powrót

Jaki fotel gamingowy wybrać? Porady dla zapalonych graczy

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Gamingowe krzesło to nieodłączny element wystroju pokoju każdego zapalonego gracza. Na rynku znaleźć można bogatą ofertę krzeseł zaprojektowanych z myślą o graczach - jak jednak dobrać model idealny dla siebie? Sprawdź, jaki fotel do biurka wybrać, by zapewnić sobie wygodę i bezpieczeństwo podczas emocjonujących pojedynków, wyścigów czy bitew. Oto kilka rad dla pasjonatów wirtualnej rozrywki.

Fotel dla gracza a tradycyjne krzesło biurowe – co je różni?

Rozważasz zakup pierwszego gamingowego krzesła, ale zastanawiasz się, czy taki wydatek w ogóle ma sens? Odpowiedź brzmi: oczywiście. Wspomniany mebel został zaprojektowany specjalnie z myślą pasjonatach wirtualnej rozrywki, którzy pochłonięci zabawą potrafią spędzić wiele godzin przed komputerem, nie odrywając się od ekranu. Posiada nieco inną konstrukcję niż tradycyjny fotel do biurka. Ma wysokie oparcie, zagłówek i podłokietniki. Dzięki takiej budowie model zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa na całej jego długości – począwszy od odcinka lędźwiowego, a na karku i ramionach skończywszy.

Przegląd krzeseł gamingowych

Co to oznacza dla użytkownika? Specjalnie wyprofilowane oparcie ułatwia przyjęcie prawidłowej pozycji ciała podczas wirtualnej rozrywki, a w konsekwencji zmniejsza ryzyko wystąpienia różnego rodzaju zwyrodnień czy dolegliwości bólowych. W przerwach między kolejnymi rozgrywkami czy poziomami można odpocząć i przynieść ulgę zmęczonym mięśniom. Zwyczajny fotel do biurka nie gwarantuje tak dużej wygody. Nie posiada też wielu udogodnień charakterystycznych dla krzeseł gamingowych.

Krzesło gamingowe w pokoju dla gracza

Jaki fotel gamingowy wybrać?

W ofercie sklepów i salonów meblowych znajdziesz kilkadziesiąt różnych modeli krzeseł dla gracza. Jakie cechy powinny mieć najlepsze fotele gamingowe? Na co zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie? Które aspekty są najistotniejsze?

  • Bezpieczeństwo konstrukcji – warto sięgać po modele osadzone na obrotowej podstawie z pięcioma ramionami. Taka konstrukcja zapewnia większą stabilność niż rama trójczęściowa i minimalizuje ryzyko ewentualnych wypadków. Mebel nie przewróci się podczas intensywnej rozgrywki.
  • Możliwości regulacji – dobry gamingowy fotel do biurka pozwala nie tylko na dopasowanie wysokości siedziska do wzrostu użytkownika, lecz także ustawienie kąta nachylenia oparcia czy zmianę położenia podłokietników i zagłówka. Wspomniane udogodnienia sprawiają, że miłośnik gier może lepiej dostosować krzesło do swoich indywidualnych potrzeb, preferencji i oczekiwań.
  • Wykonanie kółek – kółka powinny być zrobione z wysokogatunkowego tworzywa, na przykład miękkiej gumy. Wówczas nie zniszczą podłogi w okolicach biurka. Dobrym rozwiązaniem jest też położenie w tej strefie niewielkiego dywanika.
  • Jakość wykończenia – obecnie dużą popularnością wśród producentów foteli dla graczy cieszy się ekoskóra. Materiał ten jest miły i przyjemny w dotyku, dzięki czemu zwiększa komfort użytkownika w trakcie realizowania gamingowych pasji. Jednocześnie zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Cechuje go duża wytrzymałość i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia, na przykład pęknięcia czy rozdarcia. Nie sprawia też większych trudności w czyszczeniu.
  • Obecność poduszki podlędźwiowej – dzięki niej można lepiej zadbać o odpowiednie ułożenie pleców podczas siedzenia. Wspomniany element odciąża odcinek lędźwiowy, pomaga rozluźnić napięte mięśnie, a w konsekwencji zmniejsza dolegliwości bólowe. To częsta przypadłość pasjonatów gamingu, którzy spędzają wiele godzin na wirtualnych pojedynkach, wyścigach bądź innych potyczkach.
  • Design – spora część krzeseł gamingowych została wykonana na wzór foteli samochodowych. Wybierając stylizowane meble, poczujesz się jak prawdziwy kierowca, a wirtualna rozrywka nabierze bardziej realnego charakteru.

Czarno-białe krzesło gamingowe

Profesjonalne gamingowe krzesło – dla kogo?

Profesjonalne gamingowe krzesło z całą pewnością przyda się tym osobom, które spędzają przed komputerem naprawdę dużo czasu. Jego ergonomiczna konstrukcja ułatwia utrzymanie prawidłowej pozycji podczas wirtualnej rozrywki i zmniejsza uczucie zmęczenia nawet po wielu godzinach nieprzerwanej gry. Występuje w wielu wersjach kolorystycznych i oferuje szereg rozmaitych udogodnień – w rezultacie znalezienie modelu dostosowanego do indywidualnych preferencji bądź stylu aranżacji pokoju nie powinno sprawić problemu.