powrót

Jak wyeksponować magnesy z podróży i inne pamiątki wakacyjne we wnętrzu? Sprawdzone pomysły

Jak wyeksponować magnesy z podróży? Te nieco kiczowate pamiątki mają tylu zwolenników co przeciwników. Każdy magnes to trofeum pozwalające w sekundę stwierdzić, które miejsca odwiedziliśmy. Drzwi lodówki wypełnione nimi po brzegi są powodem do dumy dla każdego podróżnika. Dowiedz się, jak wyeksponować magnesy z podróży w mniej tradycyjny sposób.

Jak wyeksponować magnesy i pamiątki z podróży z użyciem tego, co mamy w domu?

Kiedy zastanawiamy się, gdzie powiesić magnesy, jako pierwsza przychodzi na myśl lodówka. Jednak co zrobić, jeśli brakuje na niej miejsca (gratulacje!) lub tworzywo lodówkowych drzwi nie pozwala pamiątkom się utrzymać? Istnieje kilka mniej oczywistych sposobów na wyeksponowanie magnesów z wakacji.

Dla osób lubiących trzymać wakacyjną kolekcję w jednym miejscu dobrym wyborem będzie tablica magnetyczna lub kredowa. Możesz zakryć nią panele ścienne lub ozdobić ścianę w przedpokoju. W ofercie Salonów Agata znajdziesz też wyjątkowy przedmiot - dużą szafę, w której jedno skrzydło drzwi pokryte jest tablicą kredową. Możesz na niej przywiesić płaskie magnesy czy pocztówki z wakacji, a dodatkowo dodać do nich swoje wspomnienia napisane kredą. 

Jak wyeksponować magnesy z podróży, kiedy masz tradycyjną szafę? Wystarczy kawałek samoprzylepnej folii magnetycznej, który możesz przykleić w dowolnym miejscu domu. Dla bezpieczeństwa warto zrobić to na nieruchomym kawałku szafy czy witryny. Przy gwałtownym otwieraniu drzwiczek cięższe magnesy mogą z nich spadać.

Ramki na zdjęcia idealne do wyeksponowania pamiątek z wakacji

Kreatywny pomysł na magnesy z podróży to wykorzystanie ramek do zdjęć. Również należy wykleić je wewnątrz kawałkami folii magnetycznej. Ramka na magnesy nie musi być prosta. Wybierz ozdobny model dopasowany do wystroju w danym pomieszczeniu - będzie jeszcze ciekawiej! 

Niewielkie pamiątki i upominki przywiezione z podróży możesz ustawić w ramkach 3D. Wyglądają jak miniaturowe regały, na których możesz ułożyć muszelki, breloczki czy biżuterię. Na tylnych ściankach powieś zdjęcia, pocztówki, znaczki lub bilety lotnicze.

Jak przechowywać magnesy i pamiątki z wakacji?

Jak wyeksponować pamiątki z wakacji innego rodzaju? Przy większych przedmiotach sprawdzą się wąskie półki powieszone na ścianach. Na mniej okazałe drobiazgi możesz stworzyć osobne pudełko na pamiątki z podróży. Dla fanów porządku idealnym wyborem będą organizery umożliwiające opisanie miejsca, z którego pochodzą skarby.

Jeśli masz więcej przestrzeni w domu, możesz pomyśleć o stworzeniu szklanej gablotki na najcenniejsze pamiątki z wakacji. Idealnie sprawdzi się we wnętrzach w stylu rustykalnym. Ma też praktyczne zalety - zapobiega gromadzeniu się kurzu na drobiazgach. 

Zbieranie magnesów to frajda! Z powyższymi pomysłami Twoja kolekcja będzie prezentować się bardziej stylowo niż na lodówce. Zwłaszcza zimą docenisz możliwość szybkiego rzucenia okiem na pamiątki z urlopu w celu przywołania wspomnień gorącego lata. Nie odmawiaj sobie i swoim gościom tej przyjemności!

Hasła tematyczne: dekoracje