powrót

Designerskie krzesła w białym kolorze

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Od dłuższego czasu panuje moda na wnętrza urządzone w minimalistycznym lub skandynawskim stylu. Przestronne pomieszczenia, jasne barwy ścian, mało ozdób, naturalne dodatki i meble koniecznie w białym kolorze wciąż zyskują nowych entuzjastów. Jakie wybrać krzesła, których w każdym mieszkaniu jest od kilku do nawet kilkunastu sztuk, by spełniały założenia prostego stylu, a jednocześnie wyglądały efektownie i były wygodne?

Białe krzesła do jadalni i kuchni

W nowoczesnym mieszkaniu kuchnia i jadalnia to często jedno pomieszczenie, w którym jest również urządzona strefa relaksu z wygodną kanapą lub narożnikiem. Krzesła do jadalni powinny pasować stylem do całego wnętrza, a przede wszystkim dobrze prezentować się w zestawieniu ze stołem. Modele wykonane z drewna są ciężkie i solidne, ale po polakierowaniu na kolor biały mat odzyskają lekkość. Można wybrać krzesła tapicerowane, czyli z siedziskiem lub oparciem pokrytym tkaniną albo do prostych mebli dobrać poduszki o ciekawym wzorze. Stylowe białe modele mogą nabrać designerskiego charakteru w zestawieniu z czarnym lub ciemnoszarym materiałem. Dobrym pomysłem będzie położenie na stole obrusa lub serwety w głębokim kolorze kontrastującym z jasnymi meblami. Warto zastanowić się, ile krzeseł będzie potrzebnych. Do dwupokojowego mieszkania o standardowym metrażu wystarczą cztery sztuki, jednak w dużym domu może okazać się, że bardzo dobrze prezentuje się długi stół z aż dwunastoma krzesłami.

 

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest oddzielanie części kuchennej od otwartego salonu specjalnie zaprojektowaną wyspą. Wysoki blat może służyć jako dodatkowa przestrzeń do krojenia lub bufet, przy którym można zjeść śniadanie. By można było wygodnie przy nim usiąść, warto zadbać o odpowiednie, wysokie krzesła barowe. Bardzo nowoczesny styl pomieszczenia podkreśli model wykonany z metalu i pomalowany na czarno lub krzesło z białej skóry ekologicznej z wyraźnymi przeszyciami i z chromowaną, błyszczącą nogą. Najczęściej, po jednej stronie wyspy ustawia się dwa krzesła obok siebie.

Mieszkania, w których została utrzymana tradycyjna bryła i kuchnia jest osobnym pomieszczeniem, zyskają dodatkowe miejsce do jedzenia i spędzania czasu, gdy do wnętrza zostanie wstawiony niewielki stół. Krzesła kuchenne powinny być lekkie, mogą być wykonane z białego tworzywa sztucznego, które łatwo wyczyścić lub z drewna. Prawdziwego szyku minimalistycznej kuchni nadadzą białe siedziska w stylu rustykalnym. By zaoszczędzić przestrzeń, można również przykręcić do ściany blat, który po rozłożeniu będzie pełnił funkcję minimalistycznego stołu. Jakie będą najlepsze krzesła do kuchni przy takim rozwiązaniu? Bardzo dobrze będą się prezentowały modele barowe, które po skończonym posiłku można postawić przy ścianie.

Designerskie krzesła do sypialni

W dużej sypialni warto zaplanować miejsce, w którym można usiąść po całym dniu i zrelaksować się. Dobrym pomysłem będzie stolik kawowy i dwa niewielkie krzesła – pięknie zaprezentują się modele białe, skórzane o metalowych nogach. Można je ustawić pod oknem, gdzie jasny kolor obicia będzie kontrastował z nasyconym odcieniem delikatnej rolety rzymskiej. Należy jednak ograniczyć ilość dodatków, by wnętrze nie sprawiało wrażenia zagraconego. Tak zaaranżowana sypialnia będzie prezentowała się bardzo stylowo.

Designerskie, białe krzesła wykonane z tworzywa sztucznego, metalu lub naturalnego drewna z elementami z tkaniny, czy ze skóry to doskonały wybór do nowoczesnych wnętrz w minimalistycznym lub skandynawskim stylu.