Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Fotele w skórze naturalnej, ekologicznej czy w tkaninie. Które wybrać?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Podczas aranżacji i urządzania salonu większość osób staje przed trudnym wyborem foteli. Czy wybrać te ze skóry naturalnej? A może lepsza będzie skóra ekologiczna lub tkanina? By odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy przede wszystkim wiedzieć, czym charakteryzują dostępne możliwości. Poniższe wskazówki pozwolą na dokonanie najlepszego wyboru.

Skóra

Meble w skórze naturalnej cieszą się dużym powodzeniem. To zupełnie zrozumiałe – skóra kojarzy się z luksusem, jest ekskluzywną i doskonale, elegancko się prezentuje. Co więcej, nigdy nie wychodzi z mody, jest bardzo wytrzymała, a odpowiednio pielęgnowany mebel, wraz z upływem czasu nabiera wyjątkowego, unikalnego charakteru. Zarówno fotele, jak i sofy do salonu w skórze bardzo łatwo jest wyczyścić. To nie koniec zalet mebli w skórze – są przyjazne dla alergików i lepiej niż ekoskóra przepuszczają powietrze, dlatego osoba siedząca nie będzie się pocić. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach, jeśli stoimy przed zakupem mebli w skórze naturalnej. Zarówno wykonane z niej kanapy do salonu, jak i fotele często muszą być poddawane konserwacji. Cena wykonanej ze skóry kanapy lub foteli znacznie przewyższa koszt podobnych mebli dostępnych w ekoskórze czy tkaninie. Niektórzy uważają również, że skóra naturalna nie jest zbyt przyjemna w użytkowaniu – zimą jest chłodna, latem zaś gorąca.

 

Ekoskóra

Wiele osób, zamiast mebli w skórze wybiera te wykonane z ekoskóry. Niekiedy wybór taki motywowany jest względami etycznymi, częściej jednak ekonomią – sofy rozkładane i fotele z ekoskóry są znacznie tańsze. Jednocześnie do złudzenia przypominają swoim wyglądem meble wykonane z prawdziwej, naturalnej skóry. Czym jeszcze się od niej różni? Przede wszystkim trwałością – skóra naturalna jest bardziej odporna na uszkodzenia. Jest łatwa w czyszczeniu, bezpieczna dla alergików i wymaga odpowiedniej konserwacji.

 

Tkanina

Sofa rozkładana i fotele pokryte tkaniną różnią się od tych z obiciem ze skóry lub ekoskóry. Przede wszystkim dobrej jakości tkanina jest wytrzymała, odporna na uszkodzenia, a obity nią mebel służyć nam może wiele lat. Tkanina jest przyjemna w dotyku i ciepła o każdej porze roku, zarówno latem, jak i zimą. Jest również sporo tańsza od skóry, przepuszcza powietrze i nie klei się do ciała. W sklepach znaleźć można szeroki wybór różnego rodzaju foteli z obiciem z tkaniny, który pozwoli dopasować ich wzór i kolor do stylistyki każdego wnętrza. Wadą foteli w tkaninie może być trudniejsze utrzymanie ich w czystości niż mebli wykonanych ze skóry naturalnej lub ekoskóry – nie ma bowiem możliwości regularnego przecierania mebla. 

 

Kanapa rozkładana i fotele w skórze, eko-skórze czy w tkaninie? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Nie istnieje wybór uniwersalny, każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety. Nie ma tutaj rozwiązania odpowiedniego dla wszystkich, a decyzja podyktowana powinna być indywidualnymi preferencjami, potrzebami i oczekiwaniami użytkowników, dlatego należy podjąć go samodzielnie. 

Przykładowe fotele wypoczynkowe

Fotel beżowy z funkcją relaks BLOOM
2115,08
Cena najniższa: 2299,-

Cena regularna:

Cena regularna: 2299,-

Fotel beżowy z funkcją relaks OPUS
3572,10
Cena najniższa: 3969,-

Cena regularna:

Cena regularna: 3969,-

Fotel bujany na obrotowej podstawie różowy SHOAN
1103,08
Cena najniższa: 1199,-

Cena regularna:

Cena regularna: 1199,-

Fotel bujany ROKO
1169,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna:

Fotel do salonu LAHTI
1299,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna:

Fotel granatowy KELSO
1499,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna:

Fotel klubowy z podnóżkiem czarny SWEN MAX
485,10
Cena najniższa: 539,-

Cena regularna:

Cena regularna: 539,-

Fotel loveseat jasnoszara NOEMI
2326,68
Cena najniższa: 2529,-

Cena regularna:

Cena regularna: 2529,-

Fotel loveseat kremowy NOEMI
2326,68
Cena najniższa: 2529,-

Cena regularna:

Cena regularna: 2529,-