powrót

Lustra - najpiękniejsze ramy

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Urządzenie stylowego wnętrza to prawdziwe wyzwanie. Warto skoncentrować się na dodatkach, które pomagają zbudować klimat i odpowiedni nastrój. Najlepiej dobierać je zgodnie z koncepcją, w jakiej urządzono pomieszczenie. Przygotowując listę niezbędnych dekoracji, warto umieścić na niej na lustra, ponieważ wspaniale podkreślają one urok każdego wnętrza, a także rozświetlają je i powiększają optycznie. Jak wybrać odpowiedni model, który będzie pasował do charakteru pomieszczenia? Przeglądając dostępne wzory zwierciadeł, warto skupić uwagę na ramach, ponieważ to one są najbardziej dekoracyjnym elementem.

Minimalistyczne ramy

Proste, cienkie ramy w stonowanych kolorach będą wspaniale wyglądały we wnętrzu urządzonym w minimalistycznym stylu, czyli w ascetycznej, surowej przestrzeni pozbawionej zbędnych mebli i dodatków. Do takiego pomieszczenia można wybrać lustro okrągłe lub owalne, które załagodzi kanciaste kształty geometrycznych brył we wnętrzu. Najbardziej dekoracyjnym elementem minimalistycznego zwierciadła jest błyszcząca tafla lustra, która sama w sobie stanowi ozdobę monochromatycznej ściany. W mieszkaniu, w którym dysponujemy większą przestrzenią, świetne wrażenie zrobi lustro stojące, które rozjaśni wnętrze oraz doda mu lekkości. Zwolennicy luster naściennych mogą pomyśleć o umieszczeniu na ścianie w przedpokoju modelu pozbawionego ram lub stworzyć niezwykle oryginalną kompozycję, decydując się na powieszenie w różnych odległościach od siebie kilku niewielkich luster o różnych rozmiarach lub kształtach.


Bogato zdobione lustra

Alternatywą dla ascetycznych zwierciadeł są modele z bogatymi zdobieniami. Jakie wybrać lustro do przedpokoju, by pasowało do mieszkania urządzonego z rozmachem? Świetnie będą wyglądały na przykład modele w ramach o nietypowym kształcie lub barwie. Miłośnikom stylu glamour na pewno spodoba się pomysł obłożenia lustra ramą z ciemnymi kryształkami, które mienią się, odbijając światło. Świetną dekoracją każdego nowoczesnego wnętrza będzie również lustro, którego metalowa rama ma niezwykły geometryczny kształt. Zwierciadła o lekkiej konstrukcji i jasnym obramowaniu doskonale sprawdzą się na tle ciemnej ściany.

Lustra jako ścienne dekoracje

Niekiedy lustra, ze względu na niewielki rozmiar, ale także nietypową formę, mogą pełnić rolę głównie dekoracyjną. Niezwykle popularne ostatnimi czasy są niewielkie lusterka w fantazyjnie ukształtowanych, metalowych ramach o geometrycznych kształtach.Kolorowe obramowania w kształcie trójkątaczy lustra zainspirowane mozaiką będą niepowtarzalną ozdobą ściany, zestawione z fotografiami w ramkach czy obrazami. 

Umiejętnie dobrane lustra mogą pomóc w podkreśleniu stylu i charakteru wnętrza. Najważniejsze, by kierować się naszą wizją aranżacji pomieszczenia i pozostałymi elementami wystroju. Dobór odpowiednich ram na pewno doda każdemu wnętrzu oryginalności i szyku.