powrót

Lampa stojąca – obowiązkowy gadżet do twojego salonu!

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Mieszkanie najpiękniej wygląda, gdy jest skąpane w słońcu lub dobrze oświetlone. Wybór źródeł światła jest bardzo duży: plafoniery, żyrandole, kinkiety, lampy wiszące, stołowe, stojące, biurkowe – do każdego pomieszczenia można dobrać inne oświetlenie, które będzie pasowało do stylistyki wnętrza. Co sprawia, że lampa podłogowa świetnie sprawdzi się jako gadżet do salonu w każdym mieszkaniu?

Jak funkcjonalnie urządzić salon i ustawić w nim lampę stojącą?

By gadżety dobrze się prezentowały, współczesny salon powinien być wygodny i funkcjonalny. Dlatego właśnie w nowym budownictwie jest on najczęściej połączony z aneksem kuchennym. Powstałe w ten sposób wnętrze ma być przestronne i służyć wszystkim domownikom. Niewielka ilość mebli i dodatków sprawia, że salon optycznie zyskuje dodatkowe metry. Lampa podłogowa jest stworzona do ustawienia w przestronnym salonie, trzeba tylko wybrać odpowiedni model. Ładnie będzie się prezentowała metalowa lampa w czarnym kolorze, na którą składa się kilka pojedynczych kloszy. Idealnie sprawdzi się na miejscu obok miękkiej kanapy, jako źródło światła do czytania. Zwolennicy nieco bardziej dekoracyjnego oświetlenia mogą wybrać model o bogato zdobionej podstawie i korpusie z czarnym, karbowanym kloszem, który będzie stylowym dodatkiem na tle gładkiej białej ściany. Salon to jednak nie jedyne miejsce w mieszkaniu, w którym lampa stojąca może zabłysnąć.

Lampa w przedpokoju

W większości mieszkań w hallu najczęściej są przechowywane rzeczy – pojemne szafy przesuwne skrywają bowiem domowe skarby. W przedpokoju najczęściej jest ustawiania również szafa z lustrem. Na wolnej, bardzo ograniczonej przestrzeni dobrze będzie wyglądała wysoka lampa stojąca. Najlepiej wybrać taki kształt, by przypominała bardziej nowoczesną rzeźbę niż źródło światła – dzięki temu stanie się przykuwającą wzrok dekoracją.

Lampa w sypialni i gabinecie

W sypialni lampa stojąca doskonale zastąpi lampkę nocną, a przy tym zapewni mocniejsze i bardziej rozproszone światło. Można postawić ją obok łóżka tak, by wystarczyło wyciągnąć rękę do włącznika. Warto przewidzieć dla niej miejsce montując szafy do sypialni. Model o podstawie wykonanej z metalu, przypominający niewielkie gałązki i zwieńczony jasnym materiałowym abażurem, będzie prezentował się bardzo stylowo. Alternatywą może być lampa o kloszach ze szkła i aluminium umieszczonych na metalowych ramionach, która przypomina pączki kwiatów – świetny wybór do sypialni. W gabinecie lampę stojącą można ustawić obok masywnego skórzanego fotela, za nim niech stanie szafa narożna w ciemnym kolorze, a wtedy kącik będzie prezentował się bardzo elegancko. Jaki rodzaj oświetlenia wybrać? Ciemna lampa wykonana ze szkła z materiałowym abażurem z możliwością regulacji to świetny gadżet do czytania! Model w całości wykonany z metalu z bardzo artystycznym kloszem również jest strzałem w stylistyczną dziesiątkę!

Lampa podłogowa, chociaż dedykowana do przestronnego salonu, może z powodzeniem zostać ustawiona w każdym pomieszczeniu nowoczesnego mieszkania. Model powinien jednak zostać dostosowany do oczekiwań oraz do stylu wnętrza. Możliwości są nieograniczone, dlatego warto wybrać taki, którego wykonanie wzbudzi szczery zachwyt.