powrót

Metamorfoza łazienki, czyli jakie akcesoria warto umieścić w swojej łazience

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Im mniejsza przestrzeń, tym trudniej jest ją urządzić. I taka jest właśnie łazienka w naszych domach czy mieszkaniach: malutkim miejscem, które ma spełniać funkcje praktyczne, ale też być oazą dla wieczornego relaksu. Jak dobrze zaaranżować tę przestrzeń, by niczego w niej nie zabrakło? Przyda się na pewno odpowiedni zestaw łazienkowy i praktyczne akcesoria.

Zestaw łazienkowy – jaki i do jakiej łazienki wybrać?

Nawet jeśli mamy dom i łazienkę wielkości małego pokoju, dobrze jest zostawić w niej wolną przestrzeń, zamiast zapełniać zanadto meblami. Łazienka powinna być czysta i im mniej jest w niej rzeczy podatnych na zakurzenie czy wilgoć, tym lepiej.

Wyposażenie łazienek zależy często od preferencji korzystających z niej domowników. Czy uwielbiamy wylegiwać się w wannie, czy może wolimy oszczędniejszy w wodę i szybszy prysznic? Czy w domu mieszkają małe i duże kobiety, które potrzebują więcej miejsca na swoje kosmetyki, czy jest to mieszkanie singla? Ceramika i armatura łazienkowa to jedno, ale równie ważny jest tutaj zestaw łazienkowy, którego zadaniem jest nadanie estetyki i stylu każdej, nawet tej najmniejszej powierzchni.

Akcesoria do łazienki powinny pasować do kolorystyki pomieszczenia oraz mebli, które się w niej znajdują. I tak: jeśli mamy białe kafle to prawie każde akcesoria łazienkowe będą odpowiednie. W tym przypadku można więc spokojnie zaszaleć z kolorystyką, wybierając akcesoria w kolorze nasyconego turkusu czy soczystej zieleni, a nawet złota. Jeśli natomiast ściany i podłogi w łazience zdobi wzorzysta glazura lub terakota, wtedy należy się kierować kolorem przewodnim i to głównie pod niego wybierać dodatki do łazienki.

 

Akcesoria łazienkowe dostępne na rynku

Wybierając się do dowolnego sklepu z meblami czy też działu z wyposażeniem wnętrz marketu budowlanego, znajdziemy tam bogatą ofertę zestawów łazienkowych. Od ceramicznych, szklanych, ze stali nierdzewnej, aż po te plastikowe i z drewna. Naprawdę jest w czym wybierać. Które akcesoria łazienkowe są najlepsze?

Zestawy łazienkowe wykonane z ceramiki czy szkła są na pewno najłatwiejsze w utrzymaniu czystości i najbardziej przyjazne nam, domownikom. Posiadając jednak w domu małe dzieci, trzeba bardzo uważać na takie dodatki. Pamiętajmy, że w łazience mamy podłogę z płytek i często ceramiczny zlew, o co bardzo łatwo rozbić kubek czy mydelniczkę wykonaną z kruchego materiału. Sprawdzą się tu zatem zestawy łazienkowe z plastiku, które równie estetycznie wyglądają, a wybór formy i kolorów jest tak samo bogaty.

Co właściwie wchodzi w skład takiego zestawu łazienkowego? I co warto mieć w swojej łazience? Przydatny na pewno będzie kubek na szczoteczki i pasty do mycia zębów – często są to dwa, oddzielne pojemniki oraz mydelniczka na mydło w kostce bądź dozownik na jego odpowiednik w płynie. Dodatkowo do takiego zestawu łazienkowego możemy dokupić stojak na szczotkę do WC oraz mały kosz na śmieci. Dobrze, jakby wszystko wykonane było z tych samych materiałów, w podobnej kolorystyce. Idealnie natomiast, gdyby stanowiło całość: jeden, kompletny zestaw łazienkowy.