powrót

Białe stoły pasujące do każdego wnętrza

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Stół uważany jest za jeden z najważniejszych mebli znajdujących się na wyposażeniu domu. To właśnie wokół niego koncentruje się życie domowników. Co prawda stół może pełnić różne role w zależności od pomieszczenia, w którym się znajduje, jednak zawsze powinien pasować stylistycznie i kolorystycznie do wnętrza. Bardzo łatwo to osiągnąć, gdy decydujemy się na wybór białego stołu.

Zalety bieli jako koloru stołu

Białe stoły i pozostałe meble to trend, który przybył do Polski ze Skandynawii. W połączeniu z pastelami i jasnymi kolorami biel daje poczucie naturalności danej aranżacji. Wzbudza także pozytywne emocje harmonii, spokoju i wyciszenia. Biały, w odróżnieniu od niektórych innych barw nie męczy i nie nuży osób, które przebywają w takich wnętrzach. Jest ponadczasowy. Biel powiększa również optycznie przestrzeń, co sprawdza się zwłaszcza w niewielkich, ciemnych pomieszczeniach, które nabierają blasku, przestrzeni i lekkości. Warto więc wybrać ten uniwersalny kolor jako barwę wyposażenia do każdego wnętrza w każdym domu. 

Jak sprawdza się biały stół w różnych wnętrzach?

Biały stół kuchenny pasuje przede wszystkim do stylizacji skandynawskich i nowoczesnych, jednak bardzo dobrze sprawdza się także w wystroju tradycyjnym, klasycznym, a nawet rustykalnym. Przede wszystkim komponuje się on z pozostałymi meblami, rozjaśnia optycznie wnętrze i jednocześnie dodaje przytulności kuchni. Biały stół, mimo ewentualnych obaw, bardzo łatwo utrzymać w czystości. W przestrzennych kuchniach sprawdza się duży stół rozkładanyMożna dobrać do swojej aranżacji stoły kuchenne w różnych kształtach, w tym okrągłe, które bardzo ciekawie się prezentują. Natomiast gdy pomieszczenie jest niewielkie, warto wkomponować w nie niewielki stół, a nawet jedynie rozkładany blat, który dzięki swojemu białemu kolorowi powiększy optycznie przestrzeń.

Biały stół jest też udaną ozdobą jadalni. Wprowadza do pomieszczenia dużo światła i poczucia przestrzeni. Wprawi gości w pozytywny nastrój. W zależności od rodzaju stylizacji można się zdecydować na kwadratowe lub prostokątne stoły w nowoczesnym stylu, które często mają w sobie elementy takich materiałów, jak metal czy szkło. Stoły do jadalni mogą również być drewniane, zdobione, pasujące do tradycyjnych aranżacji. Ciekawym rozwiązaniem jest biały okrągły stół, który łączy towarzystwo. Niezwykle ważne jest, by przy wyborze stołu do jadalni od razu zdecydować się na stół z krzesłami, aby stworzyć idealną całość.

W salonie lub pokoju dziennym najczęściej spotyka się niewielkie i urokliwe stoliki kawoweDo nich także pasuje biały kolor. Picie kawy w pozytywnej przestrzeni stworzonej przez użycie białego koloru daje jeszcze więcej radości. Białe ławy są jednocześnie eleganckie i bardzo funkcjonalne.

Biel i połączenia różnych materiałów

Białe stoły można kupić nie tylko w różnych aranżacjach, ale także wykonane z odmiennych materiałów. Oczywiście bardziej wytrzymały będzie stół drewniany, jednak długo posłuży także model zrobiony z solidnej płyty. Białe stoły bardzo ciekawie komponują się z różnymi dodatkowymi elementami konstrukcji wykonanymi z metalu i szkła. Jeśli natomiast chodzi o łączenie białego stołu z dekoracjami, poleca się przede wszystkim takie naturalne materiały jak len, drewno, korek czy wiklina.

Biel jest najbardziej uniwersalną barwą. Białe stoły mogą zadowolić zarówno zwolenników minimalizmu, jak i miłośników wnętrz, które mają w sobie więcej duszy. Ten kolor okazuje się jednocześnie nowoczesny i romantyczny, dlatego biały stół pasuje do każdego wnętrza w domu.