Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

5 najlepszych pomysłów na dekoracje do domu

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Dom to miejsce wyjątkowe – to w nim wypoczywamy, regenerujemy się, spędzamy czas z najbliższymi. Naturalne jest więc, że zależy nam na tym, by był komfortowy, przytulny i stylowo urządzony. W tym celu dekorujemy go różnego rodzaju akcesoriami i dodatkami, które nadają wnętrzom charakter i podkreślają osobowość i indywidualizm domowników. W poniższym artykule przedstawiamy 5 najlepszych sposobów na dekoracje do domu!

Kwiaty

Nic tak nie ożywia wnętrz, jak piękne kwiaty, zarówno doniczkowe, jak i cięte, umieszczone w stylowych wazonach. Gustowna kompozycja sztucznych kwiatów przypomina prawdziwe rośliny, ozdabiając każde wnętrze oraz tworząc ciepłą atmosferę niezależnie od pory roku. W dodatku nie trzeba ich podlewać ani obawiać się, że przekwitną. Sztuczne kwiaty doskonale sprawdzą się jako ozdoba domu, a ich wybór jest na tyle szeroki, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. 

Klimatyczne oświetlenie

Nowoczesne wnętrza zwykle urządzane są w minimalistycznym, skandynawskim stylu. Nie ma w nich miejsca na zbędne dodatki, które mogłyby przytłoczyć przestrzeń. Ta powinna być przestronna i jasna. Właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie oświetlenie. Jednocześnie, odpowiednio dobrane będzie pełnić funkcję dekoracyjną – wystarczy, że wybierzemy stylowe, klimatyczne lampki, które umieścimy w różnych częściach domu. Nie powinno zabraknąć również modeli nocnych, tych zwisających z sufitu, z ciekawymi abażurami. Możemy postawić na proste, klasyczne lampki lub fantazyjne, o oryginalnych kształtach i kolorach, które idealnie dopełnią nowoczesne wnętrze.

Napisy na ścianach

Bardzo popularną dekoracją domu są różnego rodzaju napisy umieszczane bezpośrednio na ścianach lub tablicach i plakatach, które na nich wieszamy. Mogą to być motywacyjne cytaty, z którymi się utożsamiamy lub zasady, które obowiązują naszych domowników – oczywiście pozytywne, oddające charakter naszej rodziny. Możemy kupić gotowe lub przygotować je samodzielnie, angażując do tego naszych bliskich. Wspólne wymyślanie obowiązujących nas zasad będzie doskonałym sposobem na ciekawe, oryginalne udekorowanie wnętrz, a jednocześnie pozwoli zaangażować naszych bliskich w ważne dla naszej rodziny sprawy.

Dekoracje DIY

Najciekawsze i najbardziej oryginalne dekoracje do domu to te, które przygotujemy samodzielnie! Tylko od nas i naszej inwencji twórczej zależy, w jaki sposób wystroimy nasze wnętrza. Możemy własnoręcznie przygotować piękne girlandy, ozdobić i spersonalizować pojemniki na żywność lub stworzyć kolaże zdjęć naszych bliskich, które zawiesimy w przedpokoju lub salonie. Liczy się kreatywność, pomysłowość i wyobraźnia!

Okolicznościowe akcesoria i ozdoby

Uniwersalna baza naszego mieszkania, a więc jasne, stonowane kolory i proste meble, stwarzają nam spore pole do popisu dla sezonowych, okolicznościowych dekoracji. Akcesoria warto dostosować do aktualnej pory roku, ważnych okoliczności, np. Świąt Bożego Narodzenia czy aktualnych, najgorętszych trendów.

Spośród wielu dekoracji do domu niełatwo jest wybrać te najlepsze, które pasować będą do naszych wnętrz. Czym się zatem kierować podczas zakupów? Jak wybrać odpowiednie dla nas dekoracje i akcesoria do domu? Przede wszystkim pamiętajmy o tym, by zachować umiar oraz wybierać takie elementy, które zgodne są z naszymi upodobaniami i indywidualnym stylem domowników.

Przykładowe dekoracje do domu