powrót

Jaki zegar do kuchni wybrać i jak go zaaranżować?

Bez wątpienia zegar to niezbędny element aranżacji każdej kuchennej przestrzeni. W kuchni spędzamy dużo czasu: musimy kontrolować czas gotowania potraw, ale też zerknąć, ile czasu pozostało nam do przyjścia naszych wyczekiwanych gości. Na rynku wybór zegarów do kuchni jest ogromny. Jesteśmy przekonani, że również w Salonach Agata znajdziesz odpowiedni model dostosowany do Twoich potrzeb i pasujący do stylu Twojego wnętrza.

Jaki zegar do kuchni wybrać - zegary wiszące

Zegary kuchenne są niezwykle przydatne, ale spełniają też funkcję dekoracyjną. Jaki wybrać? Najbardziej popularne są zegary wiszące. Powieszone w centralnym, widocznym miejscu ułatwią Ci pracę w kuchni. Dodatkowo mogą one być oryginalną, modną ozdobą Twojej ściany.

Możesz wybrać zegar wiszący o dowolnym kształcie. Ciekawie prezentują się te przypominające kuchenne naczynia lub w szalonym kolorze, ożywiającym Twoje wnętrze. Bardzo modne i efektowne są zegary stylizowane na zegary dworcowe. Są proste, czytelne, ale o naprawdę sporych rozmiarach. Mogą zajmować nawet większą część ściany. Nikt nie przejdzie obok niego obojętnie, a Twoja kuchnia może zyskać klimat jedyny w swoim rodzaju. Zegary wiszące mogą być montowane płasko na ścianie, ale też wisieć prostopadle do ściany i pokazywać godzinę z obu stron. Mogą być analogowe lub elektryczne. Wybór należy do Ciebie.

Zegar do kuchni

Projekt wnętrza pochodzi z serwisu noiladnie.pl

Analogowe zegary wiszące do kuchni - jakie wybrać?

Jeśli zdecydujesz się na analogowy zegar kuchenny, możesz zacząć wybierać jego wzór i kolor. Klasyczne zegary analogowe sprawdzą się we wnętrzach typu vintage. Z kolei te w metalowych, surowych ramach świetnie prezentują się w industrialnych wnętrzach. Oprócz tego ciekawie wyglądają zegary, gdzie cyfry zapisane są w formie rzymskiej. Jeśli szukasz analogowego zegara do aktualnie modnej kuchni w stylu lat 60., wystarczy wybrać duży okrągły zegar w kolorowej, pastelowej ramie. Fajnie, jeśli cyfry i wskazówki będą w pasujących do siebie, oryginalnych kolorach.

Analogowe zegary mogą dopasować się do każdego wnętrza. Jeśli Twoja kuchnia jest urządzona w stylu rustykalnym, idealnie sprawdzi się zegar wiszący drewniany, najlepiej z wahadłem. Zegar do kuchni retro powinien mieć drewnianą obudowę i najlepiej działającą kukułkę. To piękne i oryginalne rozwiązanie pasujące do sielskiej atmosfery stylu retro.

Zegar zatem nie tylko odmierza nam czas, ale staje się integralną częścią aranżacji wnętrza Twojej kuchni. Analogowe zegary wiszące do kuchni różnią się od siebie formą montażu. Mogą być zawieszone na wkrętach lub przyklejone do ściany za pomocą mocnej taśmy. Weź to pod uwagę przy wyborze idealnego zegara.

Zegar do nowoczesnej kuchni

Jeśli Twoje wnętrze jest nowoczesne, warto dobrać zegar w podobnym stylu. Nowoczesny zegar do kuchni może być wykonany z metalu, drewna, tworzywa sztucznego czy imitującego żeliwo i beton. Bardzo modny będzie zegar do kuchni na ścianę bez tarczy. Na ścianę naklejany jest tylko środkowy element, czyli mechanizm ze wskazówkami, a naokoło cyfry określające godziny. Jest to prosty i bardzo stylowy element aranżacji kuchennego wnętrza. Nowoczesne zegary mogą również przyjmować różne oryginalne kształty.

