Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Jak odmienić wnętrze swojego domu za pomocą kilku dodatków?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Zdarza się, że w którymś z naszych pomieszczeń zaczyna wiać nudą. Właściwie nie mamy nic do zarzucenia kuchni czy salonowi – są funkcjonalne i wygodne, ale tak jakoś dziwnie się opatrzyły i nachodzi nas ochota, aby wreszcie coś zmienić. Nie trzeba do tego od razu remontu, rewolucji w mieszkaniu ani horrendalnych kosztów. Przecież wystarczy czasem kilka nowych dodatków, aby zmienić dom i ożywić wnętrze, nadając mu jednocześnie designerskiego charakteru.

Gdzie sprawdzą się ciekawe dodatki?

Oczywiście modne, ciekawe i nadające nowego charakteru dodatki do domu pasują do każdego z pomieszczeń. W salonie warto postawić na rzucające się w oczy poduchy pasujące do sofy, atrakcyjny dywan czy niebanalną lampę. Nieodzownym elementem wyposażenia salonu jest też odpowiednio wybrany zegar. Jako dodatki do salonu zawsze sprawdzają się pięknie wyeksponowane wazony. Kuchnia natomiast to przede wszystkim królestwo naczyń, dlatego po zakupie ciekawego szkła lub atrakcyjnego wyposażenia, nadajemy całkowicie nowy wymiar pomieszczeniu. Kuchnia wyda się wówczas elegancka i nowoczesna zarazem. Łazienka bardzo zyskuje dzięki atrakcyjnym akcesoriom na mydło i oczywiście pięknym lustrom, które dodają pomieszczeniu blasku. Pokój młodzieżowy z kolei narzuca skojarzenie z plakatami i obrazkami na ścianach.

Co potrafią dodatki?

Dobrze dobrane do pomieszczenia modne dodatki do domu mają wielką moc. Sprawiają, że możemy wyrazić siebie i jednocześnie wspaniale ozdobić wnętrze. Detale, które oddają nasz charakter i indywidualizm to przede wszystkim ramki na zdjęcia. To one właśnie sprawiają, że możemy otaczać się radosnymi wspomnieniami i wizerunkami swoich bliskich. Podobnie rzecz się ma z obrazami i plakatami. Co prawda obrazy są ponadczasowe, ale ich wybór świadczy o naszym stylu i guście. Plakaty z kolei już na pewno są wyrazem naszych zainteresowań i pasji.

Nieco inną rolę odgrywają w mieszkaniu lampy, które nadają wnętrzom niepowtarzalny klimat. Jednak jeszcze bardziej atrakcyjne niż elektryczne wydaje się wielu osobom światło świec. Sprawia ono, że pomieszczenie staje się niezwykle przytulne. Dlatego warto zainwestować w świeczki, świeczniki i latarenki, które tworzą w domu niesamowity nastrój. Podobnie działają w mieszkaniu kwiaty, które nie tylko ożywiają wnętrze, ale po prostu miło się wśród nich przebywa. Sztuczne można atrakcyjnie wyeksponować w ciekawym wazonie lub ozdobnej donicy.

Jak dobrać dodatki?

Wybór odpowiednich dodatków, które mają odmienić nasz dom, zależy oczywiście od wielu kwestii. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę styl urządzenia pomieszczeń. Do tego dopasowujemy materiały, z których wykonano ozdoby w zależności, czy chcemy mu dodać drapieżności, lekkości, czy klimatu. I wreszcie bardzo ważne jest, by odpowiednio dobrać dodatki kolorystycznie. W przypadku wielu kolorów w pomieszczeniu warto postawić na neutralną biel lub któryś z kolorów wnętrz. Jednak gdy mamy do czynienia z naturalnymi odcieniami, dobrze jest to przełamać, kontrastowo dobierając czarne dodatki lub ozdoby w jednym z kilku modnych w tym sezonie kolorów. Świetnie sprawdzą się barwy nawiazujące do kamieni szlachetnych: szafir, szmaragd czy głęboka czerwień. 

Kiedy urządzamy swój wymarzony dom albo aranżujemy go na nowo po remoncie, chcemy, by był funkcjonalny, a jednocześnie zachwycał modnym wyglądem. Niekiedy nie trzeba wcale dokonywać rewolucji w mieszkaniu, aby nadać pomieszczeniom duszy i podkreślić swój indywidualizm. Wystarczy jedynie zadbać o odpowiednie dodatki, które całkowicie odmienią dom, nadadzą mu nowego charakteru i oczywiście zachwycą domowników i gości.

Przykładowe dekoracje i dodatki

Lustro prostokątne NAVARRA
569,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna:

Lustro do salonu granatowe LIV
197,10
Cena najniższa: 219,-

Cena regularna:

Cena regularna: 219,-

Lustro wąskie NAVARRA
359,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna:

Lustro do salonu DOORSET 90
229,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna:

Lustro NORTON 46,5x115 cm
219,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna:

Lustro wąskie WENECJA
321,08
Cena najniższa: 349,-

Cena regularna:

Cena regularna: 349,-

Lustro wiszące MOOD
259,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna:

Lustro DIAMENT 110x70 cm
1187,10
Cena najniższa: 1319,-

Cena regularna:

Cena regularna: 1319,-

Lustro prostokątne WENECJA
523,48
Cena najniższa: 569,-

Cena regularna:

Cena regularna: 569,-