powrót

Biurka młodzieżowe - jakie biurko pod komputer wybrać?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Projektanci prześcigają się w projektach – obecnie biurka młodzieżowe są nie tylko wygodne, ale i praktycznie. Jeszcze niedawno biurko komputerowe było zwykłym meblem z dodatkowo wysuwaną półką na klawiaturę. Dzisiaj wyposażone jest w liczne półki i schowki, posiada otwór na kable, a ciekawą formą oraz wyglądem staje się główną dekoracją młodzieżowego pokoju. Jakie zatem biurko pod komputer wybrać dla swojego nastoletniego dziecka?

Biurka młodzieżowe, czyli biurko pod komputer i nie tylko

Potrzeba jest matką wynalazków – tak też jest w przypadku mebli. W zależności od funkcji, jakie biurka młodzieżowe mają pełnić w pokoju dziecka czy nastolatka, można podzielić je na te uniwersalne i typowo pod urządzenia, czyli biurka komputerowe.Wiele osób decyduje się również na biurko gamingowe.

W związku z szybkim rozwojem nowych technologii i zastępowaniem komputerów stacjonarnych laptopami, notebookami i tabletami, najbardziej przydatne wydaje się tutaj biurko młodzieżowe komputerowe w wersji uniwersalnej. Już nie potrzebujemy specjalnego miejsca osobno na obudowę dla procesora i monitora komputera oraz półki dla klawiatury z myszką. Dziś wystarczy jedna, większa powierzchnia blatu, na której możemy trzymać laptopa albo odrabiać lekcje. Dobrze, jeśli jest ona na tyle duża, że może swobodnie stać na niej komputer, a mimo to pozostało jeszcze miejsce do swobodnego pisania czy czytania. Blat warto wykorzystać do maksimum, ale jednocześnie nie zagracać go niepotrzebnie akcesoriami i gadżetami. Dlatego tak ważne są tutaj schowki w postaci dodatkowych szuflad czy półek w nadstawce biurka, w których trzymać można najpotrzebniejsze akcesoria. Jeśli jednak wybierzemy biurko pod komputer bez nadstawki, warto pomyśleć o półce nad meblem, która zaoszczędzi nam miejsce na potrzebnym blacie. Biurko narożne z kolei pozwoli do maksimum wykorzystać miejsce w pomieszczeniu. 

Czym się różni biurko pod komputer od biurka dla dzieci? Przede wszystkim rozmiarami i wysokością blatu. Dla młodszej pociechy można wybrać mebel niższy, chociaż dostępne są także biurka z regulowaną wysokością blatu roboczego np. od 66 do 99 cm wysokości oraz z regulacją kąta blatu – w sam raz dla młodszego przedszkolaka, który kocha rysować.

Biurka komputerowe – nowocześnie i stylowo

Wraz z rozwojem technologii biurko pod komputer również przeszło metamorfozęNie jest to już zwykły mebel w standardowym i klasycznym stylu, który miał sobie po cichu stać w kącie pokoju czy w szeregu jako element meblościanki. Współczesne biurko komputerowe to teraz modny dodatek w pokoju nastolatka i drugi ważny, zaraz po łóżku, mebel wchodzący w skład zestawu młodzieżowego.

Dzisiejsze biurka młodzieżowe to bogata oferta form i kolorów, od tych monochromatycznych w jasnych odcieniach drewna, szarości i bieli, po ciekawe i kontrastowe zestawienia kolorystyczne. Ważne, aby wybrany model pasował do pozostałych mebli w pokoju, zachowując integralny charakter stylu (np. biurko loft). Biurko komputerowe może wchodzić w skład wybranej kolekcji mebli młodzieżowych albo stanowić osobną i niezależną dekorację pokoju.

Najważniejsza przy wyborze idealnego biurka młodzieżowego czy pod komputer jest jego funkcjonalność. Ważne, żeby było dobrze dopasowane do wzrostu i potrzeb dziecka, aby zapewniać mu maksymalny komfort podczas nauki czy zabawy.