.
Urządzając swoje mieszkanie, pamiętaj, że najpiękniejsze wnętrza powstają stopniowo. Zbieraj inspiracje, szukaj unikalnych dodatków, eksperymentuj z ustawieniem. Każdy przedmiot powinien albo pełnić praktyczną funkcję, albo sprawiać Ci radość za każdym razem, gdy na niego spojrzysz – a najlepiej jedno i drugie!
A ile kosztuje urządzenie mieszkania? Z Agatą mniej niż myślisz: znajdziesz tu meble i dekoracje na każdą kieszeń. Możesz też liczyć na sezonowe akcje rabatowe, korzystne raty i multum innych bonusów. Powodzenia w urządzaniu własnego M!
Dywany do salonu
Minimalna wartość produktów w zamówieniu dla opcji raty to 100 zł
Cena regularna:
Minimalna wartość produktów w zamówieniu dla opcji raty to 100 zł
Cena regularna:
Cena regularna: 279,-
Minimalna wartość produktów w zamówieniu dla opcji raty to 100 zł
Cena regularna:
Cena regularna: 149,-
Minimalna wartość produktów w zamówieniu dla opcji raty to 100 zł
Cena regularna:
Minimalna wartość produktów w zamówieniu dla opcji raty to 100 zł
Cena regularna:
Minimalna wartość produktów w zamówieniu dla opcji raty to 100 zł
Cena regularna:
Minimalna wartość produktów w zamówieniu dla opcji raty to 100 zł
Cena regularna:
Minimalna wartość produktów w zamówieniu dla opcji raty to 100 zł
Cena regularna:
Minimalna wartość produktów w zamówieniu dla opcji raty to 100 zł
Cena regularna:
Minimalna wartość produktów w zamówieniu dla opcji raty to 100 zł
Cena regularna:
Przeczytaj również