powrót

Motywy tropikalne w letnich aranżacjach

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Tropikalne motywy to absolutny hit tego lata, dlatego warto zastanowić się nad wprowadzeniem ich do swojego mieszkania. Sprawiają, że nawet w centrum miasta, w pochmurne deszczowe dni poczuć się można niczym na rajskiej tropikalnej wyspie. Które z nich szczególnie sprawdzą się w tym sezonie? Jak urządzić pokój dzienny lub sypialnię? Oto przegląd najmodniejszych tropikalnych motywów w letnich aranżacjach!

Palmowe liście

Wzór palmowych liści to propozycja dla wszystkich, którzy lubią otaczać się zielenią. Motyw ten znaleźć się może na tapecie lub ilustracjach zawieszonych na ścianie. Ważne jest jednak, by zachować odpowiednie proporcje i do małych wnętrz wybierać niewielkie, stonowane liście monstery, a do przestronnych – większe i bardziej wyraziste. Doskonałym pomysłem będzie również ozdobienie motywem palmowych liści jednej ściany, która stanie się centralnym punktem aranżacji.

Flamingi

W tym sezonie flamingi goszczą nie tylko w parkach wodnych i na kąpieliskach, ale także w naszych wnętrzach! Ten popularny motyw nadaje niepowtarzalny modowy charakter i doskonale ożywia pomieszczenia. Różowe flamingi wprowadzają do mieszkań beztroski klimat wakacji i sprzyjają relaksowi. Zdobią pościel, występują w roli ściennych dekoracji i ozdobnych figurek. Choć są wesołe i pełne uroku, wprowadzając je do aranżacji należy zachować umiar – w zbyt dużej ilości mogą sprawiać kiczowate wrażenie!

Mandale

Motyw mandali to hit ostatnich lat, który od kilku już sezonów pozostaje na topie. Mandale wywodzą się z tradycji hinduskiej i w podstawowej wersji stanowią połączenie koła i kwadratu, symbolizując m.in. człowieka i jego wnętrze. W naszych wnętrzach mandale występują najczęściej w postaci dywanów, zegarów i obrazów na ścianach. To motyw, który nie tylko zdobi, ale także – jak przekonywał Karl Gustaw Jung – działa terapeutycznie.

Motywy owocowe

Lato to czas orzeźwiających koktajli z egzotycznych owoców. Coraz częściej jednak owoce goszczą nie tylko w menu, ale także i wnętrzach! Wśród nich znajdują się m.in. kokosy, cytryny, arbuzy i – oczywiście – ananasy! W ciągu ostatnich miesięcy w szczególności te ostatnie cieszą się uwielbieniem. Występują w postaci printów na tekstyliach oraz złotych lub srebrnych figurek. Owocowe motywy często bazują również na nasyconej neonowej kolorystyce, która fantastycznie ożywia wnętrza. Popularne kolory to pomarańcz, żółć i soczysta zieleń.

Aranżacja pokoju dziennego w stylu tropikalnym jest prostsza niż się wydaje! Do naszej dyspozycji pozostaje szereg tropikalnych motywów, które doskonale dopełnią zarówno nowoczesne, jak i klasyczne wnętrze. Wydaje się, że tropikalne trendy prędko nie przeminą, dlatego warto zainwestować w tropikalne dodatki. Dzięki nim wnętrza nabiorą niepowtarzalnego charakteru!