powrót

3 pomysły na pokój dla dziewczynki

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Kto powiedział, że pokój małej księżniczki musi być koniecznie cały w różach? Jest mnóstwo kolorów, stylów aranżacji, dodatków i mebli dla dzieci, które wyglądają równie pięknie, a do tego są tak samo praktyczne. Szukasz inspiracji? Mamy dla Ciebie trzy, ciekawe propozycje i sprawdzony pomysł napokój dla dziewczynki.

Pokój dla dziecka

Zanim zaczniesz wybieraćmeble do pokoju dziecięcego i przeglądać Internet w poszukiwaniu zdjęć i inspiracji napomysł na pokój dla dziewczynki, musisz ustalić podstawową kwestię – wiek dziecka.

Standardowopokój dziecięcydla malucha powinien być wyposażony w podstawowe elementy typu łóżeczko, przewijak, komoda czy wygodny fotel do karmienia. Niezależnie od tego, czy jest to chłopiec, czy dziewczynka, dobrane meble powinny być jasne – białe lub w odcieniach drewna. Taka kolorystyka pozwala na dowolną aranżację koloru ścian – na pastelowo lub (kiedy dziecko podrośnie) dodając pomieszczeniu charakteru poprzez wprowadzenie ciemniejszych barw.

Meble dla dziecipowinny też być bardzo praktyczne, ergonomiczne i bezpieczne. Wiadomo – wraz z dziećmi pojawia się całe mnóstwo zabawek, gier, książek i ubrań, które trzeba gdzieś sprytnie pomieścić. Do tego celu najlepsze będą komody, regały i dostępne półki, z których szkrab będzie mógł swobodnie korzystać. Najlepiej jakby była to jedna, spójna i bogata seria mebli, do których zawsze można coś nowego i potrzebnego w pokoju rosnącego dziecka dokupić.

Pomysł na pokój dla dziewczynki

Gdy w domu mieszka mała księżniczka, która uwielbia pastelowe i delikatne, dziewczęce kolory, warto to wykorzystać, urządzając jej wymarzony pokój. Nie musisz kupować różowych mebli, ponieważ białe lub jasne będą tu najlepszym tłem dla pastelowych dodatków.

Ważne jest, abypokój dziewczynkiwyposażony był w wygodne łóżko, dużą szafę na ubrania czy sukienki, biurko lub stolik do zabawy i nauki, krzesło czy wspomniane już wcześniej regały i komody do przechowywania drobiazgów.

Mając jużpomysł na pokój dla dziewczynki(upatrzone w sklepach meble), następnym krokiem jest wybór przewodniego koloru dodatków do pokoju. Księżniczki uwielbiają pastele pod każdą postacią: czy to różu, mięty, błękitu czy też jasnej cytryny. W sklepach na szczęście jest ogromny wybór poduszek, koców, dywanów, obrazków, ramek i nawet cotton balls w modnych, wielokolorowych zestawieniach.

Dla dodatków w słodkich, pastelowych np. różowo-miętowych barwach warto wybrać neutralny kolor dla ścian, co jest równie ważne, jak meble. Najlepiej sprawdzi się tutaj biel i szarość, ale można też śmiało zaszaleć, dodając nieco różu, mięty lub żółtego na jednej czy dwóch z wybranych ścian.

Czy to ma być pomysł na pokój dla dziewczynki, czy też urządzasz cztery kąty dla małego dziecka, pamiętaj o jednej i podstawowej zasadzie – mniej znaczy więcej. Dzieci w dzisiejszych czasach mają prawie wszystko w postaci ogromu kolorowych zabawek. Jeśli więc dodasz pstrokate i kolorowe meble oraz ściany, będzie tego już za dużo. Dlatego, aby szkrabowi dobrze się mieszkało i chętnie bawił się w swoim małym królestwie, musisz zadbać o ergonomiczne i jasne wnętrza.