powrót

Fotel - doskonały mebel nie tylko do salonu

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Wygodne fotele do salonu często są elementami kompletów wypoczynkowych i zupełnie naturalnie pojawiają się w naszych mieszkaniach i domach. Czasami do zakupionej wcześniej sofy sami dobieramy fotele na zasadzie podobieństwa stylu lub wręcz przeciwnie, na zasadzie kontrastu. Ten drugi sposób jest szczególnie popularny dzisiaj, gdy fotele dobiera się w zupełnie odmiennych kolorach i materiałach obiciowych niż sofy czy narożniki. Warto też przekonać się do umieszczania foteli w sypialni albo w pokoju do pracy, a nastolatki będą nam wdzięczne, gdy fotel pojawi się w ich młodzieżowym królestwie.

Nowoczesne fotele do salonu 

Wybierając fotele do dużego salonu, najczęściej możemy sobie pozwolić na więcej. To głównie ze względu na większą powierzchnię, którą możemy przeznaczyć na takie meble. Możemy więc zainteresować się fotelami dużymi, fotelami z funkcją relaksu, ba… możemy zdecydować się na fotel wypoczynkowy rozkładany z podnóżkiem.

Kupując fotele wypoczynkowe, należy zwrócić szczególną uwagę na ich konstrukcję, bo od tego zależy, czy będą one wygodne i funkcjonalne. Siedziska powinny być miękkie i dostosowane swoją głębokością do wzrostu osób, które będą korzystać z tych foteli. Należy też przyjrzeć się oparciom. Warto wybierać fotele, w których sięgają one zdecydowanie powyżej ramion. Dobrze jest też, gdy są one wyprofilowane tak, aby skutecznie mogły odciążać kręgosłup. Wówczas zapewnią nam prawdziwy relaks i komfortowy wypoczynek.

Bardzo modnym rozwiązaniem są szezlongi, które z powodzeniem mogą zastąpić jeden z klasycznych foteli w salonie. Szezlong to w zasadzie rodzaj rozkładanego fotela, który umożliwia wypoczynek w pozycji półleżącej. Ten mebel znany jest od stuleci, a kiedyś był niezbędnym wyposażeniem kobiecych buduarów, w których panie wypoczywały lub poprawiały urodę.

Z kolei fotele na płozach, czyli popularne fotele bujane, to ulubione meble głównie dzieci i osób starszych. Niejeden z nas ma w pamięci babcię, która siedząc w takim fotelu robiła szalik na drutach. Wreszcie, co by tu nie mówić, bujanie się w fotelu to bardzo miła forma relaksu.

Biały fotel do sypialni

Sypialnia też może być miejscem wypoczynku w ciągu dnia. Przecież to pomieszczenie służy często szczególnie kobietom jako buduar. To tu panie dobierają kreacje, to tu znajdują się piękne toaletki, przy których wykonuje się codziennie makijaż. W sypialni warto więc postawić fotel, bo w ciszy tego pokoju można spokojnie i wygodnie poczytać też książkę lub ukryć się przed resztą domowników i wypić kawę. Wygodny, biały fotel jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Szybko stanie się niezbędnym meblem w tym pomieszczeniu.

Młodzieżowo, kolorowo

W pokoju każdego młodego człowieka świetnie sprawdzi się kolorowy fotel. Nastolatek potrzebuje także wypoczynku i relaksu, zamiast siedzieć tylko na krześle przy biurku. Warto stworzyć mu możliwość wygodnego czytania książek czy nauki. Młodzież w swoich pokojach przyjmuje też swoich przyjaciół i gości. Jeśli więc znajdą się tam dwa fotele, to będzie to idealne miejsce na popołudniową pogawędkę.