powrót

Materace nawierzchniowe – podnieś komfort swojego snu

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Materac nawierzchniowy to propozycja dla osób, które chcą w szybki sposób zyskać nową jakość snu. Jest również doskonałym pomysłem dla tych, którzy często podróżują lub zmieniają miejsce zamieszkania.

Cechy i zastosowanie materacy nawierzchniowych

Materace nawierzchniowe są zazwyczaj cieńsze i lżejsze od standardowych materacy. Dzięki temu możemy bez problemu korzystać z nich niezależnie od miejsca, w którym się znajdziemy. Docenią to na pewno osoby, w życie których wpisane są częste przeprowadzki, a także osoby przyzwyczajone do spania na materacu o konkretnej twardości. Dzięki temu, np. podczas wyjazdu na urlop, materac nawierzchniowy można bez problemu wziąć ze sobą i od pierwszego dnia wakacji cieszyć się błogim, relaksującym snem. Materace nawierzchniowe to również świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy śpią na rozkładanych sofach. Pozwalają wypoziomować nierówną powierzchnię i sprawiają, że podczas spania nie czujemy żadnego dyskomfortu.

Materace nawierzchniowe wykonane są zazwyczaj z pianki termoelastycznej lub lateksu, które pod wpływem temperatury perfekcyjnie dostosowuje się do naszego ciała. W salonach Agata znaleźć można kilka rodzajów materaca nawierzchniowego, nazywanego toperem. Klienci doceniają model BRZOZA, czyli materac wykonany z pianki z dodatkową taśmą 3D po bokach oraz model ŚWIERK – materac lateksowy, perfekcyjnie dopasowujący się do kształtu ciała.

Komfort podczas codziennego użytkowania

Materace nawierzchniowe są łatwe do utrzymania w czystości – posiadają specjalny pokrowiec, który bez problemu można wyprać w pralce. Pamiętajmy, że na co dzień materac gromadzi kurz, roztocza, a także chłonie wilgoć z naszego ciała. Piorąc zewnętrzną, zdejmowalną warstwę w odpowiedniej temperaturze, skutecznie usuwamy brud oraz drobnoustroje. Materac staje się czysty i higieniczny, co jest szczególnie istotne dla alergików. Ponadto materac nawierzchniowy jest lekki i nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu możemy przenosić go z miejsca na miejsce, a w razie potrzeby schować do szafy.

Widoczna oszczędność

Tradycyjne materace do łóżka należy wymieniać co kilka lat. Zakup materaca nawierzchniowego pozwala tym samym oszczędzić pieniądze. Wystarczy bowiem po okresie użytkowania, określonym przez producenta, wymienić wyłącznie tańszy materac nawierzchniowy, bez konieczności zakupu nowego i droższego materaca tradycyjnego. Kwestia finansowa jest również istotna w momencie, gdy chcemy lub musimy zmienić twardość naszego materaca np. z przyczyn zdrowotnych. Materac nawierzchniowy pozwala wówczas na szybką poprawę jakości snu.