Zegar wiszący do kuchni

Zdecydowanie nie musisz ograniczać się do klasycznego koła - wybierz zegar kwadratowy, w kształcie imbryka lub filiżanki. Ciekawym pomysłem są również zegarki zrobione z prawdziwych naczyń kuchennych. Świetnie wyglądają te zrobione z talerza lub dużej patery. Do nowoczesnego wnętrza kuchni możemy również dobrać unowocześnioną wersję klasycznego zegara z wahadłem lub kukułką. Na rynku znajdziemy piękne wersje klasycznych zegarów wykonane w całości z metalu, betonu lub tworzywa sztucznego.

Aranżacje zegara w kuchni w stylu nowoczesnym są w zasadzie nieograniczone. Pamiętaj jednak, żeby był on umiejscowiony w widocznym miejscu. Oprócz walorów estetycznych, ma on pasować do mebli kuchennych, ale przede wszystkim być przydatny.

Zegary stojące na blat kuchenny - kiedy warto na niego postawić?

Zegar do kuchni stojący to idealny wybór dla osób lubiących nowoczesne gadżety. Taki zegar bowiem może mieć wiele innych funkcji. Jeśli wybierzesz analogowy zegar stojący do kuchni, postaw na taki, który ma również funkcję minutnika. Pomoże Ci to przy odmierzaniu czasu pieczenia lub gotowania. Każdy, kto gotuje, wie, że to w kuchni niezbędny pomocnik. Możesz wybrać też zegar elektroniczny stojący. Takie zegary mają wiele różnych, dodatkowych funkcji. Świetnym pomysłem jest wybranie zegara z radiem. Zegar z radiem do kuchni umili Ci czas gotowania i pozwoli być na bieżąco z informacjami z kraju i ze świata. Zegary elektryczne mogą mieć też funkcję stopera, minutnika i pokazywać inne informacje, takie jak temperatura na zewnątrz lub ciśnienie.

Jakie są zalety zegara stojącego? Możesz go zawsze mieć blisko siebie, przestawiać z miejsca na miejsce tak, żeby wyświetlacz godzinowy był zawsze w zasięgu Twojego wzroku. Zegary stojące charakteryzuje oryginalny design. Bez problemu znajdziesz taki, który będzie pasował stylem do Twojego wnętrza. Zegar stojący to również niezawodne rozwiązanie, kiedy Twoja kuchnia jest zabudowana szafkami i nie masz wolnej przestrzeni na ścianach. Wystarczy wybrać odpowiedni zegar stojący by mieć czas pod kontrolą.

Zegar do kuchni w stylu industrialnym

Minimalistyczne zegary do minimalistycznej kuchni

Minimalistyczne wnętrza cieszą się coraz większą popularnością. Jaki zatem zegar wybrać do kuchni w stylu minimalistycznym? Najlepiej taki, który jest prosty w formie, elegancki, niezbyt skomplikowany. Bardzo popularne stają się zegary, które składają się z samych wskazówek. Brak w nich tarczy i cyfr. To proste i efektowne rozwiązanie. Powiesisz go bez problemu w dowolnym miejscu na ścianie. Idealnie też pasują do salonu. Oprócz tego minimalistycznymi zegarami są te wykonane z naturalnych materiałów. Zegar z kawałka drewna, najlepiej z widocznymi słojami na pewno zwróci Twoją uwagę. Ścienny zegar elektroniczny do kuchni to dobry wybór do prostego wnętrza. Cyfry wyświetlane na wyświetlaczu elektrycznego zegara są surowe w swojej formie, proste, czytelne - idealne dla fanów minimalizmu.

Wciąż nie masz pomysłu na zegar do kuchni? Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty na agatameble.pl oraz wizyty w salonach stacjonarnych.

Hasła tematyczne: dekoracje akcesoria kuchenne