powrót

Kubki - nieodłączny element wyposażenia Twojej kuchni

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Wiele osób każdy poranek zaczyna od zaparzenia filiżanki mocnej kawy. To napój, który z powodzeniem postawi na nogi nawet największych śpiochów. Warto umilić sobie ten rytuał, sięgając po swój ulubiony kubek. Niektórzy z pasją kolekcjonują kubeczki i filiżanki, zapełniając nimi kuchenne półki. Nic dziwnego, skoro oferta kubków obecnie jest tak różnorodna, że wybierając spośród wielu kolorów i wzorów, trudno ograniczyć się tylko do jednego modelu.

Szklane czy ceramiczne – jakie kubki kupić?

Nie istnieje prawdopodobnie kuchnia, w której nie znalazłby się ani jeden kubek. Zazwyczaj wykonane z ceramiki, naczynia te zapełniają szafki czy półki, byśmy mogli po nie sięgnąć, gdy tylko najdzie nas ochota na kawę czy herbatę. Historia kubka jest zapewne tak długa, jak historia całego garncarstwa, można więc przypuszczać, że pradawna, gliniana wersja kubka towarzyszyła naszym przodkom jeszcze w ich skalnych schronieniach. Dzisiaj do wyboru mamy kubki szklane, ceramiczne, porcelanowe czy emaliowane, zarówno bogato zdobione i o oryginalnych kształtach, jak i minimalistyczne, zaprojektowane z myślą o funkcjonalności.

Obecnie asortyment kubków nie ogranicza się jedynie do okrągłych naczyń z uszkiem w kształcie litery C. Na rynku spotkać się można z kubkami kwadratowymi, pękatymi, z kieliszkową nóżką, a także wykonanymi z transparentnego szkła, o efektownych podwójnych ściankach, a nawet takimi wzorowanymi na puszkach po konserwach. Szklane kubki będą dobrym wyborem w przypadku podawania napojów o efektownym wyglądzie. Ich przezroczystość zapewni doskonałą widoczność mleczno-kawowych warstw cappuccino czy latte macchiato.

Kubki ceramiczne zawieszone na relingach czy wyeksponowane na kuchennych półkach pomagają w stworzeniu przytulnej przestrzeni. Wybierając odpowiednie do aranżacji wnętrza naczynia, możemy niewielkim kosztem podkreślić stylistykę kuchni. Te z różanym wzorem doskonale wkomponują się w styl angielski. Kubki pokryte ornamentami rodem z ręcznie wyrabianej majoliki pięknie ozdobią kuchnię o charakterze rustykalnym czy śródziemnomorskim. Proste i kanciaste - będą fantastycznie komponować się z minimalistycznymi bryłami szafek oraz surowością nowoczesnej aranżacji. Kolorowe, humorystyczne nadruki na kubkach ceramicznych to z kolei osobisty akcent w rodzinnej przestrzeni.

Dużym zainteresowaniem cieszą się kubki z różnego rodzaju tłoczeniami. W sklepach spotkać się można z wypukłymi wzorami geometrycznymi czy też kubkami z porcelanowymi sweterkami. Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość zakupu do kuchni kubków z barwnym wnętrzem.

Zalety kubków termicznych

Dla osób, które nie wyobrażają sobie dnia bez ciepłej kawy czy herbaty pod ręką, doskonałą alternatywą dla tradycyjnych szklanek i kubków ceramicznych będzie kubek termiczny. To minitermos, który potrafi utrzymać ciepło nawet przez osiem godzin. Nie bez znaczenia jest także duża pojemność kubków termicznych, która w niektórych przypadkach sięga nawet 400 ml.

Warty podkreślenia jest także ich różnorodny design. Do wyboru są bowiem klasyczne modele w kolorach tradycyjnej bieli i stonowanej czerni, które z pewnością trafią w gusta każdego, kto ceni uniwersalne i estetyczne dodatki. Na rynku spotkać się można nie tylko z klasycznymi kubkami termicznymi z dziubkiem, ale także z minitermosami na kształt karafki.

Oryginalne kubki urozmaiceniem wyposażenia kuchennego

Jak wiadomo, małe dzieci są tak pochłonięte poznawaniem otaczającego ich świata, że często zapominają o dostarczaniu organizmowi odpowiedniej ilości płynów. Świetną, dedykowaną maluchom opcją, która zachęci do regularnego nawadniania się, będą kubki zmieniające kolor pod wpływem określonej temperatury.

Dla osób, które żyją w ciągłym biegu, a przy tym są lekko nieuważne, świat kubków znalazł sposób na naczynia ślizgające się po biurku lub stole. Jest nim guma antypoślizgowa, umieszczona na zewnętrznej stronie dna kubka. Model z antypoślizgowym spodem to naczynie, dzięki któremu można uniknąć przypadkowego rozlania napoju. Dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych.

Wyposażenie kuchni wcale nie musi być tradycyjne i nudne. Choć większość osób urządzających to pomieszczenie stawia raczej na stonowaną kolorystykę mebli, wnętrze szafek kuchennych może być ich zupełnym przeciwieństwem. Oryginalne rzeczy użytku codziennego są nie tylko świetnym urozmaiceniem wyposażenia, ale także elementem pozwalającym poczuć się dobrze w domowych pieleszach. Dlatego też warto na co dzień otaczać się kubkami do kuchni wyjątkowymi pod względem praktycznym, jak i estetycznym.