Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Jakie łóżko do pokoju gościnnego?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Osobna sypialnia dla gości

Najbardziej komfortową opcją jest oczywiście sytuacja, gdy możemy pozwolić sobie na zaaranżowanie osobnej sypialni dla gości. Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym i możemy przeznaczyć jeden pokój na sypialnię gościnną – świetnie! Koniecznie wyposażmy ją w wolnostojące, obszerne łóżko z naprawdę wygodnym materacem. Nasi goście będą mile wspominać noce spędzone pod naszym dachem i z pewnością ochoczo ponownie nas odwiedzą. Łóżko tapicerowane z pojemnikiem na pościel to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwoli nam wygodnie przechować kołdry, poduszki, narzutę czy dodatkowy, ciepły koc. Podwójne łóżka występują w czterech standardowych rozmiarach: 140x200, 160x200,180x200 i 200x200 cm. Mało kto wie, że na jakość snu ogromny wpływ ma także stelaż łóżka, który zapewnia odpowiednią wentylację dla materaca. Warto sprawdzić, czy wybrane przez nas łóżko posiada standardowy stelaż, czy może stelaż regulowany? Druga opcja jest zdecydowanie bardziej komfortowa – umożliwia ona bowiem indywidualne dopasowanie kształtu materaca do naszych preferencji i np. uniesienia zagłówka na czas oglądania ulubionego serialu.


Przestrzeń gościnna w salonie

Mieszkanie w bloku ma swoje ograniczenia. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby nawet na małej powierzchni zaaranżować przytulną przestrzeń dla gości. Osobny kącik w salonie, który zasłonimy delikatną zasłonką czy nawet rozkładana sofa mogą świetnie pełnić funkcję wygodnego miejsca do spania. Jeśli mamy możliwość wydzielenia osobnego kącika w salonie, wybierzmy pojedyncze łóżko z szufladą, w której przechowamy pościel. Doskonałym rozwiązaniem będzie też pojedyncze łóżko z dodatkową przestrzenią do spania dla drugiej osoby. W razie potrzeby wystarczy wysunąć szufladę i ułożyć na niej materac. Jeśli nie mamy możliwości zorganizowania osobnego kącika sypialnego, wybierzmy rozkładane łóżko, które za dnia będzie pełniło rolę miękkiego siedziska, a w nocy stanie się wygodną leżanką. W takiej funkcji doskonale sprawdzą się tradycyjne narożniki czy rozkładane sofy (np. sofa 4 osobowa rozkładana lub narożnik z funkcją spania 140x200).


Zadbaj o intymny klimat

Bez względu na to, czy w naszym mieszkaniu znajdzie się osobny pokój dla gości, czy rolę tę przejmie salon, warto zatroszczyć się o intymną atmosferę, która będzie sprzyjała wypoczynkowi. Ustawmy obok łóżka niewysoką szafkę z nocną z lampką dającą punktowe światło, umożliwiające czytanie. Zatroszczmy się o dodatkowy koc czy komplet miękkich poduszek. W miarę możliwości możemy postarać się również odgrodzić przestrzeń sypialnianą od reszty mieszkania np. parawanem albo delikatną zasłonką, która da wrażenie intymności. Miły klimat pomogą nam stworzyć dodatki – przytulny dywanik pod stopy, zapachowe świece do zapalenia wieczorem czy wazon ze świeżymi kwiatami.


Wszyscy pamiętamy prowizoryczne i niezbyt przyjemne rozwiązania na nocleg dla gości, takie jak dmuchane materace czy rozkładane fotele do spania. Dziś, dzięki wysokiej jakości meblom, nawet na małej przestrzeni jesteśmy w stanie zaaranżować wygodną i przyjemną w odbiorze przestrzeń sypialnianą.