powrót

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szafy?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Współczesny rynek oferuje ogromny wybór szaf. Jedne sprawdzają się znakomicie w dużych pomieszczeniach, inne doskonale nadają się do małych przestrzeni. Ponieważ mebel ten będzie towarzyszył nam przez dłuższy czas, warto dobrze przemyśleć zakup i zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Kryteria wyboru szafy

Najważniejszym kryterium wyboru szafy jest jej przeznaczenie. Mebel powinien przede wszystkim spełniać nasze potrzeby, dlatego wybór między modelem do zabudowy, składającym się z wielu modułów wykonywanych na wymiar, i gotową szafą wolno stojącą, uzależniony jest przede wszystkim od metrażu, którym dysponujemy. Następnie należy zastanowić się na tym, co zamierzamy przechowywać w szafie. Ważne jest również, aby mebel pasował do wnętrza i współgrał z nami samymi.

Praktyczne rozwiązania dla małych i dużych przestrzeni

Świetnym rozwiązaniem dla właścicieli niewielkich powierzchni są szafy narożne. Możemy pokusić się o drzwi przesuwne. Szafy wnękowe oraz przesuwne są niezwykle praktyczne w pomieszczeniach, w których mała ilość miejsca eliminuje możliwość zamontowania drzwi otwieranych na zewnątrz. Powierzchnia drzwi przesuwnych również nie stanowi dzisiaj problemu, dostępne są różne rozmiary i style. Szafy przesuwne z powodzeniem można wykorzystać na przykład w sypialni. Front takiego mebla może przybrać różną postać w zależności od upodobania, kolorystyki wnętrza i materiału, z którego wykonano dany model. Można więc dobrać powierzchnię matową lub połyskującą, ciemną lub jasną, przeszkloną lub z lustrem. Szafa z lustrem to doskonały sposób na oszczędność przestrzeni i pieniędzy, a dodatkowo tafla lustra nadaje pomieszczeniu przestronności.

Dodatkowe porady – aranżacja środka szafy

Jeśli zdecydowaliśmy się już na konkretny model i wiemy dokładnie, co będziemy przechowywać, warto zastanowić się nad aranżacją środka. Wybór i możliwości zagospodarowania szafy są ogromne, a sklepy wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i spełniają najbardziej skomplikowane wymagania. Mebel można więc wyposażyć w dodatkowe gadżety: koszyki, pojemniki, wieszaki, czy też kieszenie, które pomogą uporządkować ubrania i inne przedmioty. W ten sposób powstaje praktyczny, podzielony na strefy mebel indywidualnie dopasowany do potrzeb właściciela i całej jego rodziny. Mogą z niego korzystać wszyscy domownicy, mając poczucie, że każdy ma swoje osobne miejsce w szafie. Moduły są niezwykle przydatne i praktyczne, można je dowolnie ze sobą łączyć, odpowiednio do zmieniających się potrzeb. Dostępne na rynku akcesoria można wykorzystać zarówno w szafach zamkniętych, jak i otwartych.

W naszej ofercie znajdą Państwo rozmaite szafy do sypialni, przedpokoju i pokoju dziecięcego. Szeroki wybór fasonów pozwoli dopasować coś odpowiedniego do wnętrza i rodzaju przedmiotów, jakie zamierzają Państwo pomieścić w szafie. Kolor wnętrza i dodatków z łatwością można dopasować do szaf w jasnych odcieniach, te w ciemniejszych kolorach nadadzą wnętrzu elegancji i będą ładnie kontrastować z jasnymi dodatkami.