powrót

Jak wybrać funkcjonalną szafę do sypialni?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Łóżko to niewątpliwie najważniejszy mebel w sypialni. Okazuje się jednak, że szafa na ubrania pełni równie ważną funkcję. Szafy do sypialni mogą się między sobą różnić, najważniejsze jest jednak to, aby były funkcjonalne.

Funkcjonalne szafy do sypialni

Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę na odpowiednią szafę. Dobrze, by była nie tylko dopasowana do wnętrza, ale i funkcjonalna. Duża, zajmująca całą ścianę szafa przesuwna to dobra propozycja dla tych mieszkań, w których o osobnej garderobie można co najwyżej pomarzyć. Jednak mniejszy metraż bynajmniej nie pozbawia domowników możliwości urządzenia sobie wygodnej garderoby właśnie w sypialni. Szafy do sypialni to, między innymi, szafy przesuwne. Są wygodne i pojemne, a ich montaż wcale nie wymaga dużych powierzchni. Odpowiednio zaprojektowane, doskonale spełniają funkcję szafy ubraniowej, jednocześnie nie zajmując zbyt dużo miejsca nawet w niewielkiej sypialni. W zależności od usytuowania szafa z drzwiami przesuwnymi śmiało może służyć całej rodzinie, a odpowiednia aranżacja w środku da poczucie, że każdy domownik ma swoje miejsce w szafie. Mniejsze i większe półki, drążki na wieszaki, szuflady to elementy, dzięki którym łatwiej utrzymać porządek w szafie, nawet jeśli ma ona pomieścić ubrania i akcesoria wszystkich członków rodziny. Dzięki dostępności dodatkowych akcesoriów, które można wykorzystać do aranżacji środka szafy, z pewnością nie będziemy tracić czasu na znalezienie ulubionej bluzki czy spodni. Praktyczne przegrody uchronią zaś przed nieporządkiem nawet najbardziej niesubordynowanych bałaganiarzy.

Szafa z lustrem – doskonałe rozwiązanie dla właścicieli małych powierzchni

Zabudowana szafa, od podłogi do sufitu z błyszczącym, szklanym lub matowym frontem, nadaje pomieszczeniu przestronności i dodaje elegancji. Jeśli posiada dodatkowo lustro, pozwala zaoszczędzić przestrzeń nawet w niewielkiej sypialni. Duża szafa z lustrem i przesuwnymi drzwiami daje nieograniczone możliwości przechowywania różnych rzeczy. Z pewnością jest ona lepszym rozwiązaniem niż kilka mniejszych szafek. Oszczędność miejsca i możliwość przechowywani wielu rzeczy w jednym miejscu to najważniejsza zaleta takich modeli. Dodatkowo brak uchwytów zapewni wrażenie przestronności i lekkości. W sypialni, w której chodzi przede wszystkim o wypoczynek, szafa nie powinna być dominującym meblem, dlatego warto zastanowić się nad wyborem eleganckiego mebla z drzwiami przesuwnymi.

A może wygodna komoda lub szafa narożna?

Innym, dobrym rozwiązaniem dla posiadaczy mniejszych mieszkań są funkcjonalne  szafy narożne. Meble tego typu wykorzystują całą wolną przestrzeń zwłaszcza tam, gdzie ciężko wstawić tradycyjny, wolno stojący model. Pojemność szafy narożnej w niczym nie ustępuje miejsca jej dużym, przepastnym koleżankom, zajmującym całą powierzchnię ściany. Odpowiednio dobrany front doda pomieszczeniu elegancji i będzie ciekawym elementem dekoracyjnym. A jeśli w mieszkaniu mamy dość miejsca na to, by urządzić w nim osobną garderobę, wystarczy postawić w sypialni jedynie praktyczną komodę na rzeczy osobiste.

W naszym sklepie znajdą Państwo ponadto atrakcyjne szafy do pokoju dziecięcego, a także wiele innych, interesujących rozwiązań, zarówno dla dużych, jak i dla małych powierzchni mieszkaniowych.