powrót

Jak zaaranżować sypialnię z garderobą? Aranżacje i inspiracje

Gdybyśmy mogli sporządzić ranking najczęstszych marzeń kobiet, garderoba w sypialni — albo jeszcze lepiej: sypialnia z łazienką i garderobą — z pewnością znalazłaby się w czołówce. Któraż z nas nie chciałaby mieć w swoim domu dużego, czystego i cudownie uporządkowanego miejsca, w którym mogłaby jednocześnie podziwiać swoją kolekcję ubrań i obuwia? Koniecznie z wygodnym fotelem, dużym lustrem i dobrym oświetleniem. Marzysz o garderobie, ale nie masz na nią miejsca? Sprawdź nasze porady.

Faktem jest, że niewielu z nas może sobie pozwolić na to, aby wykorzystać całe osobne pomieszczenie do odkładania swoich ubrań. Jeśli myślisz o budowie nowego domu, z pełną odpowiedzialnością polecamy projekt sypialni z łazienką i garderobą — całość aranżacji pozwoli stworzyć strefę relaksu niczym w hotelowym spa bez narażania się na wzrok pozostałych domowników. A co jeśli musisz zadowolić się obecnym budownictwem? Mamy na to sposoby. Wystarczy dobry pomysł na garderobę w sypialni, którą masz obecnie.

Szuflady w garderobie

Dlaczego warto wygospodarować miejsce na garderobę obok sypialni?

Projekty sypialni z garderobą powinny zwrócić Twoją uwagę — dlaczego? Ubieranie się należy do stosunkowo intymnych czynności, które wykonujemy w prywatnej części domu oddalonej od wzroku innych domowników. Sypialnia to jedno z nielicznych miejsc, które chroni naszą prywatność za zamkniętymi drzwiami pokoju. Ścisłe połączenie dwóch pomieszczeń — sypialni i garderoby — pozwala na większą swobodę i komfort. Idealną konfiguracją jest połączenie trzech intymnych stref: sypialni, łazienki i garderoby. Wejście do garderoby z sypialni i łazienki tuż po zażyciu porannej kąpieli może bowiem odbywać się w sposób swobodny i niczym niezakłócony. Prywatna łazienka w sypialni to jednak dla niektórych zbytek i niepotrzebny wydatek, który wolą przeznaczyć na inne cele, np. lepiej urządzić pozostałe wnętrza.

Sypialnia w stylu nowoczesnym

Jak wkomponować garderobę do małej sypialni?

A co jeśli nie jesteś szczęśliwcem, który stoi przed budową wymarzonego lokum i musi zadowolić się architekturą obecnie zamieszkiwanego budynku? Istnieje wiele opcji na garderobę w sypialni. Inspiracje ze zdjęciami z łatwością znajdziesz w sieci. Jak zrobić garderobę w małej sypialni? Oto nasze top 3 pomysły.

  • Garderoba w sypialni za łóżkiem. To rozwiązanie wbrew pozorom pozwala zaoszczędzić miejsce w niewielkim pomieszczeniu i ma liczne zalety. Usunięcie szafy zwiększa objętość sypialni, w której może znajdować się wyłącznie łóżko i stoliki nocne. Efektem jest czysta, uporządkowana i minimalistyczna, otwarta przestrzeń, która sprzyja wypoczynkowi. Cały „bałagan” znajduje się za wezgłowiem łóżka, oddzielony ścianką działową lub panelem szklanym.
  • Garderoba pod skosem. Sypialnia na poddaszu z garderobą to środowisko o ogromnym potencjale, ponieważ tego typu przestrzenie są prawie zawsze szczególnie przyjazne i intymne, a na dodatek odseparowane od codziennych hałasów strefy dziennej. Będzie tym piękniejsza i klimatyczna, jeśli zdecydujesz się na odkrycie drewnianych belek i wykorzystanie w pełni skośnych sufitów. Może się to jednak wiązać z koniecznością zamówienia mebli na wymiar. Szafki do przechowywania na ścianie, duża ilość szuflad i półek pozwalają wykorzystać co do milimetra dostępną przestrzeń, a to niezwykle ważne w przypadku małych powierzchni. Funkcjonalna, mała garderoba na poddaszu może być również stworzona z wykorzystaniem mebli modułowych. W opozycji do mebli na wymiar, elementy modułowe są rozwiązaniem nieco tańszym, a równie dobrze wykorzystują dostępną przestrzeń pod skosami i mogą wspaniale wtopić się w charakter poddasza.
  • Szafa z drzwiami przesuwnymi lub szafa narożna. Sypialnia z małą garderobą? To możliwe dzięki przesuwnym drzwiom, które pozwalają zaoszczędzić miejsce przy jednoczesnej swobodnej komunikacji między poszczególnymi użytkownikami szafy. Jeśli masz dodatkowo do wykorzystania kąt, wybierz modele narożne, które zwykle są w stanie pomieścić więcej niż standardowe szafy. Wiele modeli do nowoczesnej sypialni zarówno szaf przesuwnych, jak i szaf narożnych znajdziesz w Salonach Agata.

