powrót

Jak urządzić mały pokój gościnny krok po kroku?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Wbrew pozorom, aranżacja małego pokoju w mieszkaniu nie musi być udręką, a może stać się wręcz przyjemnością. Wszystko to dzięki dużej dostępności nowatorskich rozwiązań i podpowiedzi projektantów, jak urządzić mały pokój. Dziś w większości sklepów bez problemu zakupimy meble do małego pokoju, które są i nowoczesne i funkcjonalne. Istnieją też proste i sprawdzone sposoby na to, jak umeblować mały pokój w bloku. Nic, tylko czerpać inspirację i brać się do działania!

Jak urządzić mały pokój w bloku – podstawy

Aranżacja małego pokoju nie jest trudna, jeśli będziemy stosować się do podstawowych i sprawdzonych trików projektantów. Jak urządzić mały pokój w niewielkim mieszkaniu w bloku w czasie jednego porządnego remontu, żeby służył nam przez kilka następnych lat? Podstawowe triki projektantów to stonowana i jasna kolorystyka, dużo światła (oświetlenie LED), większe lustra w łazience czy przedpokoju, ciekawa fototapeta 3d, uporządkowana przestrzeń oraz minimalizm w zakresie wszelkich dekoracji i dodatków.
Jasne kolory ścian i podłóg – biele, szarości, beże – to baza, do której dopasowujemy resztę wyposażenia dla małego pokoju w bloku. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, warto trzymać się tej kolorystyki także przy podejmowaniu decyzji, jakie meble do małego pokoju wybrać.

Meble do małego pokoju, czyli jak umeblować mały pokój?

Najlepiej sprawdzą się tu systemowe (modułowe) zestawy meblowe, z których dowolnie możemy tworzyć zabudowę dla kuchni, łazienki, garderoby czy pokoju. A wszystko to w jasnych odcieniach drewna, bieli czy ciekawych połączeniach bieli z drewnem lub szarością.
Ciekawym trikiem jest też zakup jednego mebla w żywym i kontrastowym kolorze np. żółtego fotela bądź krzesła do białego stołu.

Aranżacja małego pokoju

Zastanawiając się, jak urządzić mały pokój w bloku, należy pamiętać, że każdy centymetr przestrzeni jest tutaj na wagę złota. Nie najlepszym rozwiązaniem będzie jednak zastawienie każdej ze ścian meblami po sufit. Owszem, świetnie się tutaj sprawdzą jasne meble modułowe, które są bardzo funkcjonalne i dają nam dużo miejsca do przechowywania. Jednak im mniej rzeczy i dekoracji na wierzchu, tym w przypadku niewielkiej przestrzeni lepiej. Warto zostawić też trochę miejsca na oddech w postaci kawałka wolnej ściany, którą można dobrze wykorzystać do dekoracji – czy za pomocą ciekawej fototapety 3d, czy też modnej obecnie cegły. W ten sposób odwracamy uwagę od wielkości pokoju, a skupiamy się na ciekawym motywie, która optycznie powiększa przestrzeń aranżowanego pokoju.

Szukając sposobu i rozwiązań, jak urządzić mały pokój w bloku, zainspirujmy się projektami powszechnie dostępnymi w Internecie. Możemy również spotkać się w sklepie meblowym z fachowcem, który rozwieje wszelkie nasze wątpliwości lub podda różne, ciekawe pomysły.
Planując remont małego pokoju, warto zawsze trzymać się podstawowej bazy, jaką jest zachowanie jasnej i stonowanej kolorystyki. Dzięki temu unikniemy w niedalekiej przyszłości przemalowywania ścian i wymiany podłóg, co zawsze jest najbardziej praco- i czasochłonne.