Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Jak urządzić funkcjonalny kącik biurowy?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Kącik biurowy będzie szczególnie ważnym miejscem w naszym domu, jeśli mamy dzieci w wieku szkolnym lub jeśli sami często pracujemy po godzinach. Wygodnie urządzony, będzie sprzyjał pracy i nauce, jednak zaaranżowany w nieprzemyślany sposób może nas rozpraszać i utrudniać wykonywanie zamierzonych zadań. Czym kierować się podczas aranżowania domowego biura?

Postaw na wygodny fotel

Urządzając domowe biuro, musimy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, warto wybrać wygodny fotel do biurka. Gdy spędzamy wiele godzin przy komputerze, nasz kręgosłup szczególnie narażony jest na obciążenie i powstawanie ewentualnych urazów. Nieodpowiedni fotel będzie sprzyjał pogłębianiu się wad postawy – pod tym kątem powinniśmy wybierać ze szczególną ostrożnością fotel do biurka dla dzieckaIdealny fotel powinien mieć odpowiednio wysoki zagłówek, który wesprze nasz kręgosłup w czasie pracy. Ważne, by fotel posiadał również podłokietniki, które odciążą nasze ręce w czasie pisania na klawiaturze. Regulowana wysokość fotela i możliwość odchylenia oparcia pozwolą dopasować kształt fotela do naszych indywidualnych preferencji. Fotele wykonane z wysokiej jakości tkanin – np. z ekoskóry lub skóry naturalnej będą łatwiejsze w pielęgnacji i posłużą nam dłużej. Fotele obite kolorową tkaniną z łatwością dopasujemy do charakteru naszego wnętrza.

Wybór odpowiedniego fotela do biurka to temat, któremu warto poświęcić odrobinę czasu. Jeśli na co dzień nie spędzamy zbyt wiele czasu na pracy przy komputerze, możemy postawić na designerskie fotele kubełkowe do biurka np. w postaci fotela biurowego glamour. Jeśli jednak każdego dnia przynajmniej kilka godzin będziemy pracować przy komputerze, nasz wybór powinien paść na profesjonalny, regulowany i odpowiednio wyprofilowany fotel, który zapewni nam ergonomiczną pozycję w czasie pracy. Ponadto warto wziąć pod uwagę także wygląd fotela, wśród których warto zwrócić uwagę na: brązowy fotel biurowy, zielony fotel biurowy, siatkowy fotel biurowy, nowoczesny fotel biurowy, niebieski fotel biurowy, żółty fotel biurowy, czerwony fotel biurowy, fotel biurowy na kółkach, czy kremowy fotel biurowy.

Zaaranżuj domowe biuro w salonie

Jeśli dysponujemy ograniczoną przestrzenią, która uniemożliwia stworzenie biura w osobnym pomieszczeniu, bez problemu możemy zorganizować kącik biurowy w salonie. Oprócz ergonomicznego fotela, który zadba o odpowiednią pozycję kręgosłupa w czasie pracy, zwróćmy też uwagę na wybór biurka. Szeroka oferta mebli pozwoli stworzyć przytulny i funkcjonalny kącik, który doskonale dopasuje się do stylu naszego wnętrza. Do salonu zaaranżowanego w stylu skandynawskim świetnie wpasuje się drewniane lub białe biurko z widocznymi słojami. Z nowoczesnym, eleganckim salonem świetnie zgra się mebel o błyszczących frontach. Ciemne, orzechowe biurka doskonale zgrają się z tradycyjnymi aranżacjami lub industrialnymi wnętrzami z surową cegłą w tle. Szukając biurka dla ucznia, zwróćmy uwagę na możliwość regulacji blatu – dzięki temu zyskamy uniwersalny mebel, który posłuży nam na dłużej.

Organizując przestrzeń do pracy, oprócz wyboru fotela i biurka, powinniśmy również zwrócić uwagę na dobrej jakości oświetlenie. Idealna lampka biurkowa powinna dawać mocne, ale niezbyt drażniące światło. Świetnie sprawdzą się np. lampki z regulacją natężenia światła, działające na dotyk. Miłośnikom nowoczesnych gadżetów w oko wpadnie nowoczesna lampa stołowa o wyrazistym designie. Z kolei osoby preferujące skandynawską stylistykę sięgną po delikatną białą lampę z drewnianymi detalami.

Kącik biurowy powinien być przede wszystkim wygodny i funkcjonalny. Regulowany fotel o ergonomicznym kształcie, obszerne biurko z szufladami i półkami na dokumenty czy odpowiednia lampka – staną się narzędziami, które uprzyjemnią nam naukę i pracę. Wydzielenie przestrzeni biurowej w salonie jest powszechną praktyką, doskonale sprawdzającą się szczególnie w małych mieszkaniach. Stawiając na sprawdzone rozwiązania, zyskamy pewność, że nasz kącik w równym stopniu przysłuży się wszystkim domownikom.

Przykładowe meble biurowe

Fotel biurowy czarny SITINES
151,20
Cena najniższa: 189,-

Cena regularna:

Cena regularna: 189,-

Fotel biurowy LADYROSE
239,20
Cena najniższa: 299,-

Cena regularna:

Cena regularna: 299,-

Biurko konsola z szufladami orzech HAGA
385,48
Cena najniższa: 419,-

Cena regularna:

Cena regularna: 419,-