A co jeśli nie ma miejsca na szafę w sypialni? Idealne do stworzenia garderoby są na przykład korytarze, ponieważ pozwalają w pełni wykorzystać często nieużywane przestrzenie i odzyskać miejsce w sypialni na inne potrzeby.

Szafy przesuwne w sypialni, czyli sposób na wygospodarowanie mini garderoby w sypialni

Wiemy już, że szafa to mebel niezbędny w bliskim sąsiedztwie strefy sypialnianej. Zajmuje jednak sporo miejsca, szczególnie jeśli mowa o modelach z drzwiami tradycyjnie uchylnymi na boki. Mimo to nawet w niewielkiej sypialni można zaaranżować ukrytą mini garderobę — najlepiej, jeśli szafa będzie sięgała aż do samego sufitu, koniecznie z przesuwnymi drzwiami. Ten system okazuje się szczególnie przydatny w momencie, gdy odległość między szafą a łóżkiem wynosi mniej niż 60 cm. Jeśli pomieszczenie jest małe, wybierz szafę przesuwną z lustrem, które dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń.

Garderoba w sypialni

Garderoba w sypialni w stylu nowoczesnym

Garderoba w stylu nowoczesnym musi spełniać określone wymagania estetyczne i funkcjonalne, których często są pozbawione klasyczne meble. Wymaga się od niej nie tylko atrakcyjnego i wyrafinowanego designu, ale również gwarantowania wysokich standardów wydajności. Nowoczesne szafy są zaprojektowane tak, aby ułatwić otwieranie i zamykanie drzwi, które najczęściej są przesuwane i wyposażone w lustra, aby optycznie zwiększyć metraż pomieszczenia i maksymalnie doświetlić nawet małą sypialnię z szafą.
Przestrzeń wewnętrzna jest funkcjonalnie zorganizowana dzięki szeregowi szafek i akcesoriów, które gwarantują optymalne ułożenie każdego elementu garderoby (szuflady, przegródki na dodatki, wysuwane półki, drążki na ubrania, pojemniki na buty lub inne rzeczy itp.). Dzięki temu zawsze mamy wszystko uporządkowane i na wyciągnięcie ręki. Nierzadko spotyka się nowoczesne szafy modułowe, czyli składające się z niezależnych modułów, które pozwalają tworzyć zabudowy niemal na wymiar.

Półki w sypialnianej garderobie

Z estetycznego punktu widzenia szafy w nowoczesnym stylu charakteryzują się czystymi liniami, innowacyjnym designem i zastosowaniem jasnych kolorów lub błyszczącymi wykończeniami, które nadają pomieszczeniu blasku.

Podsumowanie

Podstawowym meblem w części sypialnej jest szafa, która zajmuje sporo miejsca. Jeśli masz małą sypialnię, zdobycie w niej przestrzeni mieszczącej garderobę „na cztery pory roku” może być trudnym zadaniem, ale nie niemożliwym. Tajemnica? Wybierz nowoczesną szafę o odpowiednich cechach, która potrafi na małej przestrzeni pomieścić maksimum ubrań, butów i akcesoriów. Sprytne rozwiązania mogą obejmować opcje za wezgłowiem łóżka, wykorzystanie skosów na strychu czy możliwości szaf przesuwnych. Rozwiązania na wszystkie wygórowane potrzeby znajdziesz w Salonach Agata i na www.agatameble.pl.

Hasła tematyczne: Sypialnia szafa